Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Канівський природний заповідник

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 23.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Унікальність ландшафтів, рельєфу та природи знаходиться у самому центрі України – у невеликому, але затишному туристичному містечкові Каневі. Особливо приваблює туристів Канівський природний заповідник, який займає площу більше 2 тисяч гектарів. Пагорбисті місцевості, покриті густим лісом обабіч Дніпра – що ще треба для абсолютно здорового відпочинку в Україні від галасу метушливих мегаполісів!

  Фото. Канівський природний заповідник Фото. Канівський природний заповідник Фото. Канівський природний заповідник Фото. Канівський природний заповідник

  Особливості місця

  Канівський заповідник – це унікальна можливість для мандрівників поспілкуватися з природою віч-на-віч. Тут є три природні зони, які поділяють територію на надзаплавну частину «нагірну» - вона покрита густим лісом, а також це відомі дислокації Канева, також є два заплавні острови на Дніпрі, що також належать до заповідника – Шелестів та Круглик, а також окремої уваги заслуговують мальовничі Зміїні острови у Канівському водосховищі.

  Канівський заповідник – це важлива природоохоронна установа, яка розрахована на збереження біорізноманіття унікальних природних комплексів Лісостепу України. Також заповідник підпорядкований Київському державному університетові імені Тараса Шевченка, а тому є місцем для наукових дослідження студентів, головною базою для практики відповідних робочих спеціальностей.

  Утворено заповідник у 1923-му році за ініціативою дослідника В. Різниченка. За час свого існування заповідник підпорядковувався різним установам, однак все це сприяло тільки його покращенню, чудовій організаційній та науковій роботі для збереження природи. Говорять, що садиба заповідника – це територія дачі одного із колишніх дослідників археологічних пам’яток на цій території. Будівля виконана у своєрідному стилі.

  У заповіднику розроблені науковцями спеціальні екологічні стежки для туристів – так ви зможете побачити більше оригінального та унікального, що є у місцевій природі. На території є рослини, що занесені до Зеленої книги України. Домінує на території Канівського заповідника граб з домішкою порід дуба. Яри займають велику територію заповідника, а тому рельєф тут особливий. Все це надає магічної казковості цьому місцю, мовби давньому лісові, такому як показують в історичних фільмах. Цікаво, що на Зміїних островах на весні багато конвалії та сон-трави – очі розбігаються від цієї краси та просто млієш від чарівних квіткових ароматів.

  Фауна заповідника у Каневі не менш цікава. Звичайними мешканцями тут є косулі, бобри, трапляються лосі. Тут проживає велике різноманіття птахів, а тому тільки уявіть, які співи можна почути у лісі – куди там музиці штучній сперечатися із музикою природи!

  На території заповідника функціонує Музей природи з відділами історії. Тут можна побачити та почути про історію самого Канівського заповідника, також поблукати ботанічними, дендрологічними, археологічними кімнатами.

  Територія Канівського заповідника відзначається своїми археологічними пам’ятками. Тут було знайдено багато цінних артефактів історії. Зокрема у палеонтологічній кімнаті знаходиться багато цікавих історичних реліквій – тут є й зуби мамонта, роги гігантського оленя, «чортові пальці» тощо.

  Звичайно, що говорити про Канівський заповідник можна багато, але краще сюди приїхати – вдихнути свіжого повітря, поблукати у природних заростях, відчути єднання з природою – вона мешкає тут у первозданному вигляді!


  Поради незнайомцю

  Канівський заповідник межує з Чернечою горою, де поховано Тараса Шевченко – тому ці туристичні маршрути сполучені між собою.

  Зупинитися на нічліг можна в готелі «Княжа гора».


  Канівський природний заповідник. Як добратися?

  Адреса заповідника: Черкаська обл., м. Канів, вул. Лісова.

  Від Києва до Канева відстань приблизно 133 км. у цьому напрямку йдуть маршрутки. Приблизний час у дорозі – 2 години.


  Література

  1. http://ukrainaincognita.com/zmiini-ostrovy/kanivskyi-pryrodnyi-zapovidnyk

  2. http://stranagruzov.ru/Geo/Way/!/?FromCity=%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2&ToCity=%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B2

  Фото:http://stranagruzov.ru/Geo/Way/!/?FromCity=%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2&ToCity=%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B2

  Теги:

  Т. Шевченко Чернеча гора флора Лісостеп


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Канівський природний заповідник Канів - Заповідник "Тарасова Гора" Успенський собор у Каневі