Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Седнів – туристична перлина Чернігівщини

    vote data
    Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 02.08.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Седнів – це старовинне козацьке містечко, яке знаходиться на берегах річки Снов, що на Чернігівщині. Ще з давніх часів місто прославилося своїми козацькими звитягами, зокрема й старшини Лизогуба – тут і до нині збереглася їхня кам’яниця. Вартують уваги й старовинна Воскресенська церква та дерев’яний Георгіївський храм. Не менш мальовничою є й седнівська природа. Зокрема тут поширений зелений туризм. Відпочити з комфортом та покататися на конях можна і в комплексі відпочинку «Кінний двір».

    Фото. Седнів – туристична перлина Чернігівщини Фото. Седнів – туристична перлина Чернігівщини Фото. Седнів – туристична перлина Чернігівщини Фото. Седнів – туристична перлина Чернігівщини

    Початок роботи:

    Особливості місця

    Седнів знаходиться у двадцяти кілометрах на захід від Чернігова. Сьогодні багато туристів їдуть до Седнєва, щоб відпочити на просторах мальовничої природи, зробити намети на березі річки Снов. По при природній потенціал у місті є й визначні всеукраїнські історичні пам’ятки, які роблять Седнів важливим культурним ядром Чернігова. Нині населення Седнєва складає близько 1 тисячі жителів, які пишаються свої містечком.

    Надзвичайно зручно, що у Седневі усі пам’ятки знаходяться недалеко одна від одної, а тому вам буде легко оглянути усі цікаві місця за один день.

    Сучасна назва Седнєва закріпилася ще у 16 столітті, коли він став значним козацьким містечком. Територія Седнєва згадується ще у 1068-му році у «Повісті временних літ» як місто-фортеця Сновськ. Тут, за згадками, чернігівський князь Святослав отримав першу перемогу над половцями. За словами істориків, наприкінці 17 століття Седнів перейшов у володіння козацьких старшин Лизогубів. Став важливим козацьким містом. Лизогуби зробили багато для Седнєва – розбили парки, побудували багато будинків.

    Про яскраві часи козацтва у Седневі нагадує Кам’яниця Лизогубів, яка виконана в яскравому оборонному стилі – з двохярусною баштою з зубцями та контрфорсами, які надають будівлі вигляду романтичних романів. До речі, Кам’яниця – одна з найстаріших кам’яних будівель Придніпров’я. Також з цією родиною пов’язана й Воскресенська церква – усипальниця Лизогубів. Церква збудована аж у 1690-му році. В одному із підземних приміщень були поховані члени сім’ї, пізніше їх поховали біля храму.

    Про Лизогубів у Седневі нагадує ще й садиба Лизогубів, збудована у 19 столітті та оточена великим парком – 22 гектари. На окраїні парку є дуб – в чотири обхвати! За переказами, тут раніше росла й майже пів тисячолітня липа, біля якої любив відпочивати Тарас Шевченко. До речі, поряд садиби Лизогубів на березі Снову знаходиться альтанку Л. Глібова – вона оформлена у стилі класицизму. Це місце закарбоване Л. Глібовим у відомому всім зі школи вірші «Журба». Місцеві жителі кажуть, що від садиби було прорито тунель на інший бік річки. Так чи ні – можна перевірити!

    Важливою архітектурною ланкою Седнєва є й Георгіївська церква, збудована наприкінці 18 століття, яка знаходиться у п’ятистах метрах від Воскресенського храму. Смачною родзинкою для туристів є те, що у цій церкві знімали одну зі сцен відомого фільму «Вій» за мотивами твору Миколи Гоголя.

    Збереглася в місті й Успенська церква із дзвіницею. Вона побудована у 19 столітті. Недалеко від церкви э Свята Криниця, яка славиться своєю цілющою водою.

    Седнів – місто з майже тисячолітньою історією, а тому багате на цікаві місця. А тому тут можна побачити й залишки камінного древнього валу,який був укріпленням для міста.

    Цікаво, що ще в радянські часи, коли у Седневі було відкрито Дім відпочинку художників, містечко прославилося як культурний центр відпочинку. Тут багато часу та дозвілля проводило багато відомих художників України ( з цих міркувань тут встановлено пам’ятник Т. Яблонській), проходили творчі заходи.

    Седнів залишається туристичною перлиною Чернігівщини і до сьогодні. Це й нині улюблене місце для художників, адже пейзажі дійсно зачаровують.


    Поради незнайомцю

    Телефонний код Седнєва: +380 (4622) XXXXX .

    У Седнєві є комплекс відпочинку «Кінний двір» - там у готелі можна й переночувати та пообідати в кафе комплексу. Також «Кінний двір» славиться своїми кінними прогулянками, які надають відвідувачам та багатьма іншими розвагами. Адреса «Кінного двору» - вулиця Пекуровська, 44.

    Краще за все – стати табором на березі річки Снов.


    Седнів – туристична перлина Чернігівщини. Як добратися?

    Відстань від Києва до Седнєва - 166 км. Відстань від Чернігова – 26 км.

    Якщо на власному авто, то їхати по трасі Київ-Чернігів. У центрі Чернігова звернути на право на Новгород-Сіверський, далі в районі селища Киселівка по дороговказу «Седнів» звернути на ліво.

    Від Чернігова йдуть маршрутки та автобуси у напрямку Седнєва.


    Література

    1. http://www.doroga.ua/Pages/InhabitedLocality.aspx?InhabitedLocalityID=2273

    2. http://exkursovod.ru

    Фото: http://www.gorod.cn.ua/news_12757.html

    http://photocentra.ru/work/55590

    Теги:

    «Кінний двір» Кам’яниця Лизогубів садиба Лизогубів альтанка Л. Глібова вірш «Журба» Дім відпочинку художників Воскресенська церква

    Радимо відвідати

    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Седнів – туристична перлина Чернігівщини Георгіївська церква у Седневі – унікальний дерев’яний храм Лівобережжя