Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Печера Еміне-Баїр-Хосар

    vote data
    Автор: Христина Процик Дата публікації: 31.07.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    У АР Крим на гірському масиві Чатир-Даг, що неподалік Сімферополя, на висоті близько 1000 метрів розкинулася вражаюча печера Еміне-Баїр-Хосар. Це є територія Кримського природного заповідника, а, власне, Еміна є складовою спелеокомплексу «Мармурова печера». Сама печера – неймовірна! Дуже велика, її глибина – до 125 метрів, а протяжність переходів – 1460 метрів. Тут безліч залів, яким у будь-яку пору року мандрують чимало туристів.

    Фото. Печера Еміне-Баїр-Хосар Фото. Печера Еміне-Баїр-Хосар Фото. Печера Еміне-Баїр-Хосар Фото. Печера Еміне-Баїр-Хосар

    Особливості місця

    Назва печера – старовинна й означає з тюркської мови – «колодязь на схилі гори біля дубового гаю». Уперше нею було пройдено в 1927 році й уже відтоді археологи, спелеологи та й узагалі дослідники не покидали досліджувати її, весь час відкривали чимало нових зал, галерей і викопано багато пам’яток. Найбільші досягнення по вивченню печери зроблені в 1970-1980-х роках, тоді й почули про неї далеко за межами СРСР.

    А от екскурсії тут почали проводитися з 1994 року для ознайомлення людей із черговими дивами природи. Температура в печері завжди однакова й сягає +5 градусів за Цельсієм. Саме тому на вході візитерам роздають куртки згідно розміру, але, що цікаво, без блискавок. Гід таке нововведення пояснює тим, що коли люди нервують усередині Еміне, то починають застібати та розстібати блискавки, а це зайвий та занадто скрипучий шум для печери. Отака дивина, як у бібліотеці :)

    Мандрівка цим місцем – цікава та насичена, стіни залів покриті величезною кількістю кристалічних утворень із арагоніту та кальциту. Розпочинається подорож невеликою Північною галереєю шириною майже шість метрів. Сталагміти тут подібні деревам, пальмам, кораліти – винограду. До того ж, раніше спелеологи спускалися до зал колодязем, який видно в цій смарагдовій галереї. А ще ви зможете побачити тут залишки мамонта.

    Наступна зала – Головна, близько 120 метрів у довжину та 42 – у висоту. Тут – різнокольоровий кальцит площею 500 квадратних метрів, чим печера і популярна по всій Європі, адже більше ніде такого немає. На додачу, тут є міні-музей палеонтології, де представлені знайдені раніше в печері рештки доісторичних тварин: бізона, печерних ведмедя та лева, шерстистого носорога ну і, власне, мамонта.

    Далі – крізь вузьку ущелину до Озерної зали, де є невеличке підземне озеро, сховане в скелях. Глибина його незначна, а вода – чиста та прохолодна (+5 градусів за Цельсієм). А над озером красується висячий місток! Дуже гарно!

    Наступна зала – досить відома – Зала Ідолів, це велетенська вертикальна печера. Названа так зала через те, що ефемерні форми сталагмітів схожі до язичницьких ідолів та їх тотемів. Стеля зали – білосніжна, а стіни – кремово-помаранчеві.

    Дорога до Зали-скарбниці прикрашена красивими сталагнатами прозоро-коралового кольору. А сама зала невелика, проте відзначена утворенням, яке йменують «Сонце Кастере».

    Крізь вузький тунель спускаємося через гарну арку до зали Дублянського, дослідника, науковця-спелеолога. Тут – чудне кальцитове озеро, двоповерхове; кольорова гама зали – червона, помаранчева, бурштинова.

    Далі – білосніжні колони, Тронний зал, Рожевий грот, схожий на старовинний храм, чудові напливи сталагмітів «Шапка Мономаха» і «Кам’яна квітка». І на останок – Зала Господині.

    Сподіваюся, що ви зацікавилися мандрівкою та змогли дещо уявити чудну красу печери Еміне-Баїр-Хосар. А тепер залишається відвідати її та побачити все на власні очі.


    Поради незнайомцю

    Опинившись у печері раджу скористатися послугами гіда, щоб не загубитися та дізнатися, повірте, чимало цікавого.

    Вартість екскурсії: 60 гривень. Але ціна може бути нижчою при виборі дещо коротшого маршруту.

    Години роботи: з 8:00 до 20:00.

    Печера Еміне-Баїр-Хосар. Як добратися?

    Печера Еміне-Баїр-Хосар знаходиться за 15 кілометрів від села Зарічне, що на території Кримського природного заповідника. Дістатися до неї можна трасою Сімферополь-Ялта, доїхавши до повороту на Мраморне, тоді повернути і ґрунтовою дорогою дістатися до печери.

    Контакти

    Телефон: +38 (0652) 25-63-48.

    Література

    http://news.mistinfo.com/news/2733

    http://www.crimeantourism.net/emine-bajir-hosar/

    Теги:

    Еміне-Баїр-Хосар Чатир-Даг Кримський природний заповідник «Мармурова печера» арагоніт кальцит Північна галерея сталагміти кораліти Головна зала Озерна зала Зала Ідолів Зала-скарбниця «Сонце Кастере» зала Дублянського Віктор Дублянський Тронний зал Рожевий грот «Шапка Мономаха» «Кам’яна квітка» Зала Господині Мармурове Зарічне.

    Радимо відвідати

    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Мармурова печера – скарб Криму Ангарський перевал Палац княгині Гагаріної Печера Еміне-Баїр-Хосар Долина привидів Алушта Фуна – фортеця туманів