Чернігівщина – важлива ланка туризму України. Вона славиться своїми древніми соборами, архітектурними пам’ятками, цілющими джерелами та зеленим туризмом, який, зокрема, розвинутий у Прилуцькому районі. Саме тут було прокладено відомий маршрут «До Густині через Гать», який прагнуть відвідати мандрівники з усієї України.
Густиня – це невелике село на Прилуччині, яке відоме на всю Україну своєю духовною перлиною Густинським Свято-Троїцьким монастирем, який розташований на берегах річки Удай. Початок історії життя Густинського монастиря сягає аж 1600-х років, коли два монахи Києво-Печерської лаври усамітнилися у цих місцях для молитви. Початково монастир стояв на острівку річки Удай, який густо поріс віковим лісом, звідси, до речі, й пішла назва села Густиня. Багато вір’ян та любителів древньої архітектури завжди прагнули дістатися Густині, щоб помилуватися цією красою та почерпнути духовного натхнення. Саме популярність цього місця серед мандрівників спонукала районну владу, райдержадміністрацію та відділ культури, туризму і релігії (Прилуцька районна бібліотека) відкрити новий колоритний туристичний маршрут «До Густині через гать».
Підтримка ідеї розроблення туристичного маршруту з колоритною назвою «До Густині через Гать» була зроблена райдержадміністрацією Прилуччини. Мета відкриття такого маршруту – показати усю красу Прилуцького краю з його багатими озелененнями, мальовничою природою та цікавими туристичними маршрутами. Учасники, які вдало реалізували цей проект, це сільські та селищні голови району, а також Прилуцька районна бібліотека.
Добиратися до Густині таким туристичним маршрутом набагато цікавіше. Тепер мандрівники можуть пройтися шляхами, де колись ступали великий Тарас Шевченко, Євген Гребінка, єрусалимський патріарх Феофан чи гетьман Сагайдачний. Такий туристичний напрямок до Густині по-особливому цікавий та принадливий для мандрівника, адже відкриває нові можливості побачити більше цікавого. Офіційно напрямок йменують «Відродження», - так би мовити, відродження забутих шляхів-доріг до правічного храму. Відправною точкою маршруту до Густині є Іллінська гора, що знаходиться у селі Боршна (кілька кілометрів від Прилук).
Любителі зеленого туризму будуть в захватіі від маршруту «Відродження», що має такий напрямок «Іллінська гора-Боршна-Густиня». До речі, Іллінська гора не менш цікаве місце для мандрівника, адже ще на початку 19 століття на честь Святого Іллі тут було зведено церкву, яка, на жаль, за радянських часів була зруйнована. Але місце, яке знаходиться на узвишші, й нині йменується Іллінською горою – саме вона є відправною точкою туристичного маршруту «Відродження». На цьому маршруті ви побачите скульптуру монаха, витесаного з дерева, який ніби також йде до монастиря. Його погляд спрямованіий у далечінь, де видніються куполи Свято-Троїцького монастиря.
Освоєння маршруту та хресна хода до Густині тепер проводиться на Прилуччині кожного року на свято Трійці, що є храмовим для Густині.
Переночувати можна у готелях Прилук (це недалеко і від початку маршруту "Відродження", і від самої Густині). Найпопулярніший готель "Прилуки" (ціни помірні).
Пообідати можна в кафе у Боршні або у Прилуках.
З Києва до Густині або Прилук власним авто треба їхати за маршрутом "Київ-Козелець-Кіпті-Шестовиця-Ріпки-Добрянка" (224 км). Час у дорозі - 3 години.
З Києва також ідуть рейсові маршрутки "Київ-Прилуки". Від Прилук до Боршни постійно (що години) йдуть автобуси.
http://naiz1.pp.net.ua/news/2009-07-09-400
hфото: http://marran.io.ua/9294367p