Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Трускавець - місто Здоров'я

  vote data
  Автор: Ігор Гарасим Дата публікації: 19.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Трускавець - це найкращий привід знайти в нескінченному списку справ трохи часу для себе, і чудово відпочити на лоні природи, відновлюючи життєві сили, красу і енергію. Передгірне чисте повітря, цілюща вода природних джерел, Трускавець - Життя прекрасне! Немає ніякої необхідності їхати кудись далеко, щоб відпочити і отримати нові враження - все це подарує вам відпочинок у Трускавці.

  Фото. Трускавець - місто Здоров'я Фото. Трускавець - місто Здоров'я Фото. Трускавець - місто Здоров'я Фото. Трускавець - місто Здоров'я

  Особливості місця

  Перша письмова згадка про Трускавець датується 1469 роком, але, як часто буває, дана територія могла бути заселена і в набагато давніші періоди. На це може вказувати той факт, що назва містечка може походити від литовського слова «druska», тобто «сіль», адже територія Прикарпаття завжди була відомим центром солеваріння. Також, на користь цього варіанту свідчать тісні міждержавні стосунки Галицько-Волинського князівства і Великого Князівства Литовського у XII—XV ст. Ще одним варіантом походження назви міста може слугувати польське слово «truskawka» - «полуниця», але цей варіант не відповідає часовим рамкам, адже полуницю було завезено в Європу лише у XVIII столітті, в той час, як перша згадка про місто з’явилась ще у XV ст. Можливо, комусь, після відвідин цього мальовничого краю, самому захочеться дослідити походження назви міста і йому відкриється ця таємниця...

  Уперше про наявність у Трускавці цілющих вод сповістив польський королівський лікар Войцех Очко в книзі «Цепліне»1578 року. До Трускавця почали їхати хворі люди – їх вабила чудодійна вода. А вже в 1827 році, було офіційно відкрито бальнеологічний курорт. Цього року Юзеф Міцевський, адміністратор камерального маєтку (королівського маєтку, який після першого поділу Польщі 1772 року і окупації Галичини Австрією став державним), отримав від австрійської влади офіційний дозвіл на відкриття водолікарні. Було споруджено приміщення для перших 8 ванн. Хімічний аналіз мінеральної води «Нафтуся» вперше провів львівський вчений, аптекар і хімік Теодор Торосевич в 1836 році. Цей знаменитий вчений більш відомий завдяки винаходу гасової лампи. В той же час зростає значення Трускавця в Австро-Угорській імперії. В 1892 році тут побудовано приміщення для інгаляцій системи Вашмута. І цим Трускавець одразу піднявся на рівень таких оздоровниць європейського значення як Ріхенгаль та Вісбаден. Будуються готелі, вілли, пансіонати.

  Впродовж першої половини ХХ ст., Трускавець із невеличкого провінційного куротного містечка, перетворюється на дійсно потужний курорт. Розбудовується інфраструктура: місто електрифікується, будується залізниця із вокзалом, що пов’язало місто як зі Львовом, так і з Віднем, Краковом, Познанню, Прагою, Варшавою, Берліном.

  У 1913 році за великі успіхи в розвитку курорту, його лікувальної бази, Трускавець було нагороджено Великою золотою медаллю. А темпи змін були направду вражаючими. Той, хто пропустив декілька сезонів, по приїзді до Трускавця вже його не впізнавав. Про темпи розвитку курорту свідчать такі цифри: у 1923 році тут було 6080 відпочиваючих, а вже у 1927 році кількість гостей різко зросла — до 12633 осіб; у 1931 році курорт відвідало 14659 чоловік, а сезон 1933 року позначився просто немислимою до того часу цифрою у 17000 осіб. Таким чином, Трускавець перетворився на один з найбільших європейських центрів індустрії здоров’я. Сьогодні курорт вже може щорічно приймати до 350 тисяч відпочивальників.


  Поради незнайомцю

  Для довготривалого відпочинку і оздоровлення у Трускавці є багато санаторіїв і пансіонатів, а також і лікувально-рекреаційні курортні комплекси, серед яких найвідомішими є «Шале Грааль», «Ріксос-Прикарпаття» і «Міротель». Крім оздоровниць, також можна зупинитися в готелях і, звичайно, в приватному секторі. З адресами санаторіїв, готелів тощо, можна ознайомитись тут: http://truskavets.ua/residence/sanatoriums

  У Трускавці також можна із задоволенням провести своє дозвілля на будь-який смак. У місті є 3 музеї, кінотеатри, спортзали, нічні клуби, кафе-бари, салони краси і дуже красивий парк - унікальний пам'ятник садово-паркового мистецтва, який займає площу майже 50 га.і вважається гордістю курорту, та його «легенями».


  Трускавець - місто Здоров'я. Як добратися?

  До Трускавця можна добратися залізницею: потягами з Києва і Дніпропетровська, або потягом до Львова, а зі Львова електропотягом до Трускавця. Також зі Львова до Трускавця прямують автобусні маршрути.

  Література

  http://truskavets-city.gov.ua/

  http://truskavets.ua/

  http://truskavetskurort.ua/ua/

  Теги:

  Прикарпаття Галичина "Нафтуся".

  Радимо відвідати

  SPA-тур у Карпати
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Меденичі, Східниця, Бор..
  Ціна, грн 395

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Наскельне місто-фортеця ТуСтань Церква святого Юра - Дрогобич Розгірче – рівнинні Карпати Нагуєвичі - батьківщина Івана Франка Страусина ферма Білаки Трускавець - місто Здоров'я