Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Херсонес Таврійський

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 24.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Так вже сталося, що Київська Русь опинилась за межами античної грецької культури. Вона довго не мала доступу до її досягнень в філософії, науці і мистецтві. Однак, прямо поряд з нею, на території сучасної України знаходиться один зі значних центрів еллінської цивілізації в Причорномор’ї – Херсонес Таврійський.

  Фото. Херсонес Таврійський Фото. Херсонес Таврійський Фото. Херсонес Таврійський Фото. Херсонес Таврійський

  Дата заснування: 421р. до н.е. - 1411 р. н.е.

  Населення: Закинуте

  Особливості місця

  Місто Херсонес була засноване греками-колоністами з Мегарії. Назва перекладалась, як півострів, що було виправдано, оскільки місто будувалось на півострові між двома бухтами, на крайньому південному заході Таврійського півострова. Перші поселенці з’явилися тут близько 5 ст. до н.е. Наступні 300 років була золотим віком в історії полісу.

  Поліс Херсонес – був одним з найбільших і найбагатших античних міст, він добряче збагачувався завдяки торгівлі з скіфами,хоч і потерпав від їх постійних атак. Крім того, тут жили і працювали такі видатні історики,як Сіріск і Геродот. Саме завдяки творам Геродота ми дізналися про скіфів, про життя і побут міст-колоній на Чорному морі.

  Близько початку нашої ери хоч, міста було однією з найбільших колоній, час його незалежності підходив до кінця. Спочатку оборона від скіфів змусила звернутись за допомогою до Боспорських царів, а згодом воно підпало під владу спочатку Риму й Константинополя. Однак вигідне розташування дозволяло місту продовжувати існувати. У часи Візантійської імперії місто стало головним військо-торгівельним аванпостом на півночі.

  Завдяки своєму особливому розташуванні місто не раз привертало увагу як руських купців, так і військових. Могутні стіни і бастіони вірно служили своїм мешканцям більше півтори тисячі років та навіть вони підкорилися силі князя Володимира Святославовича. Тут, в Херсонесі, він охрестився і взяв шлюб з Ганною, сестрою візантійського імператора.

  Первосвященики з Херсонеса або, як його називали русичі – Корсуня, поширилися по всій Русі, хрестячи людей і засновуючи храми. Та кажуть, що понад берегами Росі священики отримали в дар від Ярослава величезний наділ землі і заснували місто, що нагадувало б їм про їх далекий південний прихисток. Так і з’явилось місто Корсунь(згодом Корсунь-Шевченківський).

  Минав час, могутня Візантія почала рухатись до свого кінця, а разом з нею туди ж відправилися і Херсонес, і Русь. Київська держава під управлінням великих князів була частиною так званого «римського світу», який оберігали Константинопольські «василевси»(імператори). Духовно і політично вона була близькою до Візантії, вона ж повторила її історичну роль.

  Як Візантійська імперія, котру завоювали спочатку єдиновірці - хрестоносці, а згодом завалили племена турків-османів, так і Київ - спочатку його пограбували князі-єдиновірці, а згодом спалили дощенту монголи - завойовники. Єдина різниця була в тому, що османи будували власну імперію і Константинополь став їх столицею – Стамбулом, а монголи просто знищували і грабували.

  Після появи кочівників в степах Криму Херсонес продовжував ще деякий час жевріти та дуже швидко занепав від постійних нападів та торгової конкуренції генуезців. Його залишки засипало землею на декілька віків і лише у XVIII ст.. було віднайдено Руську Трою.

  Зараз Херсонес Таврійський отримав статус пам’ятки світового значення ЮНЕСКО, а також одніє з найцінніших і найвідоміших пам’яток сучасної України. Поки що археологи віднайшли близько 1/3 всього міста. В ньому було все необхідне для життя - старовинні базиліки, язичницькі і християнські храми, агори й палаци, укріплені вежі, будинки жителів, амфітеатри. Місто жило власним активним життям, жило два з половиною тисячоліття і зараз у кожного з нас є шанс побачити це життя на власні очі.

  Корсунь в Таврії дає українцям унікальну можливість відчути себе на місці жителів демократичного поліса Аттики. Побачити його присягу на вірність, його побут, проблеми, мрії, вірування і бажання. Зрештою, можливо, десь в глибині цієї античної гармонії можна відчути, щось своє, близьке і зрозуміле. Хто його знає, може ми не такі вже й далекі від покритої землею і туманом забуття Античної культури.


  Поради незнайомцю

  Херсонес знаходиться прямо в центрі сучасного туристичного центру і порту - Севастополя. Тут можна винайняти квартиру або ж залишитись в одну з готелів.

  Готелі у місті:

  „Олімп” (8-0692-45-57-89),

  „Севастополь” (8-0692-53-90-60),

  „Україна” (8-0692-54-21-27),

  „Ярд” (8-0692-42-98-57),

  „Аврора” (8-0692-54-67-55) та ін.

  Херсонес Таврійський. Як добратися?

  Місто Севастополь розташоване на південному заході Кримського півострова, на узбережжі численних (понад 30) бухт Чорного моря. Севастополь - один із 27 адміністративних регіонів України. Відстань від Києва автодорогами – 935 км.


  Контакти

  Поштова адреса:

  Національний заповідник

  "Херсонес Таврійський"

  вул. Древня 1

  Севастополь 99045

  Крим, Україна

  Телефони:

  Директор:

  +3 8 0692 55-02-78

  Замовлення екскурсій:

  +3 8 0692 24-13-01

  Факс: +3 8 0692 55-02-78

  Електронна пошта:

  info@chersonesos.org

  Література

  http://7chudes.in.ua/node/9252

  Теги:

  Херсонес Корсунь Володимир Великий Ярослав Мудрий християнство Візантійська імперії Мегарія поліс агора хора Кримський півострів Херсонес Таврійський таври скіфи Геродот.

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Балаклава – приємне передмістя Севастополя Музей ремонту підводних човнів у місті Балаклава Херсонес Таврійський Севастополь – місто-герой