Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Гора Менчул (Мунчел)

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 12.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Це одна із найвищих вершин України, адже вищими за неї є лише шість гір. Ну а висота цієї гори сягає 1998 метрів. Менчул – частина гірського масиву Чорногора, що в Українських Карпатах. Це межа між Закарпатською й Івано-Франківською областями. Саме тут справді відчуваєш себе над світом :) І, безумовно, посеред краси!

  Фото. Гора Менчул (Мунчел) Фото. Гора Менчул (Мунчел) Фото. Гора Менчул (Мунчел) Фото. Гора Менчул (Мунчел)

  Особливості місця

  Скільки би не описували красу Карпат вона ніколи не применшиться й про неї можна писати й писати.

  Гора Менчул (назва походить із румунської мови) – не надто стрімка, а досить розлога, що сприяє туристам у підкоренні цієї вершини. Менчул є початком хребту Розшибеник і частиною масиву Чорногора. Найближчі населені пункти, з яких буде легко дістатися гори – Дземброня (тут розвинутий зелений туризм), Бистрець, Колочава, Ясіня, Синевир.

  Гори – це завжди диво, вони чарують і манять до себе. Дехто вважає, що підкорення вершин рівне процесу паломництва. У горах завжди витають таємничі духи. А ще це унікальні місця тим, що тут ідеальна атмосфера і для романтики, і для сімейного затишку. Тут завжди кольорово заходить сонце ввечері й яскраво сходить вранці.

  До висоти 2000 метрів горі не вистачає зовсім трохи – якихось два метри. Саме тому ще з 2008 року вершину Менчул хочуть штучно наростити на 2, 5 метри аби на Україні була магічна сімка гір «двохтисячників». Для такої цікавої місії набираються волонтери.

  На Менчулі дуже красиво! Тут відкривається краєвид на Боржаву (гірський масив) і три хребти: Красна, Пішконя і гори Кук. Схили гори не менш пейзажні – зелені й мальовничі.

  Гори – це завжди насолода від навколишньої атмосфери гармонії і приємні спогади опісля мандрівки, адже інакше просто не може бути! Тому приїжджайте сюди й підкорюйте Менчул!


  Поради незнайомцю

  Обов’язково захопіть із собою намет, адже це така приємність – спостерігати захід і схід сонця на такій вершині. А якщо ж ви любителі більш комфортної ночівлі, то можна заночувати у населених пунктах, які оточують Менчул.

  Гора Менчул (Мунчел). Як добратися?

  Дістатися можна від найближчих сіл, повторюся: Дземброня, Бистрець, Колочава, Ясіня. Маршрутний транспорт їде з обласного центру Ужгорода, Івано-Франківська чи навіть Львова, найлегше потрапити до Колочави, тому що це популярний серед туристів куток Закарпатської області. Координати для орієнтації: 48°05?30? пн. ш.24°35?45? сх. д.

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BB

  http://kolochava.com/ua/turistichn-marshruti/menchyl.html

  http://www.ua-reporter.com/novosti/40656

  Теги:

  Менчул Мунчел Чорногора Карпати Закарпатська область Івано-Франківська область хребет Розшибеник Дземброня Бистрець Колочава Ясіня Синевир Боржава Красна Пішконя Кук

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Чорногірський хребет Несамовите Гора Менчул (Мунчел) Говерла Петрос Рахів