Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Петрос

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 01.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Карпатські гори багаті на різноманітні красиві місці. Одним з найкращих куточків цих мальовничих гір є Петрос або камінь у перекладі з румунської. Це друга за висотою гора в Україні і одна з шести «двохтисячників». З неї відкривається чудова панорама Чорногори і навколишніх Карпат на багато кілометрів в усіх напрямках, а над головою синіє безкраїй океан неба.

  Фото. Петрос Фото. Петрос Фото. Петрос Фото. Петрос

  Особливості місця

  Перш за все, варто згадати назву гори. Чому її назвали каменем? Дуже просто- Петрос покритий з різних боків скелястими виступами. Цією унікальною рисою вона відрізняється від сусідніх вершин і часто дивує око туриста.

  На гору найкраще вибиратись з залізничної станції Кваси. Звідси маршрут складає близько 15 кілометрів, а безпосередній підйом -1500 метрів. Це найпростіший спосіб вийти на гору, хоч і доволі довгий і рутинний. По дорозі доведеться пройти через величезну кількість невеличких пагорбів, що ховаються одне одного, і кожного разу вам буде здаватись, що ось-ось уже останній, але за ним завжди буде ще один.

  Цікавим явищем, яке можна спостерігати в холодну пору біля Петроса, як не дивно, є жаби. Річ у тім, що їх зовсім не лякає просто крижана вода в калюжах і ставочках. Часто вони вилазять на великі шматки льоду і ніжаться далекими променями сонця. Самі ж водойми часто заповнені напівпрозорою ікрою, яка, здається, скоро перетвориться у лід.

  Не варто думати, що скромна висота у 2020 метрів(куди тут до Джомолунгми з її 8 кілометрами) робить похід на вершину легкою і розважальною прогулянкою. Насправді, дорога важка і потрібно бути в хорошій формі, щоб просто дійти до кінця. До того ж, більшу частину року вершина вкрита снігом й льодом, який вже десь в травні починає танути.

  Якщо на вершині сніг може триматися і влітку, то вниз по схилу він перетворюється на мільйони струмочків, заливаючи все навколо і перетворюючи лісові стежинки на справжні непролазні болотисті хащі ,де можна застрягнути не на один рік.

  На вершині Петроса колись побудували невеличку капличку з дерева і з сталевим хрестом. Та шалені вітри, що часто бушують там на висоті, зробили свою справу й поруйнували капличку, а масивний хрест просто зігнули. Поруч з ним знаходиться невеличка кам’яна гірка, вона символізує саму гору і є її своєрідним «піком».

  Якщо спускатися з гори в сторону села Богдан, дорога пролягає через мальовничі смарагдові ліси. Це справжнє море ялин, сосен і інших хвойних. Часто трапляються і відкриті полонини, на котрих в літню пору розквітають сотні дрібненьких барвистих квітів. Потихеньку починаються зустрічатись і ознаки цивілізації- перші домівки, вівці, будинок лісника.

  Та, мабуть, найкращою частиною маршруту є стежинка, яка веде від самої вершини через абсолютно пусту й вітряну полонину кудись далеко-далеко вниз. Коли йдеш нею, здається ,ніби ти на вершині світі і байдуже, що є вершини і значно вищі. Ти їх все одно не бачив, але це місце височіє над величезною територією в сотні і тисячі кілометрів квадратних, яким же дрібним і неважливим можна себе відчути поряд з цим велетнем.


  Поради незнайомцю

  Правила сходження і перебування на Петросі ті ж самі, що й для інших гір цього регіону. Головне мати досвідчених провідників і тепло одягатися бо на вершині завжди холодно і вітряно.

  Петрос. Як добратися?

  Найоптимальніший маршрут від села Кваси куди можна дістатися від Рахова, Закарпатської області.

  Література

  http://www.kuluarbc.com.ua/uk/pohody-karpaty/pohod-na-goverla.html

  http://www.saga.ua/43_articles_showarticle_2179.html

  Теги:

  Петрос Говерла Карпати Чорногора Рахів Кваси Ворохта Закарпаття географічний центр Європи Івано-Франківщина гуцули.

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Гірськолижний курорт «Драгобрат» Чорногірський хребет Чорногора Несамовите Піп Іван - "Білий Слон" Гора Менчул (Мунчел) Гірськолижний курорт "Ворохта" Водоспад Гук Женецький Говерла Петрос