Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Герої роману «12 стільців» у Харкові

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 02.08.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Перший радянський бестселер «12 стільців» - роман І. Ільфа та Є. Петрова увіковічений у Харкові в образі головних героїв роману. Чому саме Харків такий привітний до роману? Все просто – саме це місто тричі згадується в «12 стільцях» - пов'язаний з отцем Федором, який їздив у пошуках діамантів, а точніше заповітних стільців. Відвідати Харків і не побачити славнозвісних героїв – значить не побачити нічого!

  Фото. Герої роману «12 стільців» у Харкові Фото. Герої роману «12 стільців» у Харкові Фото. Герої роману «12 стільців» у Харкові Фото. Герої роману «12 стільців» у Харкові

  Особливості місця

  На одній з харківських вулиць біля кафетерію й знаходиться відома скульптурна композиція з популярного роману «12 стільців». Це пам’ятник Остапу Бендеру, Іполіту Вороб’янинову та Елочці-людоїдці – культовим персонажам радянського бестселеру.

  Пам’ятник було встановлено у 2005-му році з нагоди святкування Дня Харкова. «Великий комбінатор» присів на лавку біля входу до одного з ресторанів «Ріо». Вороб’янинов , який також розшукував скарби, зображений так ніби просить милостиню з простертим капелюхом. На стіні біля пам’ятника комічний напис: «Простягни йому руку – інакше він простягне ноги». Ефектна ж Елочка ніби запрошує перехожих посидіти на славнозвісному стільці. Бронзова скульптура відображає найяскравішого персонажа роману. На плечі Елочки накинуте боа, яке у романі зроблене, на думку дами, із «мексиканського тушкана», а насправді із пофарбованого зайця Тульської губернії. З недавніх пір на руці Елочки прикріплена табличка «Хочеш зі мною сфотографуватися – замов чашечку кави».

  Для багатьох туристів відвідини цієї бронзової композиції вже стали обов’язковим харківським атрибутом. Кажуть, що посидівши на стільці біля Елочки ви завбачуєте собі легку та щасливу мандрівку!

  Цікаво, що автори роману «12 стільців» І. Ільф та Є. Петров починали свою письменницьку кар’єру також у Харкові. Відома фраза цих двох стала візиткою Харкова для мандрівників: «Тут у Харкові зовсім літо. Місто гамірне, центр Української республіки», - такі письменницькі спогади залишилися про Харків.

  Схожий пам’ятник є і біля Південного вокзалу. Це також своєрідний символ, що бажає мандрівникам щасливої дороги та гарних набутків. Також у Харкові є ще й магазин меблів, який так і називається «12 стільців», відкритий у 2000-х роках. До речі, довгий час там біля дверей був стільчик з символічною кіношною оббивкою, а ля «12 стільців».

  Отакий він Харків з його цікавими пам’ятниками та символами, що іноді чатують на перехожих прямо за рогом якогось будинку, посеред звичайної, здавалося б, вулиці. Приїздіть та знайдіть 12-ий стілець, може доля усміхнеться і там справді будуть заховані коштовності. Зокрема скульптурних коштовностей у Харкові вистачає!


  Поради незнайомцю

  Пообідати можна у кав’ярні «Ріо», біля якої знаходиться скульптурна композиція із роману «12 стільців».

  Герої роману «12 стільців» у Харкові. Як добратися?

  Адреса композиції – це вулиця Петровського, 21 (кафе «Ріо»).

  Дістатися можна на метро – це станція «Пушкінська». Пройти до пам’ятника 1 квартал у напрямку вулиці Сумської.

  Інший пам’ятник з роману «12 стільців» знаходиться біля перону залізничного вокзалу.

  Адреса кав’ярні «12 стільців» - це площа Повстання, 17. Дістатися можна на метро – станція «Спортивна». Пройти приблизно 500 метрів до кафе.


  Література

  1. http://kharkovskij.ru/gzhe-zhe-vsenarodno-lyubimye-12-stulev-v-xarkove/

  2. http://www.doroga.ua/poi/Kharjkovskaya/Kharjkov/Pamyatnik_geroyam_12_stuljev/2190

  Фото: http://kharkovskij.ru/gzhe-zhe-vsenarodno-lyubimye-12-stulev-v-xarkove/

  Теги:

  Південний вокзал Остап Бендер Елочка-людоїдка І. Ільф Є. Петров

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»