Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Кам'янець-Подільська фортеця

  vote data
  Автор: Остап Мацьків Дата публікації: 05.12.2011
  Карта
  Сплануйте маршрут

  "Квітка на камені" - так говорила про Кам'янець-Подільський Леся Українка. У XV-XVIII ст. це місто було відоме в Європі як "оплот християнства","вежа, зведена рукою Божою" і донині є справжнім музеєм під відкритим небом.

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Існує легенда з часів турецької експансії. "Хто збудував це укріплене місто?" - спитав здивований воєначальник. "Сам Бог", - відповіли йому. "То нехай же бог і здобуває його!" - сказав турецький султан Осман II 1621р. і відступив від Кам'янця. Кожен хто хоча б раз у житті побував у Кам'янці прагнутиме повернутися сюди ще раз. Магнетизм міста полягає  в оригінальному  поєднанні клімату, характеру мешканців та навколишньої архітектури.

  Обставини заснування Кам'янця залишаються предметом дискусії. Археологічні розкопки відправляють нас в епоху льодовиків та момонтів, а сучасні версії переконують, що центральна частина міста збудована за ознаками римської метричної системи. Першу писемну згадку про поселення знаходимо у вірменському джерелі від 1063 р. Так чи інакше, але люди віддавна оцінили очевидні переваги вигідного розташування міста. Посередницька торгівля між Сходом та Заходом привабили сюди вірменських і єврейських купців. Їх громади, оселившись у місті, створили власні дільниці. Сьогодні, маючи непоганий промисловий потенціал, місто бурхливо розвивається як туристичний центр.

   

  Особливості місця


  Центром міського життя була ринкова площа. Власне у місті є кілька торговець, але на головній, - що називалася Польським Ринком, - на щастя, збереглася будівля ратуші. Теперішнього вигляду споруда набула 1616р., коли адміністративний двоповерховий будинок об'єднали з вежею, що знаходилась на відстані трьох метрів. 1754 р. барокових форм їй надав військовий комендант та одночасно талановитий архітектор Ян де Вітте. 


  Поради незнайомцю


  Прогулянку Кам'янцем варто розбити на дві частини: огляд старого міста (2-3 год.) та фортеці (1 год.).  У старому місті ви зможите побачити дивовижну архітектуру, яка пройшла крізь століття і закарбувала в собі кожну мить подій, які відбувалися впродовж століть. А у фортеці ви дізнаєтесь надзвичані історичні факти про місто і саму фортецю.

  Цікаві факти


  Багато таємниць зберігають підвали ратуші, що використовувались як тюремні камери, для зберігання зброї, окрім того мали підземне сполучення з іншими будівлями міста. На одному з білокам'яних обрамлень зберігся надпис латинською мовою: "Скороминучий біг часу забирає все живе, кожному смертному опорою буде мужність»

   

  Як добратися?


  Доїхати до Кам'янця-Подільського не проблема. Поїзд. Електричка. Автобус. Маршрутка. Користуйтеся сайтами розкладів потягів та автобусів


  Література

  Прогулянка Україною


  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 3 дні.
  Маршрут екскурсії
  Чернівці – унікальність в розм..
  Ціна, грн 1395

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Кам'янець-Подільська фортеця Хотинська фортеця Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Кам’янець-Подільський Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському