Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Косів

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 01.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Косів можна вважати номінальною столицею Гуцульських Карпат. Це містечко, закинуте посеред зелених полонин, здавна було осередком їх землі. Це був край соляних промислів, войовничих опришків, хасидів і січових стрільців. Довгі століття існування за різних правителів і різних людей дозволили місту сформувати свою неповторну атмосферу, котра, наче звук трембіти, є візитною карткою цього куточка Карпат.

  Фото. Косів Фото. Косів Фото. Косів Фото. Косів

  Дата заснування: 1424 рік

  День міста: 7 липня

  Населення: 8456

  Загальна площа: 11,38 км?

  Особливості місця

  Територіальна одиниця, яка пізніше була названа – Косів, утворювалась достатньо довго. Близько 1318 року тут було засновано село з однойменною назвою, в цей час це була частина Галицько-Волинської держави Лева ІІ. Згодом місто почергово переходить до Польщі і до Молдови, аж поки не стає частиною Речі Посполитої. Саме в її складі воно розвивається, як один з центрів солеваріння і активно розбудовується.

  Вважається, що назва Косів, походить від імені засновника села – Коса. Хоча є й інші версії. Наприклад, відомо, що є слово «кос» - давнє спільнослов’янське слово, яке є в багатьох мовах і є назвою птаха , шпака.

  Містечко, завдяки своєму вдалому розташуванню, активно розбудовувалось. На пагорбі над ним було зведено замок для захисту навколишніх територій. У побудові міського середмістя застосовувалась популярна в той час в Речі Посполитій ренесансна концепція ідеального міста. Все місто розташувалося між ринковим і церковним майданом й ділилося на квартали. Часто навіть у внутрішньому плануванні будинків застосовувалися ренесансні методи.

  Як і в багатьох містах того часу, косівські будинки в основному складалися з дерев’яного зрубу. На відміну від каменю й цегли, дерево тут було дуже поширене й дешеве, тому вигідно було будувати саме з нього. Однак, на жаль, через це майже нічого не залишилось зі старого архітектурного ансамблю міста. Майже все загинуло під час двох великих пожеж у 20 роках сімнадцятого століття.

  Сучасний вигляд міста залишає в собі риси минулих архітектурних стилів(найстаріші будівлі позначені впливом сецесії) і радянського конструктивізму. Часто радянські вставки зовсім не вписуються в загальний пейзаж міста, оскільки в ті часи, коли вони будувались, після другої світової, мало кого хвилювала естетична складова. Тому часто замість зруйнованих кварталів будувалися радянські адміністративні приміщення і багатоквартирні будинки.

  Окремою сторінкою історії міста є відомий у цих краях рух гуцулів-опришків. Перш за все, тут відомий легендарний вождь народних месників(чи злочинців, у кожного свою точка зору)Олекса Довбуш. В місті йому створено пам’ятник і музей імені одного з найромантичніших персонажів історії Карпат, «гуцульського Робін Гуда».

  Зараз Косів - це маленьке карпатське містечко, його соляні промисли більше не приносять заробітку, хіба від туристів, та й опришки давно покинули довколишні ліси. Та люди зберегли пам’ять про ті часи і зберегли ту атмосферу гірської краси і свободи, що віками закутувала містечко наче молочно-білий ранковий туман.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися можна в самому місті, воно хоч і невеличке, але давно вже стало туристичним центром тому проблем з житлом не повинно бути. Саме звідси варто починати своє знайомство з Карпатськими горами, сходження на легендарну Говерлу, мандрівки Чорногірським хребтом, походи широкими полонинами і все інше.

  Косів. Як добратися?

  Доїхати можна з Івано-Франківська інших великих міст регіону до станції Вижниця або ж автомобілем через Коломиї чи Чернівців.

  Контакти

  Косівська міська рада

  Адреса: 78600, Івано-Франківська область, місто Косів, майдан Незалежності, 11

  Код АМТС 8-03478

  Контактні телефони: 2-12-56, Факс 2-12-56

  Загальний склад ради 32 депутати

  Література

  http://www.kosivart.com/

  Теги:

  Косів Гуцульщина Карпати Коломия Чернівці Чорногора Говерла Вижниця Старий Косів опришки Довбуш Молдова Річ Посполита.

  Радимо відвідати

  Тур-відпустка “Довко..
  Тривалість: 7 днів.
  Маршрут екскурсії
  Водоспад Шипіт, Синевирська по..
  Ціна, грн 2595

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Криворівня - Українські Афіни Шешори – безкінечні Карпати Маєток Святого Миколая Писаний камінь Косів