Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Кам’янка – ріка природніх див

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 18.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Карпатська річка Кам’янка – то справжнє диво природи й ідеальне місце для сімейного відпочинку. Тут вам і гори, і озеро, і водоспади, і поляни, і гірська ріка. Та ще й яке то все гарне! І не дарма, адже визнане туристами й уся долина річки Кам’янка є складовою природного національного парку «Сколівські Бескиди». Тож, беріть намет, збирайте друзів та сім’ю і гайда на відпочинок!

  Фото. Кам’янка – ріка природніх див Фото. Кам’янка – ріка природніх див Фото. Кам’янка – ріка природніх див Фото. Кам’янка – ріка природніх див

  Особливості місця

  Ріка Кам’янка – права притока Опору, завдовжки 11 кілометрів, має всього одну притоку – Лужки. Це гірська річка із прохолодною водою, що тече поміж гірським масивом Сколівські Бескиди. Береги – скелясті й періодично уриваються. Тут щороку відпочиває чимало туристів! Якщо ви їдете на відпочинок у ближню місцевість, а особливо у Сколе, то обов’язково повинні завітати на річку Кам’янку, адже тут стільки цікавих природніх пам’яток вартих уваги!

  На схилі ріки – гірський хребет Ключ із однойменною горою, решта гір масиву сягають 15, а подекуди й 20 метрів у висоту. На хребті є каньйон, який утворився при розколі скель, тому перебуваючи тут стає дещо страшно, адже відчуття, що скелі зараз знову зісунуться.

  Крім того, долина багата ще й на печери, утворені завдяки багатьом тріщинам у скелях. Печери нагадують лабіринти, в яких легко заблукати, довжина цих тріщинних печер різна – кілька сотень метрів.

  Ще тут є озеро, яке має чимало варіантів назв, найпопулярніші з них: Мертве та Журавлине, трапляється і Морське Око. Проте озеро небезпечне (!), адже вода тут із вмістом сірководню, через це тут не водиться риба.

  А головне – долина ріки багата на водоспади, найпопулярніший із них, власне, Кам’янка-водоспад. Висота його – близько семи метрів. Складається він із двох потоків та одного каскаду. Сам водоспад є окремою національною геологічною природною пам’яткою парку «Сколівські Бескиди». Водоспад популярний серед туристів. Це 7 кілометрів від туристичного Сколе.

  Поблизу ще є сірководне джерело мінеральної води «Нафтуся», схожа на Трускавецьку.


  Поради незнайомцю

  Раджу вам заночувати в наметі, впевнена, що ви не пожалієте. А якщо вже ні, то знайдете прихисток у селі Дубина або ж містечку Сколе (найближчі населені пункти).


  Кам’янка – ріка природніх див. Як добратися?

  Автобусом чи автомобілем потрібно доїхати трасою Київ-Чоп до с. Дубина. Навпроти зупинки ви побачите знак, який вкаже вам дорогу до водоспаду та річки Кам’янка. Власним ж автомобілем навпроти тієї зупинки поворот, тоді переїжджаєте залізничний переїзд і прямо.


  Література

  http://www.skole.com.ua/uk/papers/13-turizm/63-kamynka.html

  http://www.beskidi.org.ua/2009/04/dolyna-richky-kamyanka/

  Теги:

  Ріка Кам’янка Карпати водоспад Кам’янка національний парк «Сколівські Бескиди» Опір Лужки Сколівські Бескиди Сколе Мертве озеро Журавлине озеро Морське Око Нафтуся Дубина


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Наскельне місто-фортеця ТуСтань Скелі Довбуша Розгірче – рівнинні Карпати Кам’янка – ріка природніх див Гірськолижний курорт в с. Славське Гора Парашка