Однією з головних прикрас Криму став по праву цей чудовий палац – Воронцовський. Він виник, наче з казок Шехерезади й красується між горою Ай-Петрі та парком, що разом створює дуже гарну картину. Повірте, сам палац, як стверджують його відвідувачі, до непристойності красивий. Ця чудова пам’ятка архітектури знаходиться в курортному місті Алупка та є його гордістю.
Початок роботи: 9.00
Кінець роботи: 17.00
Стан місця: чудовий
Споруду збудували за опікою російського дворянина Воронцова ще у першій половині ХІV ст. Війн дуже хотів мати ще одну чудову парадну резиденцію й поміж усіма його перлами архітектури, ця перлинка – найголовніша та найулюбленіша. Це такий собі псевдоготичний стиль із розкішною архітектурою, просторими залами, пишнотою самої будівлі в цілому й у деталях загалом.
Першими архітекторами, які розпочали керівництво над палацом стали Томас Гаррісон і Франц Боффо. Після них проект перейшов до рук відомого й високооплачуваного британського архітектора Едварда Блора, яким було створено основну частину проекту. Проте, що є цікавим, Блор сам не приїжджав до Криму, а керував будівництвом заочно. Та, будьте певні, він був добре обізнаним у місцевому рельєфі. Для нас дивно, як йому це вдавалося, зважаючи на тогочасне століття відсутності цифрових технологій.
Тодішній час – це час класицизму, якому всі слідували й не думали відступати від канонів, проте палац будували з використання історично складених архітектурних стилів Англії – романтизм, готика, тюдорійський стиль, і як результат – псевдоготика з елементами східних стилів. Класицизм присутній лише у павільйоні Чайний будиночок.
Головний матеріал для будівництва – твердий камінь діабаз, що підкреслює стиль епохи середньовіччя.
Загалом будівництво тривало із 1828 до 1848 років.
Важливе місце в палацово-парковому комплексі Воронцовський палац займають власне конгломерати парків, що оточують головну споруду. Парки дуже гарні, насичені фонтанами (Амурів, Мушля) та скульптурами (мармурові леви). Загалом усе це наче готовий пейзаж до малювання чи фотографуння. Краса та й годі! Свого часу тут працювали відомі садівники Глущенко, Кебах, Третьяков, Гунт, Бишкович.
Сьогодні кожна зала палацу має свою власну концепцію оздоблення. Вони всі різні і по-своєму цікаві. Загалом тут 150 кімнат! Тут все просто розкішне – дорогі англійські меблі французьких майстрів, дзеркала, неймовірні шафи, світильники, годинники та ще багато всяких деталей, які разом створюють архітектурну гармонію :) До того ж, вражає і колоритна колекція живопису. Тут є твори Вільяма Хогарта, К Нетшера, П.Снейєрса, Джорджа Доу, Карло Маратті.
Палац чудово вписується в місцевість, а разом зі своїми парками являється ніби продовженням місцевої природи.
Сьогодні палац відкритий для екскурсії й кожен охочий може його відвідати, а поглянути тут є на що.
Вартість входу разом із екскурсією для всіх – 40 гривень. Вхід до флігеля Шувалових для всіх– 20 гривень. Фотозйомка – 10 гривень.
Графік роботи: з 9.00 до 17.00, вихідний день – понеділок.
Якщо ви на власному транспорті, то варто їхати від Севастополя чи Ялти трасою Севастополь – Ялта Н-19.
Громадським ж транспортом, для прикладу, від Ялти маршрутним таксі № 27 або ж можна скористатися послугами теплохода, вирушати потрібно з Ялтинської набережної.
Телефони: 8 (0654) 72-29-51, 72-22-81
http://uateka.com/uk/article/culture/architecture/1078
http://7chudes.in.ua/node/9706