Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Меджибізький замок (Замок Синявських)

    vote data
    Автор: Христина Процик Дата публікації: 25.09.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Меджибізький замок – найпопулярніший на Хмельниччині після Кам’янець-Подільської фортеці. Замок є чудовим зразком поєднання в собі бастіонних укріплень та ренесансу в архітектурі. Колись споруду називали «Білим лебедем» через білосніжність фортечних мурів. До того ж, саме ця фортеця потрапила до фінального списку «7 чудес України» в 2011 році.

    Фото. Меджибізький замок (Замок Синявських) Фото. Меджибізький замок (Замок Синявських) фестиваль Фото. Меджибізький замок (Замок Синявських)

    Дата заснування: 1362 рік

    Початок роботи: 9:00

    Кінець роботи: 18:00

    Стан місця: нормальний

    Особливості місця

    Засновниками замку є князі Коріатовичі, які в 1362 році почали активно займатися будівництвом фортеці. Хоча тривав цей процес ще майже два століття. Розташована фортеця «межи Бугами»: рікою Південний Буг та річкою Бужок. Звідси й походить назва міста – Меджибіж.

    В часи будівництва кріпості збудували й замкову церкву, яка досі прикрашає територію замку і навіть має свій інтернет-сайт: http://hram.km.ua/ . А ще тоді збудували дві башти: Лицарська й Офіцерська. Перша – п’ятигранна, друга – кругла. Вежі збережені досі й у хорошому стані.

    Меджибізький замок завжди був смачним шматочком, тому з 1540 року майже на 200 років власниками стали магнати Синявські, далі козаки, поляки, турки, далі – Августин-Олександр Чарторийський, який реконструював костел палацового комплексу, насадив квітники та чудовий сад.

    Згодом – володіння Російської імперії, і є відомості, що в 1846 році замок відвідав кобзар української літератури – Тарас Шевченко. На початку ХХ століття фортеця занепадає і лише на кінець епохи її почали реставрувати, відкрили музей, провели чимало дослідницьких робіт.

    Сьогодні замок не в ідеальному стані, але реставраційні роботи ведуться активно. І взагалі, з 2004 року фортеця невід’ємна частина Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж».

    А ще на території замку проводиться щорічний фестиваль військово-історичної реконструкції «Стародавній Меджибіж». Таким чином, популярність Меджибожу щорічно зростає. Мета фестивалю: відновити стародавній лицарський дух, тому проводяться тогочасні бої, змагання.


    Поради незнайомцю

    Вартість входу й екскурсії:

    - дорослі – 15 гривень (екс. – 50 грн.);

    - студенти й учні – 7 гривень (екс. – 20 грн);

    - аматорська фото/відеозйомка – 10 гривень;

    - професійна фото/відеозйомка – 150 гривень.

    Графік роботи: щоденно, крім понеділка з 9:00 до 18:00, а каса з 9:00 до 16:00


    Меджибізький замок (Замок Синявських). Як добратися?

    Якщо ви на власному транспорті, то потрібно їхати трасою М-12 (Е-50) у напрямку Хмельницький – Вінниця. Доїжджаєте до автотуристичного комплексу, що на трасі. Там повертаємо до міста Меджибіж і там через 2 кілометри знайдете Меджибізький замок.

    А щодо громадського транспорту, то їдьте маршрутним таксі чи автобусом із Хмельницького (30 кілометрів). Потрібно буде йти від траси 2 кілометри до самого Меджибожу, тому що автобуси не звертають до міста. Якщо ж Хмельницький вам не підходить, то можна їхати з Вінниці, це 90 кілометрів.


    Контакти

    http://www.mezhibozh.com/

    Телефон: 03(857) 9-71-30


    Література

    http://7chudes.in.ua/node/9787

    http://www.doroga.ua/poi/Khmeljnickaya/Medzhibozh/Medzhibozhskij_zamok/824

    http://www.mezhibozh.com/

    Теги:

    Меджибізький замок замок Синявських Синявські Хмельниччина 7 чудес України Коріатовичі Південний Буг Бужок Чарторийський Шевченко Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж» фестиваль військово-історичної реконструкції «Стародавній Меджибіж».

    Радимо відвідати

    Софіївка+Шевченкове ..
    Тривалість: 2 дні.
    Маршрут екскурсії
    Софіївка, Вінниця, Меджибізьки..
    Ціна, грн 1395

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Меджибізький замок (Замок Синявських)