Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Воронцовський палац

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 08.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Однією з головних прикрас Криму став по праву цей чудовий палац – Воронцовський. Він виник, наче з казок Шехерезади й красується між горою Ай-Петрі та парком, що разом створює дуже гарну картину. Повірте, сам палац, як стверджують його відвідувачі, до непристойності красивий. Ця чудова пам’ятка архітектури знаходиться в курортному місті Алупка та є його гордістю.

  Фото. Воронцовський палац Фото. Воронцовський палац Фото. Воронцовський палац Фото. Воронцовський палац

  Початок роботи: 9.00

  Кінець роботи: 17.00

  Стан місця: чудовий

  Особливості місця

  Споруду збудували за опікою російського дворянина Воронцова ще у першій половині ХІV ст. Війн дуже хотів мати ще одну чудову парадну резиденцію й поміж усіма його перлами архітектури, ця перлинка – найголовніша та найулюбленіша. Це такий собі псевдоготичний стиль із розкішною архітектурою, просторими залами, пишнотою самої будівлі в цілому й у деталях загалом.

  Першими архітекторами, які розпочали керівництво над палацом стали Томас Гаррісон і Франц Боффо. Після них проект перейшов до рук відомого й високооплачуваного британського архітектора Едварда Блора, яким було створено основну частину проекту. Проте, що є цікавим, Блор сам не приїжджав до Криму, а керував будівництвом заочно. Та, будьте певні, він був добре обізнаним у місцевому рельєфі. Для нас дивно, як йому це вдавалося, зважаючи на тогочасне століття відсутності цифрових технологій.

  Тодішній час – це час класицизму, якому всі слідували й не думали відступати від канонів, проте палац будували з використання історично складених архітектурних стилів Англії – романтизм, готика, тюдорійський стиль, і як результат – псевдоготика з елементами східних стилів. Класицизм присутній лише у павільйоні Чайний будиночок.

  Головний матеріал для будівництва – твердий камінь діабаз, що підкреслює стиль епохи середньовіччя.

  Загалом будівництво тривало із 1828 до 1848 років.

  Важливе місце в палацово-парковому комплексі Воронцовський палац займають власне конгломерати парків, що оточують головну споруду. Парки дуже гарні, насичені фонтанами (Амурів, Мушля) та скульптурами (мармурові леви). Загалом усе це наче готовий пейзаж до малювання чи фотографуння. Краса та й годі! Свого часу тут працювали відомі садівники Глущенко, Кебах, Третьяков, Гунт, Бишкович.

  Сьогодні кожна зала палацу має свою власну концепцію оздоблення. Вони всі різні і по-своєму цікаві. Загалом тут 150 кімнат! Тут все просто розкішне – дорогі англійські меблі французьких майстрів, дзеркала, неймовірні шафи, світильники, годинники та ще багато всяких деталей, які разом створюють архітектурну гармонію :) До того ж, вражає і колоритна колекція живопису. Тут є твори Вільяма Хогарта, К Нетшера, П.Снейєрса, Джорджа Доу, Карло Маратті.

  Палац чудово вписується в місцевість, а разом зі своїми парками являється ніби продовженням місцевої природи.


  Поради незнайомцю

  Сьогодні палац відкритий для екскурсії й кожен охочий може його відвідати, а поглянути тут є на що.

  Вартість входу разом із екскурсією для всіх – 40 гривень. Вхід до флігеля Шувалових для всіх– 20 гривень. Фотозйомка – 10 гривень.

  Графік роботи: з 9.00 до 17.00, вихідний день – понеділок.

  Воронцовський палац. Як добратися?

  Якщо ви на власному транспорті, то варто їхати від Севастополя чи Ялти трасою Севастополь – Ялта Н-19.

  Громадським ж транспортом, для прикладу, від Ялти маршрутним таксі № 27 або ж можна скористатися послугами теплохода, вирушати потрібно з Ялтинської набережної.

  Контакти

  Телефони: 8 (0654) 72-29-51, 72-22-81

  Література

  http://uateka.com/uk/article/culture/architecture/1078

  http://7chudes.in.ua/node/9706

  Теги:

  Воронцовський палац флігеля Шувалових псевдоготика класицизм романтизм готика Шехерезада Алупка Томас Гаррісон Франц Боффо Едвард Блор Англія фонтан Амурів фонтан Мушля Глущенко Кебах Третьяков Гунт Бишкович Вільям Хогарт Нетшер Снейєрс Джордж Доу Карло Маратті.

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ялта – «столиця» південного Криму "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Лівадійський палац-музей Масандрівський палац-музей Дюльбер Юсуповський палац Ай-Петрі Воронцовський палац Алупка Нікітський ботанічний сад