Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 31.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Архітектурною окрасою Харкова є Будинок зі шпилем, що знаходиться на площі Конституції. Оригінальності цій будівлі надає суміш, здавалося б, несумісних різноманітних стилів, однак, на диво, будівля доволі гарно вписується в харківські пейзажі. Туристи ж із закордону їдуть у Харків побачити цю будівлю саме тому, що тільки тут зберігся стиль сталінського ампіру, який був притаманний лише країнам Радянського Союзу.

  Фото. Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова Фото. Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова Фото. Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова Фото. Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова

  Особливості місця

  Сьогодні Будинок зі шпилем – це 12-ти поверховий, так званий, харківський хмарочос, який було збудовано у 50-ті роки минулого століття. Насправді будівля – це звичайний житловий дім, а незвичності йому надає саме архітектура: суміш, здавалося б, усього, що можна придумати. Однак, вийшло доволі непогано та цікаво. Нині цей стиль називають сталінським ампіром, адже саме у часи Сталіна й будувалися такі висотки. Сьогодні будівля одна з серії «Семи чудес Харкова».

  Будинок зі шпилем вважають повноцінним кварталом на площі Конституції, який обмежений безпосередньо самою площею, Московським проспектом, та провулком Короленко.

  Своїм оригінальним плануванням Будинок зі шпилем завдячує архітекторові П. Арешкіну. На той час це був радянський монументальний класицизм. Насправді це поєднання елементів бароко, ампіру епохи Наполеона, пізнього класицизму та арт-декору. Родзинкою цього стилю є ансамблева забудова вулиць і площ. Тому, як зрозуміло, Будинок зі шпилем займає увесь бік площі Конституції. У 60-х роках до головної вежі було добудовано ще дві будівлі, які зробили Будинок зі шпилем ще помпезнішим.

  У радянські часи, люди потай називали будівлю «храмом комунізму». Такою назвою Будинок зі шпилем охрестили саме через помпезність декоративних елементів на фасадах, пишність прикрас. У квартирах цього будинку мешкали лише «зразкові комуністи» та посадовці.

  Будинок зі шпилем часто зображують на харківських листівках, що є своєрідними візитними картками міста. До речі, дехто із туристів каже, що будівля нагадує київський кінотеатр «Дружбу», декому це схоже на Московський державний університет.

  Особливо гарним Будинок зі шпилем стає у вечірній та нічний час, коли вмикається світло у вікнах, спрацьовує загальна під світка будівлі. Хто б подумав, що радянські часи подарують Харкову таку романтичну будівлю…


  Поради незнайомцю

  На площі є відомий готель «Красная», де можна зупинитися на нічліг.

  Перекусити можна в кав’ярнях на площі Конституції.


  Будинок зі шпилем – одне з семи чудес Харкова. Як добратися?

  Будинок зі шпилем знаходиться на площі Конституції. Біля площі є дві станції метрополітену – це «Історичний музей» та «Радянська», вони, до речі, пов’язані між собою підземним переходом.

  Література

  1. http://lifekharkov.com/dom_soshpilem/

  Фото: http://iloveukraine.com.ua

  Теги:

  готель «Красная»

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»