Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Селянський банк – історична пам’ятка Полтави

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 02.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Оригінальної прикрасою полтавських вулиць є Селянський банк, споруджений на початку 20-го століття відомим київським архітектором. Будівля, споруджена у стилі модерну, є постійним місцем туристичних рандеву. Цікава історія та приваблива архітектура – ось що є запорукою популярності селянського банку серед мандрівників.

  Фото. Селянський банк – історична пам’ятка Полтави Фото. Селянський банк – історична пам’ятка Полтави Фото. Селянський банк – історична пам’ятка Полтави Фото. Селянський банк – історична пам’ятка Полтави

  Особливості місця

  Оригінальною ошатною будівлею Полтави є Селянський банк. Це оригінальна стилізована під 20 століття будівля, яка приваблює мандрівників та туристів. Нині у приміщенні Селянського банку знаходиться управління СБУ. Це приміщення має свою особливу історичну атмосферу, може, тому тут так багато охочих сфотографуватися.

  Будівля Селянського банку у Полтаві має свою велику історію, яка не менш цікава, ніж зовнішній вигляд банку. Споруда оселилася на полтавській вулиці з початку 20 століття як Селянського земельний банк, який видавав довгострокові позики на покупку дворянських земель селянам. Архітектура банку залишається привабливою і до нині. Дата народження цього будинку 1906-1909 роки. Майстром, що попрацював на славу, над такою будівлею став київський архітектор А. Кобелєв. Він стровив цю будівлю у стилі українського модерну. З тих часів ця будівля й прикрашає вулицю Полтави.

  Особливо привабливим у будинку є головний вхід, який розташований на зрізаному куті, над ним красуються мозаїчні жар- птиці та скульптури двох сирен. Виконаний Селянський банк з червоної цегли та прикрашений оригінальною багатобарвної мозаїкою. Будівля двоповерхова, Г-подібна у плані. В оздобленні фасадів Селянського банку використані мозаїчні панно, різнокольорові керамічні вставки, оригінальна скульптура та художній метал. Все це приємно зкомбіноване та радує не лише полтавчан, але й гостей міста.

  За своє життя будівля зазнавала архітектурних втрат. Зокрема у період Великої Вітчизняної війни вона була дещо понівечена, але в 1948 році її було відновлено та відреставровано.

  З історії Селянського банку варто сказати, що у 1909-му році було створене Полтавське відділення Російського поземельного банку, яке очолював управляючий. З 1937 року використовується як адміністративний будинок. Сьогодні у будівлі розташоване Управління СБУ в Полтавській області.

  Селянський банк – це одна з головних архітектурних перлин міста та й усієї полтавської землі. Приїздіть – і ви побачите цю красу на власні очі.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг у Полтаві можна у готелі, що неподалік Селянського банку – це готель «Алея Гранд». Адреса: Полтава, вул. Жовтнева, 57

  Тел.: (0532) 57-97-37.


  Селянський банк – історична пам’ятка Полтави. Як добратися?

  Адреса Селянського банку – це м. Полтава, вулиця Жовтнева, 39 на перетині з вулицею Круглою – колишня Ляхова.

  Добираємося від вокзалу на маршрутках, що йдуть у цьому напрямку.


  Література

  1. http://www.stejka.com/ukr/poltavskaja/poltava/interes/krestjanskiy_bank_v_poltave/

  2. http://mapia.ua/ua/poltava/pamyatki/selyanskiy-bank--939270

  фотоhttp://www.stejka.com/ukr/poltavskaja/poltava/interes/krestjanskiy_bank_v_poltave/

  Теги:

  СБУ архітектор Кобелєв

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Корпусний сад – серце Полтави Селянський банк – історична пам’ятка Полтави Іванова гора Хрестовоздвиженський монастир Музей- садиба Івана Котляревського – стежками «Наталки-Полтавки»