Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 08.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Чернігівщина – важлива ланка туризму України. Вона славиться своїми древніми соборами, архітектурними пам’ятками, цілющими джерелами та зеленим туризмом, який, зокрема, розвинутий у Прилуцькому районі. Саме тут було прокладено відомий маршрут «До Густині через Гать», який прагнуть відвідати мандрівники з усієї України.

  Фото. Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать» Фото. Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать» Фото. Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать» Фото. Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать»

  Особливості місця

  Густиня – це невелике село на Прилуччині, яке відоме на всю Україну своєю духовною перлиною Густинським Свято-Троїцьким монастирем, який розташований на берегах річки Удай. Початок історії життя Густинського монастиря сягає аж 1600-х років, коли два монахи Києво-Печерської лаври усамітнилися у цих місцях для молитви. Початково монастир стояв на острівку річки Удай, який густо поріс віковим лісом, звідси, до речі, й пішла назва села Густиня. Багато вір’ян та любителів древньої архітектури завжди прагнули дістатися Густині, щоб помилуватися цією красою та почерпнути духовного натхнення. Саме популярність цього місця серед мандрівників спонукала районну владу, райдержадміністрацію та відділ культури, туризму і релігії (Прилуцька районна бібліотека) відкрити новий колоритний туристичний маршрут «До Густині через гать».

  Підтримка ідеї розроблення туристичного маршруту з колоритною назвою «До Густині через Гать» була зроблена райдержадміністрацією Прилуччини. Мета відкриття такого маршруту – показати усю красу Прилуцького краю з його багатими озелененнями, мальовничою природою та цікавими туристичними маршрутами. Учасники, які вдало реалізували цей проект, це сільські та селищні голови району, а також Прилуцька районна бібліотека.

  Добиратися до Густині таким туристичним маршрутом набагато цікавіше. Тепер мандрівники можуть пройтися шляхами, де колись ступали великий Тарас Шевченко, Євген Гребінка, єрусалимський патріарх Феофан чи гетьман Сагайдачний. Такий туристичний напрямок до Густині по-особливому цікавий та принадливий для мандрівника, адже відкриває нові можливості побачити більше цікавого. Офіційно напрямок йменують «Відродження», - так би мовити, відродження забутих шляхів-доріг до правічного храму. Відправною точкою маршруту до Густині є Іллінська гора, що знаходиться у селі Боршна (кілька кілометрів від Прилук).

  Любителі зеленого туризму будуть в захватіі від маршруту «Відродження», що має такий напрямок «Іллінська гора-Боршна-Густиня». До речі, Іллінська гора не менш цікаве місце для мандрівника, адже ще на початку 19 століття на честь Святого Іллі тут було зведено церкву, яка, на жаль, за радянських часів була зруйнована. Але місце, яке знаходиться на узвишші, й нині йменується Іллінською горою – саме вона є відправною точкою туристичного маршруту «Відродження». На цьому маршруті ви побачите скульптуру монаха, витесаного з дерева, який ніби також йде до монастиря. Його погляд спрямованіий у далечінь, де видніються куполи Свято-Троїцького монастиря.

  Освоєння маршруту та хресна хода до Густині тепер проводиться на Прилуччині кожного року на свято Трійці, що є храмовим для Густині.


  Поради незнайомцю

  Переночувати можна у готелях Прилук (це недалеко і від початку маршруту "Відродження", і від самої Густині). Найпопулярніший готель "Прилуки" (ціни помірні).

  Пообідати можна в кафе у Боршні або у Прилуках.

  Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать». Як добратися?

  З Києва до Густині або Прилук власним авто треба їхати за маршрутом "Київ-Козелець-Кіпті-Шестовиця-Ріпки-Добрянка" (224 км). Час у дорозі - 3 години.

  З Києва також ідуть рейсові маршрутки "Київ-Прилуки". Від Прилук до Боршни постійно (що години) йдуть автобуси.

  Література

  http://naiz1.pp.net.ua/news/2009-07-09-400

  hфото: http://marran.io.ua/9294367p

  Теги:

  Свято-Троїцький густинський монастир ігуменя Віра с. Боршна Прилуки туризм районна рада райдержадміністрація Прилуцька районна бібліотека

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Спасо-Преображенський собор у Прилуках Всеукраїнський туристичний маршрут Прилуччини «До Густині через гать» Старовинний будинок Котляренка у Прилуках Прилуки – «маленький Париж» в Україні