Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Коломия

    vote data
    Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 01.10.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Мальовничі долини Карпат вже давно заселені людьми. Здавна наших предків притягувала ця красива і таємнича місцина. Одним з міст, заснованих в глибині гір в часи могутнього Галицького князівства була Коломия – батьківщина гуцулів і коломийок.

    Фото. Коломия Фото. Коломия Фото. Коломия Фото. Коломия

    Дата заснування: 1241 рік

    День міста: 19 серпня

    Населення: 61429 чол.

    Загальна площа: 41,1 км?

    Особливості місця

    Місто вважається одним з найдавніших в Галичині. Побудоване спочатку як фортеця на Прутській оборонній лінії, що захищала південно-східний кордон держави, вона згодом розрослося і стало одним з важливих центрів князівства. Деякі дослідники вважають, що тут знаходились ще римські поселення(можливо, навіть назва міста походить від слова колонія), а також тут знаходили залишки трипільської культури.

    Існує величезна кількість різних гіпотез про походження назви міста. Дехто вважаєш, що вона пішла від назви римської колонії. За іншими даними назва походить від імені Коломана – володаря Угорщини і, деякий час, короля Галицько-Волинської держави. Крім того, є банальна версія, що назва походить від місцевого потічка, де мили кола.

    Після краху Галицько-Волинської держави, як і уся територія на північ від Карпат, це місто увійшов у склад Руського воєводства, Королівства Польського. Воно стало центром волості і отримало магдебурзьке право. Десь з тих пір місто перетворилось на історичний центр Покуття. Сам регіон є не менш цікавим, оскільки, по суті, він є південно-західним куточком Галичини між річками Дністер, Черемош й Карпатськими горами.

    Місто часто ставало розмінною картою в стосунках Польщі з Молдовою, одного разу його навіть «здали в оренду» на 25 років тамтешньому «господарю»(правителю), як гарантію його лояльності Польщі у війні з Угорщиною.

    Наступні століття були дуже важкими для міста Коломия. У 1490 році, в ті часи, коли тільки зароджувалось українське козацтво, повстанська армія під проводом Івана Мухи напала і знищила місто дощенту. Згодом це неодноразово повторювали татари, які за півтора тисячоліття здійснили десятки нападів і призвели до того, що місто кілька разів повністю перебудовувалось.

    Цікавою рисою українців є те, що вони завжди відновлюють старі поселення ,де жили вони і їх предки. Багато міст будувалися і перебудовувалися десятки й сотні разів. Зважаючи на те, що більшу частину своєї історії українці віддавали перевагу дерев’яному будівництву ,кожен серйозний напад супроводжувався пожежею, яка звільняла місце під новобудови. Та й зрештою, лісу навколо завжди вистачає.

    Бурхливому розвитку Коломиї завжди сприяло тому, що вона була економічним центром регіону, ще в давній часи Галичина була відома своєї сіллю. Саме Коломия була одним з центрів соляної торгівлі, тут був великий ярмарок, а місто мало монопольне право на продаж цієї старовинної приправи.

    Згодом тут також знайшли поклади нафти і бурого вугілля, що давало немало коштів на розбудову міста. Десь тоді ж (тобто приблизно у кінці XIX ст.) формується архітектурний ансамбль середмістя, ринкова плаща з новою ратушею. Саме у такому вигляді воно збереглося й до наших часів. Звісно далеко не всі будівлі пережили буремне 20 століття, однак ця своєрідна атмосфера міста залишається в ньому й досі.


    Поради незнайомцю

    Зупинитись на ніч можна прямо в місті, воно достатньо велике тому житло знайти не проблема. До пам'яток які обов'язково потрібно відвідати належать: Благовіщенська церква, Руська церква, Катедральний костер. Вони ілюструють собою різні епохи й стилі в місцевій архітектурі, та й просто цікаво побачити ці 3 зовсім різних церкви в одному місті. Крім того дуже красивою є будівля Ратуші й ансамбіль центру міста, а також будинок Ощадкаси.Там колись знаходився найбільший у місті зал і відбувалися концерти відомих особистостей Австро-Угорської Галичини.

    Коломия. Як добратися?

    Залізницею:

    З Києва поїздами №141 Москва—Чернівці або №349 Харків—Івано-Франківськ.

    Зі Львова поїздами Брест—Чернівці, Мінськ—Варна, Москва—Чернівці, Львів—Чернівці або Перемишль—Чернівці.

    Автобусом:

    До Коломиї можна також доїхати автобусом з Івано-Франківська — автовокзал знаходиться біля залізничного, курсують мінімум раз на годину.

    Регулярне автобусне сполучення Коломия має з сусідніми райцентрами Яремче та Косовим, а також з Чернівцями. До кожного зі всіх трьох пунктів добиратися близько 1-1,5 год.


    Контакти

    http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/1299.htm

    Література

    http://tyzhden.ua/Travel/21173

    http://castles.com.ua/kolomyja.html

    Теги:

    Коломия Галичина Івано-Франківщина Карпати Чорногора Косів Ворохта Говерла гуцули нафта сіл угорщина.

    Радимо відвідати

    Тур-відпустка “Довко..
    Тривалість: 7 днів.
    Маршрут екскурсії
    Водоспад Шипіт, Синевирська по..
    Ціна, грн 2595

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Шешори – безкінечні Карпати Маєток Святого Миколая Музей Писанки Коломия