Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Корпусний сад – серце Полтави

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 10.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Окраса полтавської землі – розкішний Корпуний сад у центрі міста, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва. Нині це улюблене місце відпочинку полтавчан, приваблива пам’ятка для мандрівників та туристів. Восени сад набуває своєрідної магічності. Золото дерев та пахощі хризантем створюють тут особливу атмосферу. Оригінальне ж декорування та архітектура цього саду цікава усім та кожному в будь-яку пору року! Приїздіть і побачите самі!

  Фото. Корпусний сад – серце Полтави Фото. Корпусний сад – серце Полтави Фото. Корпусний сад – серце Полтави Фото. Корпусний сад – серце Полтави

  Особливості місця

  Корпусний сад знаходиться у самому центрі міста Полтава на Круглі площі, а тому його ще часто називають полтавчани Круглим садом. Цей оригінальний сад створили ще у 19 столітті – сорокові роки. Сад носив назву Олександрійського – відповідно до тієї епохи його розробив відомий садово-парковий архітектор Олександр Куракін.

  Нині парк має чудову садово-паркову архітектуру. Він являє собою вісім радіальних алей, які обсаджені різноманітними квітами та деревами. Видів дерев та кущів налічують понад 70. Плоша, яку займає Корпусний сад – 6 гектарів.

  Парк довгий час перебував у володінні Петровського Полтавського кадетського корпусу, тому його називали Корпусним. В Україні Корпусний сад – це найвідоміший комплекс архітектури у стилі російського класицизму.

  Існує цікава легенда, що саме в Корпусному саду Петро I зустрічався із захисниками Полтави.

  У 19 столітті навколо саду було збудовано вагомі адміністративні центри міста, що означило сад як серцевину життя Полтави. Зокрема тут було побудовано Дворянське зібрання, зараз - кінотеатр ім. Котляревського, а також Будинок генерал-губернатора, нині – Рада профспілок та Малоросійський поштамт, що зараз є Полтавською школою мистецтв .

  Офіційно парк був відкритий у 1909 р. на честь святкування 200-річчя Полтавської битви. У 60-х роках минулого століття Корпусному саду присвоєно знак садово-паркової архітектури.

  Дійсно, хто хоч раз побачить Корпусний сад у Полтаві – той точно бачив пів-міста, адже поруч із територією й нині багато важливих центрів полтавського краю. Звідси відкривають чудові види міста Полтава!


  Поради незнайомцю

  Зупинитися у Полтаві можна у готелі «Євролюкс» - недорого та затишно. Адреса: вул. Привокзальна, 4. Телефон для замовлення номерів: +38 ( 097) 084-92-32, ( 099) 608-72-42. Готель «Турист» - це вул. Миру, 12. Телефон для замовлення номерів: +38 ( 0532) 57-27-61, 57-25-77.

  Пообідати можна у кафе, які недалеко від Корпусного саду (він у центрі, тому проблем із цим не виникне – тут безліч затишних та недорогих кав’ярень).


  Корпусний сад – серце Полтави. Як добратися?

  Адреса Корусного саду: м. Полтава, Корпусна площа – на стику вулиці Жовтневої (Кругла вулиця).

  Література

  1. http://wikimapia.org/118190/uk/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%81%D0%B0%D0%B4

  2. http://www.stejka.com/ukr/poltavskaja/poltava/interes/kruglaja_plowad_korpusnyy_sad/

  Фото: http://photo.online.ua/wildee/34930/

  Теги:

  Олександрійський сад Кругла площа полтавська земля

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Корпусний сад – серце Полтави Селянський банк – історична пам’ятка Полтави Іванова гора Хрестовоздвиженський монастир Музей- садиба Івана Котляревського – стежками «Наталки-Полтавки»