Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Софія Київська

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 24.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Слідом за германцями десь на початку нашої ери в Європі з’явилися племена слов’ян. Далекі від античної культури, вони зайняли величезну лісостепову рівнину на сході і жили власним життям зі своїми богами, міфами і проблемами. Так тривало доволі довго, однак одного літнього дня каган Києва, Володимир, син Завойовника Святослава, що був володарем між Рейном та Уралом, почав будувати власну імперію. Одним з її символів є Софія Київська!

  Фото. Софія Київська Фото. Софія Київська Фото. Софія Київська Фото. Софія Київська

  Особливості місця

  Для того, щоб зрозуміти суть Софії і християнства в Русі варто пригадати їх історію. Як нам відомо, Русь охрестив Володимир. Зробив він це з багатьох причин, головна з яких -він прагнув творити імперію на зразок візантійської і зробити свою владу не наслідком братовбивства, а дарунком всемогутнього Бога. Охрестившись, він навіть прийняв ім’я Василь(Василевс), що в перекладі з грецької означає – імператор.

  Хрещення ішло вогнем і мечем, незважаючи на відчайдушний опір, спинити його вже було не можливо. Воно принесло свій ефект,русичі стали великою спільнотою об’єднаною єдиною культурою і з центром у Києві. Правив русичами Володимир(переклад – володар світу, щоб ні у кого не виникало сумнівів). Для того, щоб підтримати новостворену церкву, князь віддав десятину своїх прибутків на побудову кам’яної церкву у Києві, ми її знаємо як Десятинну.

  Та наша історія зовсім не про цей храм, а про творіння сина кагана Володимира, про Ярославову Софію. Син виявився не менш здібним ніж батько і пішов значно далі від нього у розвитку культури своєї держави. Якщо вірити «Слову…» митрополита Ізаславава, Софію Київську заклав князь Володимир у 1011 році, а Ярослав завершив справу свого батька.

  За тисячу років існування храму він пережив дуже багато нещасть. Його палили, руйнували, нищили, забували, пробували розібрати та доля була милостивою до святого місця. Та й кияни любили свою Софію, відбудовували, захищали, як могли й уміли. За часів козаччини вона знову стала одним з центрів православного світу. Митрополит Петро Могила зробив дуже багато для її відновлення і збереження. Саме завдяки ньому ми отримали її в сучасному вигляді.

  Так чим же так цінна ця тисячолітня «ідеологічна твердиня». Перш за все, це чи не найстаріша пам’ятка руської культури, яка залишилась у світі. Її фрески і мозаїки досі можуть нам дуже багато розповісти про ті далекі часи- знаменита Оранта, зображення князів і святих. На стінах храму недаремно було так багато зображень. Храм -це була справжня об’ємна Бібля, яка невтомно розповідала свою історію кожному відвідувачу.

  Та чи не найцікавішими для дослідників є сліди старовинного хуліганства. Внутрішні стіни собору вкриті так званими графіті. Незважаючи на заборону князя, люди від ремісників до князів періодично залишали невеличкі автографи на різних поверхнях Софії.

  Зараз нараховується близько 7000 графіті. Більшість з них написані глаголицею і, що цікаво, на відміну від письмових пам’яток Русі, графіті містять ключові риси народної української мови. Деякі з них взагалі написані на тогочасній мові народу, а не на церковнослов’янській, що прийшла з Болгарії і яку опанувала лише невелика частка князів і священнослужителів.

  Зараз Софія зайняла те місце, якого вона заслужила. Її визнано однією з пам’яток всесвітнього значення ЮНЕСКО і національним заповідником України. Сотні вчених досліджують старовинний собор і працюють над тим, щоб зберегти його у такому вигляді й донести до нащадків. Бо що може бути наочнішим для майбутніх поколінь, ніж живий шматочок історії.


  Поради незнайомцю

  Київ - шикарне місто для туриста. Тут є усе, що завгодно і навіть трішки більше. Безглуздо давати поради, сюди потрібно тільки приїхати і відчути. Найкращий час для відвідин - тепла пора року.

  Софія Київська. Як добратися?

  Собор - самісіньке серце України. Розташований він аналогічно в древньому центрі княжої столиці - Києва, на Стакиївський горі. Вхід платний:

  для дорослих – 50 грн.,

  для школярів, студентів – 20 грн.

  Контакти

  01001, м. Київ, вул. Володимирська, 24

  телефон (044)278-26-20, факс (044)278-67-06,

  електронна пошта: sophia.kievska@gmail.com

  Література

  http://sophia.sophiakievska.org/uk

  Теги:

  Софія Київська хрещення Русі Київська Русь Київ Володимир Великий Ярослав Мудрий князь мудрість Візантія печеніги.

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві