Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Кам’янка – ріка природніх див

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 18.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Карпатська річка Кам’янка – то справжнє диво природи й ідеальне місце для сімейного відпочинку. Тут вам і гори, і озеро, і водоспади, і поляни, і гірська ріка. Та ще й яке то все гарне! І не дарма, адже визнане туристами й уся долина річки Кам’янка є складовою природного національного парку «Сколівські Бескиди». Тож, беріть намет, збирайте друзів та сім’ю і гайда на відпочинок!

  Фото. Кам’янка – ріка природніх див Фото. Кам’янка – ріка природніх див Фото. Кам’янка – ріка природніх див Фото. Кам’янка – ріка природніх див

  Особливості місця

  Ріка Кам’янка – права притока Опору, завдовжки 11 кілометрів, має всього одну притоку – Лужки. Це гірська річка із прохолодною водою, що тече поміж гірським масивом Сколівські Бескиди. Береги – скелясті й періодично уриваються. Тут щороку відпочиває чимало туристів! Якщо ви їдете на відпочинок у ближню місцевість, а особливо у Сколе, то обов’язково повинні завітати на річку Кам’янку, адже тут стільки цікавих природніх пам’яток вартих уваги!

  На схилі ріки – гірський хребет Ключ із однойменною горою, решта гір масиву сягають 15, а подекуди й 20 метрів у висоту. На хребті є каньйон, який утворився при розколі скель, тому перебуваючи тут стає дещо страшно, адже відчуття, що скелі зараз знову зісунуться.

  Крім того, долина багата ще й на печери, утворені завдяки багатьом тріщинам у скелях. Печери нагадують лабіринти, в яких легко заблукати, довжина цих тріщинних печер різна – кілька сотень метрів.

  Ще тут є озеро, яке має чимало варіантів назв, найпопулярніші з них: Мертве та Журавлине, трапляється і Морське Око. Проте озеро небезпечне (!), адже вода тут із вмістом сірководню, через це тут не водиться риба.

  А головне – долина ріки багата на водоспади, найпопулярніший із них, власне, Кам’янка-водоспад. Висота його – близько семи метрів. Складається він із двох потоків та одного каскаду. Сам водоспад є окремою національною геологічною природною пам’яткою парку «Сколівські Бескиди». Водоспад популярний серед туристів. Це 7 кілометрів від туристичного Сколе.

  Поблизу ще є сірководне джерело мінеральної води «Нафтуся», схожа на Трускавецьку.


  Поради незнайомцю

  Раджу вам заночувати в наметі, впевнена, що ви не пожалієте. А якщо вже ні, то знайдете прихисток у селі Дубина або ж містечку Сколе (найближчі населені пункти).


  Кам’янка – ріка природніх див. Як добратися?

  Автобусом чи автомобілем потрібно доїхати трасою Київ-Чоп до с. Дубина. Навпроти зупинки ви побачите знак, який вкаже вам дорогу до водоспаду та річки Кам’янка. Власним ж автомобілем навпроти тієї зупинки поворот, тоді переїжджаєте залізничний переїзд і прямо.


  Література

  http://www.skole.com.ua/uk/papers/13-turizm/63-kamynka.html

  http://www.beskidi.org.ua/2009/04/dolyna-richky-kamyanka/

  Теги:

  Ріка Кам’янка Карпати водоспад Кам’янка національний парк «Сколівські Бескиди» Опір Лужки Сколівські Бескиди Сколе Мертве озеро Журавлине озеро Морське Око Нафтуся Дубина

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Наскельне місто-фортеця ТуСтань Скелі Довбуша Розгірче – рівнинні Карпати Кам’янка – ріка природніх див Гірськолижний курорт в с. Славське Славське Гора Парашка