Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 25.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Ще осінь, а ви вже мрієте про те, як взимку поїдете кататися на лижах у Карпати – і правильно! Красивих та зручних місць для гірськолижного відпочинку – безліч, а треба ще й прицінитися та вибрати потрібне, спакувати речі і виділити вільний час! Отож, без вагань починаємо робити це зараз, щоб спланувати найкращий відпочинок на зиму! А село Пилипець Закарпатської області – це саме те місце, звідки варто стартувати у цікаві канікули!

  Фото. Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах Фото. Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах Фото. Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах Фото. Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах

  Особливості місця

  Село Пелипець розташоване в північно-західній частині Міжгірського району Закарпатської області біля витоку однієї повноводої Ріки (власна назва водойми). Село розкинулося на висоті близько 700 метрів, чим, звичайно, і приваблює туристів та мандрівників, усіх, хто любить гірський відпочинок, особливо у Карпатах, де гори покриті розкішними лісами, де дихається вільно і легко!

  Село має давню історію, бо згадується у письмових джерелах ще в 1463 році під назвою Верпелепець. Сьогодні ж це гірський туристичний центр Міжгірського району, воно є одним із трьох найбільших у цьому регіоні, адже тут мешкає понад 2 тисячі чоловік.

  У селі Пилипець протікає чарівна річечка Плошанка, біля якої також люблять зупинятися мандрівники. Варто сказати, що поряд із Пилипцем знаходиться красивий водопад Шипіт (про нього детальніше читайте в окремій статті нашого сайту).

  Село часто приваблює туристів і своїми оригінальними маршрутами – туристи полюбляють сходити на такі відомі гірські вершини, як: хребет Боржави, вершину Великий Верх (1599м.), Стой (1679м.), Гимбу (1497 м.), Жид Магура (1517м.).

  Цікаво, що поряд із Пилипцем (приблизно 5-6 км) є село Келичин, саме сюди багато мандрівників полюбляють ходити до джерела з природною газованою мінеральною водою – така вода дуже рідко буває у природі, прирівнюється до справжнього дива! Лікарі радять вживати таку воду для лікування і профілактики захворювань органів травлення і серцево-судинної системи, а також при недокрів'ї та гінекологічних проблемах.

  Про зимовий відпочинок більше скаже така інформація: на околицях села Пилипець розташовані три бугельних витяги: на в'їзді в село - витяг бази "Затишок" (450м.), на г. Гимба в Верхньому Пилипці - витяги "Боржавські полонини" (1500м.) та "Магура" (900м.). Неподалік, у сусідньому селі Подобовець, розташований ще один витяг довжиною 1000м.

  Найвідомішим із них є "Боржавські полонини", він знаходиться на північному схилі гори Гимба (1497м.). швидкість підйому складає 3,2 м/с. Витяг за 7,5 хв доставляє гірськолижників до верхньої станції, розташованої на висоті 1163 м. над рівнем моря. Отож, тепер ви знаєте, куди треба збиратися взимку на відпочинок! Щодо цін, то вони тут помірні. Детальнішу інформацію про зимовий відпочинок ви зможете прочитати у наших подальших матеріалах.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися у Пилепці можна й на базі відпочинку "Затишок", яка розрахована на 60 місць. База знаходиться на вїзді села. Більшість мандрівників приваблює приватний сектор села Пилипець різного рівня комфорту проживання та вартості. Деякі приватні господи мають сауни.

  Оселитись можна також на туристичних базах, розташованих в радіусі 10-20 км. від с. Пилипця, які доставляють туристів до витягу "Боржавські полонини" власним автотранспортом. Серед інших - турбази та готелі в м. Воловець (15 км) та м. Міжгір'я (25 км).

  Харчуватися можна або ж в кафе Пилепця, господинь, що готують домашню їжу, чи на базах відпочинку.


  Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах. Як добратися?

  Сколе. Звідси йдуть як потяги так і маршрутні автобуси до Пилепця. Замовити квитки варто заздалегідь в касах або через інтернет.

  Залізничний транспорт: доїзд до станції Воловець, що знаходиться на лінії Київ-Чоп (Львів-Мукачево). З Воловця в напрямку с. Пилипець (15 км.) курсують маршрутні таксі та рейсові автобуси Воловець-Міжгір'я.

  Автомобільний транспорт: доїзд по трасі Київ-Ужгород до с. Нижні Ворота (до КПП ДАІ), де повертаємо на дорогу Нижні Ворота - Воловець - Міжгір'я.


  Література

  http://www.ski.lviv.ua/pylypets/

  http://mskifa.narod.ru/pulupec.html

  Фото http://yandex.ua/

  Теги:

  Гимба Шепіт гірськолижний курорт

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Гора Великий Верх Гірськолижний курорт «Ізки» Гірськолижний курорт у с. Верхній Студений Гірськолижний курорт в с. Славське Славське Водоспад Шипіт Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах Гора Гимба