Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Подільські товтри - "На дні висохлого океану"

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 14.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Мабуть, більшість з нас чули про Великий Бар’єрний Риф в Австралії. Це чудова місцина, розташована під водою вздовж східного узбережжя континенту, де мільйони років дрібні мікроорганізми створювали величезні утворення з вапняку.
  Ці споруди – коралові рифи, тягнуться на багато кілометрів і є домівкою для сотень і тисяч видів живих істот. Ви здивуєтьсь, але не менший риф є і в Україні! Більше того, аж ніяк не у морі, а прямісінько серед Поділля.

  Фото. Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Фото. Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Фото. Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Фото. Подільські товтри - "На дні висохлого океану"

  Особливості місця

  Національний парк «Подільські товтри» і є українським аналогом бар’єрного рифу. Колись на його місці знаходилось старовинне море. Воно було достатньо теплим і багатим на поживні речовини, тому органічне життя цвіло тут буйним цвітом.

  Серед всього цього різноманіття живих організмів особливо цікавими були мікроскопічні поліпи. Ці істоти навчились вилучати вапно із води і перетворювати на власний твердий панцир. Згодом, коли вони помирали, панцир осідав на місці колонії і так вони нашаровувались віками. Поступово з цих маленьких крихт вапняку утворились справжні гори.

  Товтри розташовані в південній частині Хмельницької області , поряд з легендарним містом Кам’янцем. Колись десь тут проходила старовинна берегова лінія. Вони являють собою пагорби до 400 метрів, покриті буйною рослинністю і деревами. Виглядає це наче зелено-сірі морські хвилі накочуються на навколишню рівнину.

  Кам’янець, сьогодні відомий як Подільський, є історичним і адміністративним центром Подільських товтрів. Стародавнє руське місто- фортеця, розбудоване братами Коріатовичами для захисту цієї країни зелених пагорбів від степових орд. Зараз вже захищатись немає від кого, а степ перестав бути таким ворожим та містичним, однак бастіони Кам’янця досі стоять готові до оборони, як і сотні років тому.

  Серед пагорбів у цій місцевості знаходиться заповідник «Медобори». Під його захистом знаходиться величезна кількість різноманітних видів рослин і тварин. Близько 60 видів рослин та 85 тварин, що водяться в парку, знаходяться під захистом Червоної Книги України.

  Окремою і дуже цікавою стороною цієї пам’ятки є печери. Через особливості своєї будови ця місцевість дуже багата на різноманітні підземні утворення, які варті того, щоб їх дослідити. До найцікавіших належать печери: «Довбушева», «Перлина», «Печера відлюдника» і інші…

  В цих печерах проживають чисельні колонії кожанів. Ці дикі і трохи футуристичні тварини давно облюбували цю всі куточки Поділля. Окрім цього, не так далеко від Товтрів знаходиться карстова печера – Оптимістична.

  Це найбільша печера в Європі, дослідження якої й досі тривають через її величезні розміри. Як ви, мабуть,здогадались, першовідкривачі були великими оптимістами, коли думали знайти тут печеру, за що їх не розуміли колеги. Тому, коли її знайшли, назва народилась дуже швидко.

  Подільські товтри просто створені для різноманітних прогулянок. Чи то піших, чи на велосипеді, на конях, автомобілях повітряних кулях, що б ви не обрали. Тут зручно любителям справжнього туризму, готовим з рюкзаком за плечима відправитись в подорож безкінечними пагорбами.


  Поради незнайомцю

  Національний парк знаходиться в 3 районах на південному сході Хмельницької області. Оскільки територія це не маленька, там буде де розвернутись. Почати огляд, мабуть, варто з міста Кам'янець-Подільський. Звідти можна прямувати на схід до Збруча й далі на південь до місця злиття Збруча з Дністром.

  Подільські товтри - "На дні висохлого океану". Як добратися?

  Доїхати до Кам'янця можна з Чернівців або Хмельницька користуючись автомобільним шляхом Н-03 або ж поїздом з Києва.

  Контакти

  Україна, 32301, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський,

  пл. Польський ринок, 6, Національний природний парк "Подільські Товтри"

  Тел.: (03849) 512-70, 517-71, 242-47

  Наші сайти: tovtry.com, tovtry.forest.ru.

  Література

  http://zhmerynka-info.com.ua/greenTourism/tovtry

  http://tovtry.com/ua/natur/index.html

  Теги:

  Товтри рифи Великий Бар'єрний Риф Австралія Скіфське море Кам'янець-Подільський Бакота наскельний монастир Чернівці Хотин Поділля південне Поділля Збруч Жванець.

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Кам'янець-Подільська фортеця Хотинська фортеця Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Кам’янець-Подільський Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському