Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Гора Маковиця – маківка Українських Карпат

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 24.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Карпати – це чарівна мелодія нашої держави. Коли відвідуєш такі місця, то здається, що ніколи й нічого прекраснішого не бачив, як ці краєвиди – казкові та праархаїчні. Здається, що ніколи не відчував такої легкості, спокої, умиротворення. У Карпатах і дихається по-іншому – легко та свіжо! Такою перлиною західних земель є гора Маковиця, що є частиною однойменного гірського хребта.

  Фото. Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Фото. Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Фото. Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Фото. Гора Маковиця – маківка Українських Карпат

  Особливості місця

  Гора Маковиця з її дивовижними ландшафтами, казковими краєвидами, природою, повітрям, атмосферою знаходиться в центральній частині однойменного хребта Маковиці – це частина великого Вулканічного хребта. Маковиця розташована у Закарпатській області на межі Перечинського та Ужгородського району.

  Маковиця, по праву, не лише красива гора, але й одна з найвищих на Вулканічному хребті, поступається вона своїми гігантськими розмірами лише горі Бужорі. Висота Маковиці майже 978 метрів – уявляєте цю красу?! Хочете тут побувати – тоді мерщій пакуйте речі, поки ще тут сонячно та розкішно, поки ще золота осінь радує око своїми краєвидами!

  Північні та північно-західні схили Маковиці вирізняються своїм особливим ландшафтом – вони більш круті, а тому у цих районах треба бути особливо пильними та обережними, південні схили гори – пологі.

  Маковиця частково вкрита лісами. Серед переважаючих тут дерев – це граб, дуб, бук, хоча іноді тут трапляються й дикі яблуні, груші та черешні. Гора являє собою суцільне трав’янисте полотно, розкішні та запашні трави так і манять до себе на відпочинок. Багато із рослин, що ростуть на Маковиці, занесені й до Червоної книги України, а тому варто не збирати та не зривати усі трави, аби не зашкодити цій особливій гірській екосистемі.

  На північний захід від Маковиці розташований хребет Липова Скеля, на північний схід — гора Закружі (688 м), на півдні — долина річки Старої (притока Латориці).


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна в прибічних селах у когось із людей, тут приймають подорожніх – іноді за доплату, а іноді й просто так. Тут подобово здаються кімнати. Але ж найбільшим раєм стане для туриста нічліг у палатці – це найкращий готель під назвою «тисяча зірок».

  У похід варто взяти й такі необхідні речі: дощовик, ліхтарик, мотузку, батарейки для ліхтарика, сірники і неодмінно фотоапарат, адже він подарує вам головне – незабутні спогади на все життя!


  Гора Маковиця – маківка Українських Карпат. Як добратися?

  Найближні населені пункти: с. Тур'ї Ремети, с. Раково, с. Анталовці. Міста поруч: Іршава, Синевир, Колочава.

  Найзручныше добиратися до Маковицы від Ужгорода.отож, їдемо потягом ти автобусом до Ужгорода, а далі до одного з прилеглих до гори сіл. Найкраще робити тур похід відсела Тур’ї Ремети.


  Література

  1. Географічна енциклопедія України: в 3-х томах / Редколегія: О. М. Маринич (відпов. ред.) та ін. — К.: «Українська радянська енциклопедія» імені М. П. Бажана, 1989.

  Фото: http://foto-planeta.com/photo/343174.html

  Теги:

  гірський відпочинок туризм Ужгород

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Лумшори Тур’ї Ремети Невицький замок Середнє Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Гора Анталовецька поляна