Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Світязь

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 14.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  В далекому куточку України, посеред Поліських боліт, знаходиться чарівне озеро Світязь. Його називають перлиною Волині і Шацьких озер. Історія знає чимало легенд і переказів про цю місцину, воно й не даремно- дрімучі ліси і глибокі, чисті водойми завжди викликали у наших предків благоговіння. Такі місця вважалися священними , такими ,де живуть боги і різні чарівні істоти…

  Фото. Світязь Фото. Світязь Фото. Світязь Фото. Світязь

  Особливості місця

  Та ми повернемося до Полісся. Цей регіон є майже домівкою для українського етносу. Саме звідси перші слов’янські племена поширились в бік степу в пошуках нових земель і кращої долі. Та тінисті лісові хащі назавжди залишились в пам’яті у наших предків, як спогад про рідних і милий дім.

  Волинь у свій час була домівкою для могутніх дулібського, а пізніше, древлянського союзу племен. Колись тут в хащах стояло величезне місто Іскоростень, та його сумну історію знають уже всі школярі(а якщо не знають натякаємо, це було місто, котре хитрощами спалила княгиня Ольга).

  Саме з Волині починали своє правління такі видатні володарі української землі, як князь Роман Великий і його син Данило Галицький. Пізніше тут зростали шляхетні і оповиті славою родини Острозьких, Вишневецьких, Виговських і багатьох інших.

  Щось таємниче завжди пов’язувало українців з цими лісами. Наче магія мавок тягнула людей в глибину хвойних джунглів, між зміїних річок і прохолодних боліт. Тут, де земля часто перетворюється на торф, а кування зозуль нагадує удари серця, починаєш по-новому ставитися до язичницьких переказів про різні чудні місця і незвичних істот.

  Мандруючи північною Волинню, українці натрапили на каскад озер, які зараз називаються Шацькими. Озера були надзвичайно чистими, багатими на рибу і іншу живність, і манили до себе втомлених подорожніх.

  Найбільше зачаровувало озеро Світязь. Є різні версії щодо його походження, але з самого слова можна судити про те захоплення і любов, яке дарували йому його відкривачі. Його піщані береги наче ковдрою , повиті зеленою п’янкою хвоєю, усипані зоряною росою і налиті золотими променями ранкового сонця.

  Окрім прекрасної води і чистих пляжів, Світязь дарує своїм гостям просто надзвичайні краєвиди. Схід і захід сонця тут не можуть залишити байдужим- здається наче вогненний диск спочатку пірнає у воду, піднімаючи хмари рожевого диму і золотисті бризки. Можна годинами сидіти і милуватись цим видовищем.

  Ще прекраснішим озеро стає вночі. Над сосновими вітами сходять перші зірки, а навколо западає солодка тишина, яку порушує лише легкий шелест вітру і тиха мелодія лісових мешканців, на водних просторах відбивається світло місяця витворюючи чудернацькі фігури. Як тут не повірити в стародавні казки і перекажи про зачаровані озера й ліси.

  Величезне задоволення приносить прогулянка озером на човні, завдяки великій площі воно злегка нагадує справжнє море. І тільки далеко на горизонті можна розгледіти протилежний берег. В озері є не надто глибокі частини де потрібно пройти більше 200 м., для того, щоб вода досягла висоти людського росту. Та не варто думати, що ціле озеро мілководне. Значна частина його площі є дуже глибокою, його найбільша глибина 58 м.


  Поради незнайомцю

  Світязь як і весь Шацький регіон давно став туристичним місцем тому тут без проблем можна знайти житло або ж непогане наметове містечко(вони розташовані навколо озера). Найпопулярнішим серед молоді є місцевість є - Гряда. Взагалі на озері достатньо багато людей, тому воно підійде для любителів нових знайомств і гамірних гулянок.

  Світязь. Як добратися?

  Доїхати найпростіше з міста Ковель(туди їдуть поїзди з Києва і зі Львова). Ковель знаходиться за 80 км. від Світязя, туди регулярно їздять автобуси з автостанції(розташована поряд із вокзалом).

  Якщо ви їдете власний автомобілем, тоді вам потрібно їхати від Ковеля дорогою М-07 до Любомля, а звідти дорогою Т-0302 на північ аж до Світязя.

  Контакти

  http://www.shatsk.com/uk/page/bazy-vidpochynku - сайт присвячений відпочинку в Шацькому національному парку. Тут можна знайти житло і познайомитись з місцевими принадами.

  Література

  http://www.shatsk.com/uk/ozero-svityaz

  http://svitiaz.lutsk.ua/

  Теги:

  Шацьк Світязь озера Полісся Волинь мавки Острозькі Луцьк ліси дуліби древляни.

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Шацькі озера Світязь