Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Водоспад Шипіт

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 24.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Неймовірна краса, від сили й потужності струменів води аж серце завмирає – саме так можна сказати про чарівний водоспад у Карпатах. Це водоспад Шипіт! Саме він став чарівним осердям для гірського масиву Полонина Боржава біля підніжжя гори Гемби. Природа тут казкова в усі пори року – і восени, й на весні, і навіть сніжною зимою – здається, що потрапляєш у царство Снігової Королеви!

  Водоспад Шипіт Водоспад Шипіт - Стежками України Фото. Водоспад Шипіт Водоспад Шипіт зимовий

  Особливості місця

  У Карпатах водоспад Шипіт знаходиться при підніжжі висотної гори Гемби. Він розташовується в ущелині річки Пилипець, яка є притокою повноводої ріки Репинки (басейн Тиси). Отож, скупавшись, наприклад, влітку у водах Шепіту – ви скупаєтеся у водах самісінької поетичної Тиси.

  Шипіт… Ця оригінальна назва говорить сама за себе. Прислухайтеся до водоспаду – він ніби говорить з кожним із відвідувачів тихою мовою – шепотом. Так, кажуть, з приїжджими розмовляють самі гори, самі Українські Карпати!

  Знаходиться водоспад у межах Міжгірського району Закарпатської області, за 10 кілометрів від залізничної станції «Воловець». За словами науковців, Шипіт утворився на місці виходу стійких пісковиків палеогену й гравелітів з тонкими прошарками сланців.

  Особливо красивим та повноводим водоспад Шипіт є навесні – зрозуміло, адже у цей час на горах тануть сніги, тим самим додаючи води у водоспад.

  Неподалік водоспаду знаходиться однойменний заказник місцевого значення «Водоспад Шипіт». До водоспаду постійно їдуть туристи. Тут часто бувають групові екскурсії. Неподалік від водоспаду, за 300 метрів, знаходиться гірськолижний підйомник – він є своєрідним орієнтиром для тих, хто шукає дорогу до водоспаду.

  З цікавих фактів: щорічно біля Шипіту, десь на початку липня, проходить неформальний фестиваль. У цей період приїздять представники різних субкультур з усієї України та й навіть Білорусії. Головним для святкувань біля водоспаду є Свято Івана Купала в ніч на 7 липня, що проводиться за всіма закарпатськими традиціями. Цікаво й те, що такі святкування на Шипоті покладені в основу твору книги «Трохи пітьми» українського письменника Любка Дереша.

  Варто зауважити, що місцеві жителі знають багато легенд про водоспад. Приїздіть – і вони вам повідають багато цікавого та загадкового. Це місце таїть в собі особливий пласт історії, культури та минулого. Ось одна з розповідей.

  Кажуть, що колись в сусідньому селі Пилипець жила закохана пара. Дівчина була заможною, а хлопець – бідний, це, звичайно ж, перешкоджало їхньому коханню. Мати дівчини заборонила доньці зустрічатися з хлопцем. Тоді молода пара вибрала собі місце для зустрічей під Боржавськими полонинами, там де гора Високий Верх.

  - Тут нас, Марійко, ніхто не побачить. Тільки сам Бог буде нам свідком, – переконував Іванко дівчину.

  На жаль, чутки все-таки дійшли до матері дівчини. Вона дізналася, що її донька зустрічається з бідняцьким хлопцем в урочищі Ями. Розлючена мати побігла в полонину й почала проклинати закохану пару. У той момент сталося лихо - в горах почалася злива зі страшенними громами і блискавицями. Бурхливі гірські потоки води підхопили пару в урочищі Ями й понесли в провалля. Тримались вони за руки. Та раптом – водоспад. Він їх силоміць роз’єднав. І вони зникли з поля зору. З тих пір, жаліючи за скоєне, мати щораз приходила до водоспаду, де сталася трагедія. Ходила б вона до самісінької смерті, та раптом сталося диво. В ніч на Івана Купала матері здалося, що вона ніби чує голос своєї доньки, як та шепчеться серед хвиль зі своїм коханим Іванком. Приголомшена, вона закричала:

  - Слухайте! Ви чуєте,як вони шепчуться між собою? То моя Марійка й Іванко шепчуться!..

  Від того «шепоту» і пішла назва водоспаду – Шепот (Шипіт).

  Так чи ні – приїздіть і ви самі дізнаєтеся багато цікавих історії!


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна й у селі Пилипець – 6 км. Тут щодобово місцеві жителі здають кімнати. Також, звичайно, ж найкращим варіантом є той, щоб стати табором біля підніжжя річки Гимби. Так вас чекає готель «тисяча зірок» під відкритим небом – отож, поспішайте, поки ще це дозволяє хороша погода.

  Харчі краще взяти з собою. Необхідні продукти можна також купити у магазині села Пилипець. До речі, неподалік знаходиться гірськолижний курорт «Пилипець» - сюди можна приїхати взимку і в той же час побачити водоспад.


  Водоспад Шипіт. Як добратися?

  За 10 км від водоспаду є залізнична станція «Воловець». Звідси можна доїхати від Мукачевого. За 6 км розташоване село Пилипець. До Пилипця можна доїхати на рейсових маршрутках. На власному авто – це шлях Т0718.

  Неподалік знаходиться туристичне й курортне містечко Свалява. Звідти до Пилипця також йдуть рейсові маршрутки.


  Література

  http://zakarpattyachko.com.ua/7chudes/shypit

  фото - www.peterson.com.ua

  Теги:

  Пилипець водоспад Шипіт Шепіт


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Тур-відпустка “Довко..
  Тривалість: 7 днів.
  Маршрут екскурсії
  Водоспад Шипіт, Синевирська по..
  Ціна, грн 2595
  Нарциси і 7 перлин З..
  Тривалість: 2 дні.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Мукачево Замок Паланок,..
  Ціна, грн 895
  10 родзинок Закарпат..
  Тривалість: 3 дні.
  Маршрут екскурсії
  Львів- культурна столиця Украї..
  Ціна, грн 1295

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Гора Великий Верх Гірськолижний курорт «Ізки» Гірськолижний курорт у с. Верхній Студений Гірськолижний курорт в с. Славське Славське Водоспад Шипіт Пилипець – місце найкращого гірського відпочинку в Карпатах Гора Гимба