Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 16.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  У привітному та гарному містечку Тальне, неподалік річки Гірський Тікич знаходиться палац графа Шувалова – або ще – мисливський замок. Історія палацу така ж далека та загадкова, як і дата його створення, а це було понад 200 років тому. Сьогодні замок – частина Тальнівського парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

  Фото. Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини Фото. Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини Фото. Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини Фото. Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Палац графа Шувалова знаходиться у місті Тальне, що на Черкащині. Тальне - це один із великих районних центрів області. Містечко примостилося на берегах річки Гірський Тікич та його притоки Тальянки.

  Шикарний мисливський замок графа Наришкіна-Шувалова у місті Тальне було закладено ще в 1893 році. Це був розкішний двоповерховий палац у стилі тогочасних та досить популярних мисливських замків епохи Відродження. Розміщено замок посеред спеціально оформленого англійського парку. Головний фасад будівлі прикрашає графський герб.

  Архітектором палацу був голландець. Замок-палац має у своїй побудові 3 башти з розкішним балконом. Стиль та оформлення замку, дійсно, переносить усіх нас у далекі часи епохи Ренесансу. Замок прикрашений оригінальною ліпниною. Внутрішнє планування також заслуговує на окрему увагу. У замку є велика зала по центру, анфілада житлових приміщень в північній частині. Все це витримано в особливо розкішній манері планування.

  Нині замок нині є частиною Тальнівського парку – парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

  У різні часи замком володіли родини графів Потоцького, Наришкіна, Шувалова.

  У радянський час у мисливському замку було розміщено музей хліборобства. Цікаво, що музей хліборобства тут було облаштовано через те, що на території Тального було знайдено багато залишків трипільської культури. За словами істориків та науковців, трипільська культура – найдавніша хліборобна культура у всьому світі.

  Нині палац графа Шувалова проходить реставрацію, і хоча туристів це все одно не зупиняє, все ж віриться, що після таких робіт палац стане ще красивішим та облюбується мандрівникам ще більше!

  Варто зазначити, що в пору золотої осені мандрівка до мисливського замку набуває ще більшої загадковості та краси. Отож, поспішайте побачити старовинні пам’ятки України вже цієї осені!


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна у готелі «Гірський Тікич». Адреса: вулиця Леніна, 30а. Телефон 38 (04731) 3-10-08.

  Харчуватися також можна у кафе міста, або ж запастися необхідними харчами із собою.


  Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини. Як добратися?

  У Тальному є залізнична станція. Від Черкас до Тального приблизно 5 годин. На власному авто – швидше. Відстань від Черкас приблизно 140 км. Можна до Тального дібратися й на маршрутках, що йдуть у цьому напрямку. Про квитки запитувати на автостанції.

  Література

  1. http://wikimapia.org/16798154/uk/Замок-графа-Шувалова

  2. http://haidamac.org.ua/2011/09/talne-2/

  Теги:

  Тальне садово-парковий комплекс мисливський замок


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Заповідник «Трипільська культура» - повертаємося до епохи неоліту Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини Тальне