Дністровський каньйон – це одне з семи природніх чудес України. Він починається за Карпатськими горами і йде далі, повз кордони, до берегу далекого моря. Дика і небезпечна краса цього місця надихає і додає блиску до людським життям, нагадуючи про те, звідки ми пройшли і куди йдемо.
Дністер витікає зі східних відрогів Карпатських гір. У давні часи річка мала іншу назву – Тірас, що означала – «швидка вода». Назву водойма отримала аж ніяк не даремно, її швидкий потік роками розбиває скелі на своєму шляху, створюючи фантасмагоричні звивини і повороти – меандри. Саме їй ми завдячуємо створення цього унікального місця.
У своїй верхній течії Дністер – типова гірська річка. Він бурхливий, норовливий, постійно збивається білосніжною піною і тягне за собою все, що трапляється на шляху. Та в міру того, як його шлях переходить на заболочену рівнину, течія уповільнюється, наче річка, як жива людина, старішає і перетворюється в поважну особу.
Далі, за межами міста Галич, долина Тірасу звужується до 200 метрів, її оточують високі скелясті береги, порослі густою зеленою рослинністю. Саме тут починаються дністровські каньйони, якими й знаменита долина цієї ріки. Місцями скелі дуже нагадують дірявий сир, тільки якщо в сирі дірки створюють бульбашки повітря то тут - це чисельні гроти і скелі, пробиті безкінечним потоком води.
Місцями скелі навколо річки утворюють справжнісінькі «стіни», на котрих зустрічається безліч рідкісних видів тварин і рослин, а також з них відкривається просто чудовий вид на навколишні місця. Окрім печер і гротів, ще однією цікавою особливістю цих скель є так звані «дівочі сльози» - маленькі водоспади, що збігають по крутих стінах по всій тривалості каньйону.
Дністровський каньйон буде дуже цікавий всім любителям екстремального спорту,наприклад сплаву вниз по швидкій річці або аліпінізму. Тут і безмежні простори ,й пейзажі, яких неможливо описати, і дика, позбавлена втручань людини, природа. В Україні, мабуть, є лише два таких місця, каньйони на Дністрі і скелі Побужжя.
Ще однією цікавою особливістю місцевості, де протікає Дністер, є особливий склад землі. Такий ґрунт не зустрічають більше ніде на території України. Завдяки особливим відшаруванням девонської доби, він набуває незвичного червоного відтінку, що додає особливу чарівливість зеленим берегам.
Також на шляху річки знаходиться прекрасний Червоногородський водоспад. Він вважається найвищим рівнинним водоспадом в Україні й досягає 16 метрів у висоту. До речі, цікаво, що назва цієї місцевості, як і замку розташованого неподалік, аж ніяк не пов’язана з кольором борців за права світового пролетаріату. Назва походить від вище згаданою особливості місцевих земель, їх червонуватий колір здавна привертав увагу місцевих жителів.
Та не тільки природою знамените це місце, насправді, історичних пам’яток тут не менше, ніж в стародавніх містах Європи, та про більшість з них люди навіть не здогадуються. Взяти хоча б кам’яні гроти, де в давні часи знаходився скелястий монастир монахів- відлюдників.
Окрім цього, саме на скелястому березі Дністра розташована могутня українська фортеця – Хотин. Цей велетень століттями стояв на сторожі кордону, проведеного по річці, суворо оглядаючи навколишні простори. Двічі під його стінами розгорталась драматична битва за свободу від турецьких загарбників.
Зараз же Дністровський каньйон - це умиротворена і спокійна місцина відкрита для усіх охочих її побачити! Тож не варто відхоляти його гостинність і влаштувати собі незабутній візит.
Оскільки каньйон проходить не надто густо заселеною місцевістю в подорож обов'язково потрібно взяти з собою палатки. В принципі можливо зупинитись в місцевих жителів у місцевих селах, але значно більше задоволення приносить можливість насолоджуватись дикою природою. Найкращим варіантом було б сплявлятись річкою, періодично зупиняючись і досліджуючи береги.
Почати подорож варто за межами м. Галич або ж в будь якій точці на річці вниз по течії.
http://7chudes.in.ua/node/9610