Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 05.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Цікавим палацо-парковим комплексом є «Натальївка», що знаходиться неподалік Краснокутська на Харківщині. Маєток заснований цукровим магнатом І. Харитоненком та названий на честь його дочки Наталії Горчакової. Сьогодні ви можете побачити цікаві споруди комплексу – флігель, водонапірну башту, кінні будівлі, архітектурно оздоблені в’їзні ворота, а також церкву Всемилостивішого Спаса, яка є оберегом цієї території.

  Фото. «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини Фото. «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини Фото. «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини Фото. «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Палацо-парковий комплекс засновано у 1884-му році у мальовничому сосновому лісі на березі річки Мерчик у селі Володимирівка Краснокутського району, що на Харківщині. Садиба та інші присадибні будівлі оточені чудовим ландшафтним парком, який частково зберіг свою колишню красу й до нині. Територія парку складає понад 50 гектарів та є цінною пам’яткою садового мистецтва. Парк поділяється на верхню та нижню частини в залежності від розташуванням від річки. Верхня – на правому березі річки Мерчик, а нижня – у її гирлі. Чудова природа цього краю сприяє повноцінному відпочинку та постійно приваблює туристів!

  Сьогодні до складу палацового комплексу входять флігель, водонапірна башта, манеж, кінні будівлі, терас ний сад, церква Всемилостивішого Спаса. Головною окрасою маєтку Харитоненків є велика в’їзна брама, що частково збережена й до нині. Цю цікаву архітектурну споруду зведено відомим тогочасним архітектором Олексієм Щусєвим. Колись браму прикрашали половецькі кам’яні баби. Й до сьогодні на брамі та будинку збереглися різноманітні скульптури, які є оригінальними у своєму роді.

  Духовною перлиною комплексу є Спаська церква. Вона також виконана за проектом архітектора Щусєва. Будівництво церкви було завершено у 1913-му році – до вінчання дочки Харитоненка Наталії із князем Горчаковим. Церква Всемилостивішого Спаса – це чудове поєднання мотивів давньоруських храмів та архітектурних стилів початку 20-го століття. Стіни храму прикрашені тайнописами та біблійними сюжетами. Церква є колоритною та багатою на іконописні прикраси. Розписи Спаської церкви виконані у стилі «кейм» художником О. Савиновим. Над головною вхідною аркою церкви у неглибокій ніші розміщено мозаїку із зображенням Христа-Вседержителя. Автор цієї мозаїки – Н. Реріх. Значку естетичну цінність складає й барельєф «Розп’яття», який заходиться на південному фасаді храму. Також варто звернути увагу, що стіни Спаської церкви прикрашено західноєвропейськими медальйонами на релігійну тематику. Цікаво, що точнісінька копія такої ж Спаської церкви є у Франції (Ніцца). Це не плагіат, а ще одна будівля нащадків Харитоненків, які емігрували закордон.

  На жаль, сам палац було зруйновано у роки Другої світової війни, але інші не менш цікаві архітектурні пам’ятки часів Харитоненків чудово збереглися у с. Володимирівка. Особливо цікавим для мандрівників є терасний сад та парк, де можна побачити багато загадкових скульптур. Чудовим це місце є для відпочинку й на березі річки – усе сприяє розвитку зеленого туризму! Мальовничі краєвиди та свіже повітря в поєднанні з гарною архітектурою не залишить вас байдужими!


  Поради незнайомцю

  Готелі для ночівлі є у Краснокутську, однак у селі Володимирівка можна стати табором на березі річки Мерчик. Їжу краще брати з собою, або ж купити у магазинах Краснокутська.

  Можна замовити екскурсію «Старовинні садиби Харківщини» на сайті http://www.otdihnavse100.com.ua/tours/excursion/usadbi-harkova-ekskursii.html. Орієнтована ціна – 135 грн. відправлення з Харкова від Лялькового театру (ст. метро «Радянська»). Телефон для довідок - (099)561-22-44.


  «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини. Як добратися?

  Від Краснокутська до с. Володимирівка – 15 км. Ви можете доїхати рейсовим автобусом, або ж взяти таксі. На власному авто – їхати по трасі від Краснокутська, потім буде поворот направо на с. Володимирівка.

  Література

  1. http://www.culture.kharkov.ua/node/425

  2. http://ukrainaincognita.com/node/1316

  Фото: http://excurskharkov.narod.ru

  Теги:

  Іван Харитоненко Наталья Горчакова князь Горчаков річка Мерчик


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Шарівка – загадкова садиба Харківщини «Співаючі тераси» - загадковий амфітеатр серед харківських балок «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини