Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Заповідник «Єланецький степ»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 03.09.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Центром збереження краси степів Правобережжя є природний заповідник «Єланецький степ», що знаходиться на території Миколаївщини. Красива природа зі своїми первозданними ландшафтами зачаровує кожного, хто сюди приїздить! Ви відчуєте чарівність річок, красу степу, звабливість природніх балок – все це наче створено для любителів зеленого туризму. А ще – багатоманітний тваринний світ, що зберігає заповідник, - ось, що варто побачити у «Єланецькому степу»!

  Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ» Фото. Заповідник «Єланецький степ»

  Особливості місця

  Заповідник «Єланецький степ» знаходиться на території села з мальовничою назвою Калинівка Єланецького району Миколаївської області. Своє життя заповідник відраховує з 1978-го року. Саме у цей період в межах території було організовано заказник «Роза», який складав площу понад 300 гектарів. Саме тоді й зародилася ідея збереження краси степів Правобережної України. Саме «Єланецький степ» створено за наказом Президента України у 1996-му році. Так почалося нове життя цієї території, яка сьогодні є унікальною та казковою пам’яткою для мандрівників. Приїздіть і ви самі побачите цю красу, від якої світ грає новими барвами!

  Нині «Єланецький степ» є першим і поки єдиним на Правобережній Україні степовим заповідником. Незважаючи на те, що розміри заповідника не надто безмежні, тут все-таки є велике різноманіття ландшафту. Для збереження цієї території з її унікальною рослинністю та тваринним світом працює підрозділ наукових співробітників.

  За географічним районуванням заповідник «Єланецький степ» входить у межі Дністровсько-Дніпровської провінції Північностепової підзони Степової зони, на степових відрогах Придніпровської височини Південнобузько-Дніпровського межиріччя.

  Для мандрівників відвідати цю територію – означає побачити дуже багато. Сам ландшафт створено для любителів зеленого туризму. Зокрема ця територія вирізняється своїм оригінальним яруго-балковим комплексом, який включає нижню частину кількох великих балок (Прусакової, Орлової та Рози), що належать до гідрографічної мережі річки Громоклії - лівої притоки Інгулу.

  Щодо кліматичних умов заповідника, то температура тут сприятлива як для літнього так і сінньо-весняного туризму. Зокрема максимальна температура повітря (липень) сягає +38°С.

  У заповіднику "Єланецький степ" цікава та оригінальна рослинність, що приваблює біологів, науковців, а також туристів. Тут є свої особливі рослини, що занесені до Зеленої книги України: формації ковили Лессінга, ковили української, ковили волосистої, ковили найкрасивішої, ковили вузьколистої. Загальна кількість видів рослин – це 423 види! До Червоної книги України занесено 17 видів рослин заповідника "Єланецький степ".

  Фауна миколаївського заповідника не менш цікава за рослинність. Зокрема тут зареєстровано 181 вид тварин. З них 20 видів включено до "червоних" переліків різного рівня. З таких цікавинок ви побачите - шпака рожевого, канюка степового, лелеку чорного, сорокопуда сірого тощо.

  Своїм співом вас зачарує симфонія птахів, які проживають на території заповідника. Кожного сезону свої оригінальні птахи.

  Цікавинкою є те, що у заповіднику "Єланецький степ" існує екологічна стежка довжиною 1,2 км, шлях якої проходить біля вольєру зоопарку. Маршрут стежкою діє з початку квітня до середини жовтня, а тому поспішайте, щоб встигнути побачити цю красу на власні очі – воно того варте!


  Поради незнайомцю

  Телефон для довідок про роботу заповідника - (05159) 9 72 14.

  Переночувати можна у готелях Єланецька.


  Заповідник «Єланецький степ» . Як добратися?

  Від Єланецька йдуть маршрутні таксі у потрібному напрямку.

  Поштова адреса: 55553, Миколаївська обл., Єланецький р-н,

  с. Калинівка.

  Для руху на власному авто – це шлях на карті маркований як Н14.


  Література

  1. http://ukrainaincognita.com/mykolaivska-oblast/novoodeskyi-raion/pryrodnyi-zapovidnyk-elanetskyi-step

  Фото: http://news.nikcity.com/politics/67619

  http://photosite.ua/photos/one/size/photo_id/107857

  Теги:

  природний заповідник Червона книга України

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Заповідник «Єланецький степ»