Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Іванова гора

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 10.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Полтава – оригінальне та своєрідне місто, де пахне галушками, виникають асоціації з Котляревським, його «Наталкою-Полтавкою» та… Івановою горою улюбленим місцем туристів! Іванову гору історики прирівнюють до відомого літописного городища Лтави, а також тут було знайдено багато знахідок археологами. Іванова гора – це лише цікаве історичне місце, але й краєвиди тут шикарні – перед вами уся панорама українського міста, такого улюбленого для туристів!

  Фото. Іванова гора Фото. Іванова гора Фото. Іванова гора Фото. Іванова гора

  Особливості місця

  За словами археологів, Іванова гора – це колишнє місце скіфських поселень. А тому це місце є історичним ядром Полтави, його цікавою культурною пам’яткою, романтичним пейзажним майданчиком для споглядання міста, заходу сонця, оригінальних побачень.

  Історики свідчать, що це місце і є городищем Лтавою із літописів 18 століття. Пізніше, кажуть, тут була побудована земляна відома Полтавська фортеця, яка у ХVІІІ столітті три місяці стримувала наступ шведів, поки аж не підійшла рятівна армія Петра I. До речі, у майбутньому тут планується відновлення Подільського бастіону. Але зараз на Івановій горі є на що подивитися, окрім розкішних краєвидів, звичайно. Тут стоїть шикарна біла ротонда, на якій викарбувані слова Івана Котляревського. А поруч з нею улюблений туристами пам'ятник Галушці – біля якого так полюбляють фотографуватися мандрівники.

  Неподалік Іванової гори стоїть Монастирська гора (ліворуч), а праворуч – Інститутська, внизу ж Іванової гори розкинулася сама Полтава і славнозвісна річка Ворскла. Сусідні пагорб біля Іванової гори прикрашає Хрестовоздвиженський монастир (XVII-XIX століття).

  Чому ж гора Іванова – та здогадайтеся ж – на честь славного Котляревського. Його слова ви тут прочитаєте на розкішній ротонді та на оригінальному камені. Тут є й невеликий затишний будинок Івана Котляревського – класика української літератури, що так вдало оспівав Полтаву та її чарівних дівчат!

  Біля ротонди на Івановій горі призначають побачення та роблять пропозиції руки і серця. Отож, якщо ви збираєтеся у романтичну мандрівку – то тепер знатимете куди поїхати!


  Поради незнайомцю

  Пообідати можна з шиком у ресторані «Іванова гора», що тут неподалік. Дешево й сердито у кав’ярнях міста.

  Зупинитися у Полтаві можна у готелі «Євролюкс» - недорого та затишно. Адреса: вул. Привокзальна, 4. Телефон для замовлення номерів: +38 ( 097) 084-92-32, ( 099) 608-72-42. Готель «Турист» - це вул. Миру, 12. Телефон для замовлення номерів: +38 ( 0532) 57-27-61, 57-25-77.


  Іванова гора . Як добратися?

  Адреса Іванової гори : м. Полтава, пл. Соборна.

  Дістатися можна на маршрутка, що йдуть у цьому напрямку. До Полтави їхати на потязі чи маршрутних таксі.


  Література

  1. http://www.stejka.com/ukr/poltavskaja/poltava/interes/ivanova_gora/

  2. http://mapia.ua/ua/poltava/pamyatki/ivanova-gora--939277

  Фото: http://www.stejka.com/ukr/poltavskaja/poltava/interes/ivanova_gora/

  Теги:

  памятник галушкам будинок Івана Котляревського

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Корпусний сад – серце Полтави Селянський банк – історична пам’ятка Полтави Іванова гора Хрестовоздвиженський монастир Музей- садиба Івана Котляревського – стежками «Наталки-Полтавки»