Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Старовинний будинок Котляренка у Прилуках

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 15.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут


  Невелике туристичне містечко Прилуки, що на Чернігівщині, багате на яскраву стародавню архітектуру житлових і громадських будівель, величних храмів. Туристичні стежки Прилук відомі на всю Україну, як і архітектурні перли міста. Зокрема затишною будівлею із цікавою історією є будинок вчителя Котляренка, зведений наприкінці 19 – на початку 20 століття.

  Особливості місця

  Будинок учителя Котляренка знаходиться на затишній вулиці Соборній, що пролягає близько до центру міста Прилуки і в той же час є спокійним і комфортним місцем для відпочинку та прогулянок. Колись ця вулиця називалася Радянською, а тому залишилася у пам’яті багатьох гостей міста саме під таким ім’ям.

  Архітектурна будівля під номером 35, як кажуть прилучани, належала вчителеві Котляренку. На жаль, детальних відомостей про педагога не збереглося. На початку 20-го століття, офіційно зафіксовано у 1910-му році, будинок на вулиці Соборній належав міщанці Надії Журавльовій. Спочатку свого життя будинок був дерев’яним, а потім обкладеним цеглою – тоді такого типу були переважно всі будинки.

  З історії відомо, що до війни у приміщенні будинку на вулиці Соборній був гуртожиток для студентів Прилуцького педагогічного училища. У післявоєнні роки у цьому приміщенні був РАЦС – тут молодята скріплювали свою любов та стосунки сімейними узами.

  Нині будинок охайний на вигляд та доглянутий. На щастя, він збережений у вінку архітектури міста, а не занепадає як багато історичних будівель у нашій країні. Цим будинок завдячує тому, що нині у ньому розміщена Прилуцька районна бібліотека. Книги стали повноправними господарями цього будинку з 1954-го року. Згодом з цього приводу будівлю було розбудовано, зокрема новою прибудовою став великий і просторий читальний зал. Тож усім, хто зацікавиться цим туристичним місцем, можна залюбки відвідати приміщення бібліотеки, оглянути будівлю та сфотографуватися на пам'ять. До речі будинок учителя Котляренка увійшов до архітектурної експозиції «Сім див Прилук», а тому є унікальною у своєму роді туристичною та архітектурною пам’яткою для міста над Удаєм.

  Подвір’я сучасної бібліотеки теж має свою цікаву історію. Зокрема тут росте гнучкий дикий або ще дівочий виноград, про який існує цікава легенда. Кажуть, що була гарна та струнка дівчина Орися, якій заздрили дівчата та впадали біля неї парубки. Закохалася Орися в одного парубка, що хотів з нею одружитися, та й думала, що вже знайшла своє щастя. Однак пан, у якого Орися служила, захотів її зробити своєю дружиною. Орися ж силою вирвалася від нього і втекла до лісу. Там ворожка лісова дала їй зілля, що перетворювало дівчину у гнучку ліану, яку в народі прозвали диким виноградом. Так дівчина рятувалася від слуг пана, що її шукали.

  Нині на подвір’ї вчителя Котляренка багато гнучкого винограду, кажуть він росте там, де багато красивих дівчат. А як не вірите – приїздіть до Прилук і перевірте самі – багато тут красивих дівчат чи ні!


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг у м. Прилуки можна в однойменному готелі «Прилуки», що по вулиці Вокзальній (навпроти головної площі).

  Пообідати можна у кафе міста, піцерії.


  Старовинний будинок Котляренка у Прилуках. Як добратися?

  Адреса будинку вчителя Котляренка (Прилуцька районна бібліотека) – це вулиця Соборна, 35.

  Відстань від Києва до Прилук автошляхами 127 км. Постійно йдуть маршрутки «Прилуки-Київ». Залізничне сполучення добре розвинуте із Черніговом та іншими містами України. У місті є залізничний вокзал.


  Література

  1. Г. Горіла / газета «Град Прилуки» - інформаційний портал «Град Прилуки» - http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1157

  2. Інформаційний портал Прилуцької районної бібліотеки - http://www.prcb.org.ua/

  Фото: http://prcb.org.ua/

  Теги:

  Прилуцька районна бібліотека Надія Журавльова вулиця Соборна архітектура туризм книги книгарня


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Спасо-Преображенський собор у Прилуках Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать» Старовинний будинок Котляренка у Прилуках Прилуки – «маленький Париж» в Україні