Неймовірною окрасою Чернігівщини та України є палац Кирила Розумовського у місті Батурині. Тут неподалік повноводої річки Сейм знаходиться шикарно відреставрований палац, який було зведено італійським архітектором Ринальді у середині 18 століття. Палац заворожує своєю досконалою архітектурою та внутрішнім інтер’єром численних кімнат.
Початок роботи:
Палац у Батурині має свою цікаву історію. Кирило Розумовський, що свого часу був гетьманом України, завжди прагнув жити на своїй батьківщин та перенести столицю козацтва до улюбленого Батурина. Однак імператриця Катерина ІІ постійно забороняла Розумовському повертатися у Батурин. І лише згодом, коли Розумовський знову освоївся на батьківщині, він почав будівництво шикарного палацу.
Своєму осучасненому виглядові палац завдячує багатьом меценатам та благодійникам України, які у 2003-2009 роках під егідою екс-президента Віктора Ющенка, розпочали оновлення будівлі. Немало часу та коштів було витрачено на відновлення напівзруйнованого палацу Кирила Розумовського.
У приміщенні палацу створено експозицію, яка надає відвідувачам ілюстровану інформацію про історію будівництва, запустіння і реставрацію особняка Кирила Розумовського. Ви зможете самостійно побачити, який великий шлях пройшов палац до нині, щоб мати такий же первозданний вигляд. На жаль, багато палаців України на сьогодні в запустілому вигляді, а тому надзвичайно приємно, що батуринській маєток не позбавили уваги та не дали цьому архітектурному дивові запустіти та зникнути із карти України.
Кирило Розумовський мав у планах свого часу зробити в Батурині грандіозний палацово-парковий комплекс, що вдалося йому на славу. Він запросив відомих архітекторів світу для будівництва маєтку. Протягом 5-ти років тривали масштабні будівельні роботи. І ось серед пейзажів Батурина виріс триповерховий палац у стилі класицизму, оточений парком. З цієї території відкривається чудовий вигляд на заплави Сейму, луки та ліси.
На жаль, після смерті К. Розумовського палац залишився без належного догляду, а тому поступово запустів. У 1900-ті роки палац палац перейшов під опіку “Товариства захисту і збереження в Росії пам’ятників мистецтва і старовини”. Однак війни у 20-му столітті внесли й свою лепту в долю палацу – його було частково зруйновано. Успішною стала реставрація палацу у 2000-ні роки. Тоді його життя почало новий відлік. Краса, яка тут у Батурині біля Сейму, не залишає байдужим ні одного відвідувача! Це просто неймовірно казковий палац, який зійшов зі сторінок дитячої казки про небачене королівське царство!
Інтер’єр палацу також вражає, все відтворено в стилі класицизму: і оформлення стін, і меблі. У кімнатах створено музейні куточки. Відновлено кабінет Кирила Розумовського. Все прикрашено вишуканою скульптурою та живописом. Все точно і зі смаком – все у стилі класицизму!
Телефон для довідок про екскурсії у палаці Кирила Розумовського - (04635)48-6-51.
Час роботи палацу: з 10.00 до 18.00. З 1 червня по 31 жовтня палац Розумовського працює без вихідних.
Про квитки на транспорт треба подбати заздалегідь – на вихідних квитків у цьому напрямку обмаль.
Адреса палацу Кирила Розумовського – це м. Батурин, вулиця Набережна,1.
До Батурина громадським транспортом варто їхати спочатку потягом чи електропоїздом до станції Бахмач. З Бахмача - автобусом/таксі (відстань 23 км).
Також можна проїхати електропоїздом на одну станцію далі до Конотопа і уже звідти дістатись до Батурина на автобусі (відстань 28 км).
Власним автомобілем варто їхати по трасі Київ - Гомель (М-01) до селища Кіпті, а звідти повернути на трасу Кіпті - Глухів (М-02).
1. http://www.baturin-capital.gov.ua/b-museum/19-rozumovskij.html
2. http://7chudes.in.ua/node/9809
Фото: http://iloveukraine.com.ua/p/VzAlb6