Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Несамовите

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 01.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Озеро Несамовите – одне з найтаємничіших озер Чорногірського масиву. Це невеличке кришталеве озеро на схилі гори Туркул давненько користується поганою славою у місцевих гуцулів. Кажуть, тут народжуються грози та град, а також десь у глибині його холодних вод ховаються грішні душі…

  Фото. Несамовите Фото. Несамовите Фото. Несамовите Фото. Несамовите

  Особливості місця

  Власне кажучи, кожне озеро в Карпатах овіяне ореолом таємничості і старими легендами. Якщо їм вірити, в одному куточку живуть русалки, кудись навідується чорт, а бувають і зовсім екзотичні легенди. До найцікавіших легенд належать ті, що розповідають про о. Несамовите.

  Озеро хоч і невеличке, та все ж помітне, має десь з півтори -три квадратних метрів. Воно достатньо чисте, з прозорою холодною водою. Кажуть озеро навіть влітку залишається вкрите льодом. Здавалося б-куди там ховатися таємничим істотам і видно ніби все при його то півтораметровій глибині і місцевість не така вже й дика. Та ні, не все так просто.

  Розташоване воно на Чорногірському хребті, місцевості, над котрою утворюються грозові хмари, де нерідко зриваються штормові вітри і град гострими стрілами вкриває зелені полонини. Для Карпат це не рідкість, опади взагалі не є чимось неймовірним. Часто буває влітку, в розпал якогось жаркого дня нізвідки прилітають чорні хмари і починається справжня какофонія грому і води.

  Звісно місцеві гуцули давно намагалися зрозуміти причину цих явищ і як, і всі люди древності ,шукали пояснення у міфах. Вважається, що в озері живуть душі самогубць і інших заблудлих людей. Вони сидять, причаївшись, на дні і нудяться у вічному чеканні. Та коли кинути у воду камінь ,можна душі ці розлютити. Тоді вони набирають повні торби льоду і води, здіймаються в небо чорними хмарами й викидають це все на людей. Ось так працювали старовинні синоптики!

  Звісно жарти жартами, а місцина справді таємнича. Саме озеро льодовикового походження і воно дуже давнє, рельєф навколо нього також створений льодовиком. Взимку в хороші морози озеро повністю замерзає і перетворюється у величезне дзеркало. Можливо, одне з перших дзеркал, яке бачили місцеві люди.

  Крім цього існує безліч інших легенд, значно простіших і наївніших. Наприклад те, що скупавшись в озері ви рік не зустрінете/ або в цей рік і зустрінете свою другу половинку. Ще, кажуть, глибокої ночі, коли навіть найсміливіші створіння сплять, з озера виходять душі і танцюють над його блискучою поверхнею. Танець цей прекрасний і жахливий, наче спів сирен, не одного необачного сміливця він затягнув у холодну глибину і єдине, що може людину врятувати – це тужливий звук трембіти.

  Озеро варто відвідувати. проходячи Чорногірським хребтом. Звісно ,найцікавіше для кожного подорожнього перевірити дійсність місцевих легенд- хтось вірить, хтось ні, але перевірити хочеться. Тож перш за все, мабуть, варто вибрати каменюку побільше і закинути її подалі, тільки обережно з тими, хто перевіряє легенду про купання. Після цього можна розбити собі табір неподалік від озера, а вночі прийти і перевірити свої нерви на міцність. Тільки обережно там, в Карпатах різне буває, на порожньому місці легенди не складають.


  Поради незнайомцю

  Оскільки Несамовите знаходиться на одній з вершин Чорногірського хребта то його найкраще відвідати у поході через хребет. Зупинитися можна прямо на березі розклавши намети на схилі гори. Більшість відвідувачів вважає за особливу програму перевірку місцевих легенд і забобонів про озеро тож спробуйте, можливо збудуться.

  Несамовите. Як добратися?

  Дорога починається з залізничної станції Ворохта, куди можна доїхати поїздом. Далі потрібно дійти до туристичної бази «Заросляк» і зареєструватись при вході у заповідник. З цього місця вас чекає 8 км. жахливенької дороги до місця підйому, де дороги розходяться. Когось доля веде прямо на усім добре відому Говерлу, а деяких тягне на ліво. Не лише у переносному значенні, але й буквально на ліву стежинку, що веде до озера Несамовитого- вам туди дорога.

  Література

  http://rest.if.ua/articles/ozero_nesamovyte/747

  Теги:

  озеро Несамовите Ворохта Карпати Чорногора Шпиці високогірні озера Тускул легенди озеро самогубць гроза град трембіта гуцули.

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Гірськолижний курорт «Драгобрат» Чорногірський хребет Чорногора Несамовите Піп Іван - "Білий Слон" Гора Менчул (Мунчел) Гірськолижний курорт "Ворохта" Говерла Петрос