Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Долина привидів

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 06.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  На південно-західному схилі масиву Демерджі, що в Криму розкинулася чудна місцина, яку йменують «Долина привидів». А все через те, що в наслідок вивітрювання верхньоюрських конгломератів гірського масиву в долині утворилися чудні й загадкові фігури, які схожі на людські силуети. З настанням темряви складається враження, що це привиди блукають, тому й така назва. Дещо моторошно, еге ж?

  Фото. Долина привидів Фото. Долина привидів Фото. Долина привидів Фото. Долина привидів

  Особливості місця

  Гіганти долини це наслідок багатовікового впливу вітру, сонця, опадів, землетрусів на нагромадження каменів і скель. Приблизний вік порід 800 мільйонів - 1,1 мільярда років. Сама долина є пам’яткою республіканського значення ще з 1981 року.

  Враження, яке залишиться у вас від цього залежить від того в який час доби ви сюди прибудете. Адже залежно від світла фігурки скидаються то на тварин, то на людей, портрети, чи то на якісь предмети. Багато залежить, звісно, і від погоди, адже якщо осідає густющий туман, частовідвідуваний у цьому місці, то стає не по собі, а долина справді нагадує збіговисько привидів. Ваша фантазія знайде тут для себе немале місце. Інколи частини конгломерату називають пальцями :)

  Для прикладу про фігури:

  o стовп Велетень – це величезна кам’яна брила, діаметром п’ять метрів, а висота двадцять п’ять метрів! Немало, чи не так?

  o «Профіль Катерини II», названа так туристами, фігура схожа на жіночий бюст;

  o жаба;

  o голова воїна;

  o ніс;

  o інтимна фігура «гордість Петра» (імператора Петра І);

  o портрет Єльцина.

  Сусіди Велетня сягають десяти-двадцяти метрів у висоту, їх тут понад сто. До того ж, тут чудова флора: більше ніж 420 видів. А краєвид – вражаючий, тут і масив Чатир-Даг видніється, і Алушта, а якщо пощастить, то за ясної погоди можна побачити красивий мис Меганом.

  Цікавий факт той, що в Долині привидів пробігає стежка, на якій знімалася кримська частина фільму «Кавказька полонянка». Якщо ви скористаєтеся послугою екскурсовода, то він чимало вам про це розкаже й покаже саме те місце, де колись тупцювали Віцин, Моргунов, Нікулін, Дем’яненко, красуня Варлей та інші. Найвідомішою «експозицією» щодо фільму є так званий «горіх Нікуліна», на якому Юрій сидів, кидаючи горіхи в Шуріка. Тут і дерево падіння Нікуліна, і камінь танцю Наталії Варлей.

  Пов’язана з цим місцем і легенда, яка розповідає про злісних кочівників-завойовників, які напали на Крим і взяли у свої володіння Демерджі, обладнавши на її вершині кузню для кування зброї. Цією ж зброєю вони вбивали місцевих жителів, змушували їх працювати лише в своїй кузні. Село занепадало і тоді смілива дівчина Марія пішла до кривдників з проханням не губити її односельчан, але кочівники і її вбили. Гора не витримала і розізлися; затремтіла й поглинула злого коваля та завойовників. Тож фігури-скелі, то і є злісні кочівники, а фігура схожа на бюст жінки, то Марія. Отака-от історія!

  Поради незнайомцю

  Вирушаючи в Долину привидів узуйте зручне спортивне взуття та запасіться водою. Не забудьте й про фотоапарат, щоб вам не говорили, але це є безкоштовно. Вирушайте вранці поки ще не так спекотно. До того ж, остерігайтеся рослину Ясенець (її ще називають «неопалима купина» або «зірочка»), можливі опіки до другого ступеня при контакті із відкритими частинами тіла.

  Вартість входу: 10 гривень для всіх.


  Долина привидів. Як добратися?

  Власним транспортом:

  Із Сімферополя, Алушти, Ялти потрібно їхати трасою Е-105 (М-18) до повороту на селище Лаванда, тоді до села Лучисте.

  Громадським транспортом:

  Від Ялти чи Сімферополя – тролейбусом чи маршрутним таксі до зупинки «Лучисте». З Алушти від автовокзалу автобусом чи маршрутним таксі до села Лучисте (близько 20-и хв). А далі пішки 2 кілометри.


  Контакти

  Адреса: АР Крим, Алушта, с. Лучисте.

  Література

  http://www.rover.in.ua/?go=/place/one&id=043939

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D1%96%D0%B2

  Теги:

  Долина привидів Лучисте Крим Ясенець Меганом Віцин Моргунов Нікулін Дем’яненко Варлей «горіх Нікуліна» Демерджі пальці конгломерати Велетень «Профіль Катерини II» «гордість Петра» портрет Єльцина.

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Мармурова печера – скарб Криму Ангарський перевал Палац княгині Гагаріної Печера Еміне-Баїр-Хосар Долина привидів Алушта Фуна – фортеця туманів