Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Озерянська церква – духовна перлина Харкова

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 05.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Озерянська церква – святиня, яка знаходиться на окраїні Харкова по вулиці Полтавський шлях. Довгий час церква була закрита, але сьогодні дзвони церкви відновили свою мелодію. Храм цікавий не лише з релігійної точки зору, але й з естетичною – у ньому сплелися архітектурні мотиви візантійського та древньоруського стилів. Будівля вражає своєю помпезністю та красою!

  Фото. Озерянська церква – духовна перлина Харкова Фото. Озерянська церква – духовна перлина Харкова Фото. Озерянська церква – духовна перлина Харкова Фото. Озерянська церква – духовна перлина Харкова

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Сьогодні церква імені ікони Озерянської Божої Матері є гарною окрасою Харкова, що знаходиться по вулиці Полтавський шлях, неможливо повірити, що храм пережив історію аж у два століття, такою гарною вона є нині.

  Озерянська церква була закладена у 1892-му році на колишній міській околиці. Довгий час на цьому місці попередньо знаходилася часовня, у якій служили молебні в часи хресних ходів с іконою Озерянської Божої Матері. Тому поява церкви у цьому місці стала довгоочікуваним явищем та прикрасою району.

  Величний та помпезний Свято-Озерянський храм було виконано за проектом талановитого архітектора В. Немкіна. Зроблено церкву із червоної цегли, що надає храмові особливо святкового вигляду. Такий стиль притаманний візантійській та давньоруській традиції оформлення церков. Храм, дійсно, є яскравою перлиною в архітектурі Харкова. Фасади будівлі насичені не менш яскравими архітектурними деталями, які запозичені із давньоруського культурного зодчества. Перлина архітектури храму – висока дзвіниця, яка сягає близько сорока метрів, ніби сягаючи самих небес – явище заворожує!

  Озерянська церква була важливим й релігійно-освітнім центром. На її території у 1900-ті роки знаходилася і приходська школа, що налічувала до сотні учнів.

  У 30-ті роки Свято-Озерянський храм було закрито, єпископну кафедру перенесено в Казанську церкву на Лисій горі. Відновилися богослужіння в Озерянській церкві лише у 1942-му році. Звичайно, що храму було трохи реконструйовано та перебудовано, однак це додало йому ще більшої краси та величності.

  Сьогодні на території Свято-Озерянського храму знаходяться будівлі священика і причта. Все разом складає цікаву архітектурну композицію, яка є окрасою Харкова та цікавинкою для туристів. Паломники ж усієї України їдуть до церкви, щоб приклонитися до Озерянської ікони Божої Матері, яка дарує поміч тому, хто щиро просить!


  Поради незнайомцю

  Неподалік церкви є кафе «Панда», де можна відпочити з дороги, пообідати та випити кави.

  Озерянська церква – духовна перлина Харкова. Як добратися?

  Адреса Свято-Озерянського храму – це м. Харків, вулиця Полтавський шлях, 124 (район Харківської дитячої клінічної лікарні).

  Також це автомобільний шлях М03 – для тих, хто їде на власному авто.


  Література

  1. http://www.doroga.ua/Pages/POIDetails.aspx?CatalogPOIID=1716

  2. http://ua-travelling.com/ua/article/sviato-ozerianskyi-kharkov-church

  Фото: http://sobory.ru/photo/?photo=116480

  Теги:

  Казанська церква архітектор В. Немкін

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»