Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Харківський Будинок з химерами

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 31.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Харків багатий на архітектурні дива. Одним із таких є Будинок із химерами, виконаний у стилі модерну з елементами англійської готики. Будинок з химерами у Харкові – це оригінальне поєднання архітектури та скульптури. Зокрема визначними на будинку є скульптури архітекторів – кумедні голови молодого Величко у вигляді студента та старшого Покровського-професора. А ще будинок такого типу, звичайно ж, зберігає свої легенди…

  Фото. Харківський Будинок з химерами Фото. Харківський Будинок з химерами Фото. Харківський Будинок з химерами Фото. Харківський Будинок з химерами

  Особливості місця

  Будинок з химерами розпочав вже друге століття своєї історії, він є архітектурною пам’яткою Харкова, його візитною карткою для туристів. Головні творці такого оригінального дива – це архітектори В. Покровський та П. Величко.

  Історія створення будинку така, що 1900-му році Володимир Покровський, який був на той час головним відомим архітектором Харківської єпархії, почав проектування такої будівлі як приміщення для жіночої гімназії. У Покровського були сестри, що навчалися, саме заради них він і почав проектування ще однієї будівлі для навчального закладу. Новоспеченою гімназією управляла старша сестра О. Покровська.

  Початково Будинок з химерами мав шість поверхів та був оздоблений червоною цеглою. Скульптури студента та професора, які й до нині збереглися на будівлі, тепер чудово пояснюють своє первісне призначення – символи наукової діяльності, яка розгорталася у цьому приміщенні.

  Наукове минуле означило й майбутнє харківського Будинку з химерами. Наприклад, у радянські часи у приміщенні приватної гімназії Покровських була восьмирічна школа, за яким знаходилося футбольне поле. До речі, саме тут пройшов перший офіційний футбольний матч у Харкові. Це був 1910 рік! Пізніше у приміщенні Будинку з химерами була вечірня школа для робочої молоді.

  Наприкінці 70-х років будівля була закрита, тут нічого не відбувалося, адже приміщення потребувало ремонтних робіт. Так тривало близько 15 років. Згодом будівлю реставрували та передали театральному факультету університету мистецтв імені І. Котляревського. Студенти приймали активну участь у відновленні будівлі, намагаючись як найточніше зберегти первозданний вигляд Будинку з химерами.

  Нині будівлю, окрім скульптур головних архітекторів Величка та Покровського, прикрашають мармурові фігури загадкових химер, саламандр та левів. Красиво оформлені й балкони будівлі.

  Будинок з химерами у Харкові – це одна з архітектурних споруд, яку варто побачити на власні очі. Здається, що тут й до нині витає дух загадкового наукового минулого 20 століття. Тоді це був центр жіночої освіти, та й нині, видно так уже судилося цій будівлі, вона причетна до освітнього розвитку міста. Говорять, що Покровський ніби зачарував цей будинок саме на таку долю. Зокрема про це кажуть скульптури учня та викладача, які є головними символами будинку.


  Поради незнайомцю

  Неподалік Будинку з химерами є кав’ярня, де можна відпочити та випити кави.

  Харківський Будинок з химерами . Як добратися?

  Адреса харківського Будинку з химерами – це вулиця Чернишевського, 79.

  Дістатися можна на метро – це станція «Пушкінська». Від станції метрополітену відстань до Будинку з химерами приблизно 500 метрів.


  Література

  1. http://www.mandria.ua/sights/523.html

  2. http://mapia.ua/ru/kharkov/dostoprimechatelnosti/dom-s-himerami--488608

  Фото: http://iloveukraine.com.ua

  Теги:

  О. Покровська В. Покровський П. Величко модерн з елементами англійської готики

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Південний вокзал Харкова Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення