Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Білгород-Дністровська фортеця

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 14.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Колись над скелястим берегом Дністровського лиману знаходилось грецьке торгове міст - Тіра. Довгі віки воно служило домом для колоністів з далекої Еллади. Та з часом занепало, і на його місці виникло колосальне укріплення, величезне настільки, що брати його приступом було даремною справою. Ми багато знаємо про цю фортецю крім одного факту, хто її побудував?

  Фото. Білгород-Дністровська фортеця Фото. Білгород-Дністровська фортеця Фото. Білгород-Дністровська фортеця Фото. Білгород-Дністровська фортеця

  Дата заснування: XIII cт.

  Час роботи: цілодобово

  Стан місця: Задовільний

  Найбільша висота: 20 м.

  Загальна площа: 9 га

  Особливості місця

  Після занепаду античних полісів, цією місцевістю проходило багато народів і вона не раз змінила країну -володаря. Після занепаду Русі тут правили хани Золотої Орди. Одночасно з ними в цій місцевості існували поселення генуезців, що якимось чином домовились зі степовика й вели вигідну торгівлю. Хоча правда давно загублена в тумані віків, вважається, що саме поселенці з Генуї побудували фортецю, потім відому під назвою – Аккерман.

  Та згодом колишні володарі втратили свій осередок через навалу турків на Константинополь. Чорне море виявилось закритим для європейських купців і мореплавців й на довго перетворилось на внутрішнє озеро османі. Що ж до фортеці, то її завоював князь Вітовт, який відновив укріплення і заклав місто Білгород.

  Згодом литовці ідуть з регіону під тиском татар, а Білгород захоплює Молдова. У складі князівства воно отримує назву – Біле Місто(мабуть, навіяно попередніми власниками) і перетворюється в справжній середньовічний «мегаполіс». Тут живе близько двох десятків тисяч жителів різноманітних національностей і релігій.

  Основою для міста продовжує бути фортеця. З часу генуезької колонізації вона значно розширена і укріплена. По суті, вона стає практично неприступною, здолати її може лише безкінечно велика перевага ворога в чисельності. Фортеця у той час налічує близько 34 веж, а її мури сягають 20 метрової висоти. До того, ж вона знаходиться над крутим берегом і підійти до неї можна лише з боку суші.

  Для того, щоб взяти Білгород , османам довелося зібрати 300 тис. солдат і татарську орду в 50 тис. вершників. Приблизно таку ж силу вони поведуть з собою через декілька століть на облогу Відня, центрального міста континентальної Європи. Однак, тільки завдяки надзвичайним зусиллям ворог здобуває перемогу.

  Наступні три століття Аккерман, як тепер називалось місто і фортеця, став північним форпостом Османської імперії. Зрозуміло, що така почесна роль не могла залишити його без уваги козаків, тому більшу частину цього часу фортецю зазнавала постійних нападів запорожці з моря і з суші.

  Останньою великою війною, яку пережила ця фортеця, була російсько-турецька війна. Цей давній конфлікт точився за контроль над узбережжям Чорного моря і тут не можна було обійтись без володіння Аккерман. На жаль, часи великих укріплень давно минули і вона більше не могла послужити так .як була побудована. Двічі її брали війська Російської імперії і двічі повертали за договором, аж поки у 1812 році не забрали її назавжди.

  З тих часів фортеця стала мирним об’єктом і однією з найвідоміших пам’яток подібного класу в Україні. Її величезні розміри і той факт, що вона добре збереглась, роблять з неї надзвичайно привабливий туристичний об’єкт.

  Найстарішою частиною укріплення є Цитадель. ЇЇ побудували ще генуезці. Вона складається з чотирьох веж і є найбільш укріпленою частиною фортеці, її останнім бастіоном. Крім цього, в середині мурів знаходилось три внутрішніх двори. В найбільшому стояли житлові будинки, а в турецьку добу- мечеть. Решта використовувались як складські і господарські приміщення.

  Зараз фортеця все ще стоїть на берегах лиману. ЇЇ величезні розміри не перестають дивувати туристів, тому й не дивно, що саме Аккерманському укріпленню дали титул одного з 7 чудес України. Однак, не зважаючи на таку славу пам'ятка не має офіційного статусу і захисту від держави, а тому поступово руйнується.

  Поради незнайомцю

  Оскільки фортеця знаходиться посеред міста Білгород, зупинитись варто саме там або ж десь в його околицях. Можна спробувати стати табором на березі лиману, якщо у вас є палатки. Крім цього щороку в місті проводиться фестиваль "Фортеця", тому варто відвідати її саме в час його проведення.

  Білгород-Дністровська фортеця. Як добратися?

  Доїхати до Білгорода найпростіше від Одеси (81 км. шляхом Т 1604) .

  Контакти

  Телефон: +380 484 924 936

  Література

  http://www.ukrain.travel/dr-uk/1129-bilgorod-dnistrovska-fortecja.html

  http://www.kuluarbc.com.ua/uk/interesnye-mesta/akkerman.html

  Теги:

  Білгород-Дністровськиий Аккерманська фортеця Ушаков Буг Бузький лиман Південний Буг Овідіопіль кримські татари Османська імперії запорозькі козаки Молдавське князівства Тіра.


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Білгород-Дністровська фортеця