Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Шарівка – загадкова садиба Харківщини

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 31.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Недалеко від Харкова у селі Шарівка Богодухівського району знаходиться чарівне місце – стародавня садиба поміщика Ольховського. У народі цю територію так і називають «Шарівка». Садиба це чи замок – історики й досі ведуть дискусії, а туристи все одно прагнуть побувати у цій готичній будівлі біля мальовничих сільських ставків та послухати легенд і байок про це місце.

  Фото. Шарівка – загадкова садиба Харківщини Фото. Шарівка – загадкова садиба Харківщини Фото. Шарівка – загадкова садиба Харківщини Фото. Шарівка – загадкова садиба Харківщини

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Садиба в Шарівці має свою цікаву історію. Спочатку замок у Шарівці належав поміщику Ольховському, однак, говорять, що наступним власникам поміщик не продав будівлю, а банально програв у карти. Цими щасливчиками, які так легко заволоділи замком, були брати Геберштейни. Саме одному із них Крістіану Геберштейну ця територія завдячує своїм цікавим ландшафтним плануванням. Він був закоханим у природу, а тому намагався прикласти як найбільше зусиль, щоб перетворити Шарівку у затишний куточок.

  Наприкінці 19 століття замок у Шарівці було викуплено багатим цукроваром німцем Леопольдом Кенінгом. З тих часів садибу у Шарівці стали називати «цукровим замком». Туристи кажуть, що місцеві жителі й досі так називають цю будівлю. Говорять, що Кенінг обманом «зігнав» місцевих жителів із цих земель, щоб повністю перепланувати територію на свій смак. За часів Кенінга було проведено значні реконструкції і в самій садибі. Сучасного вигляду замок набув завдяки праці відомого на той час паркового будівника Георга Куфальда.

  Нині, на жаль, замок потребує капітального ремонту та реконструкції. Харківські чиновники вже взяли це питання до розгляду, щоб зробити садибу у Шарівці ще більш привабливим туристичним об’єктом. Однак, і сьогодні тут є що побачити – краса замку, хоч він й не відновлений, навпаки надає цьому місцю загадковості середньовіччя. Цікаво, що на території біля замку є «камінь кохання» - він знаходиться на одній із алей присадибного парку. Говорять, що він зміцнює любов усіх закоханих пар, які його відвідують та доторкаються до нього. «Камінь кохання» було встановлено ще цукровим магнатом Кенінгом. За однією із версій Кенінг його поставив після зради коханої дружини, яку він просто обожнював. Так це чи ні – загадка легенди цього краю. До речі, говорять, що й замок цей Кенінг викупив тільки, щоб догодити примхливій дружині. Отож, вважатимемо, такими романтичними пристрастями оповите це місце! Якщо ви проїздитимете неподалік Харкова – завітайте і ви не пошкодуєте, адже тут витає дух справжнього середньовічного замку!


  Поради незнайомцю

  Перекусити тут поблизу немає де, а тому треба брати харчі з собою. Про нічліг також варто подбати заздалегідь. У літню пору можна стати табором неподалік від с. Шарівка.

  На території садиби варто обов’язково відвідати «Камінь кохання».


  Шарівка – загадкова садиба Харківщини. Як добратися?

  Село Шарівка знаходиться у 60-ти кілометрах від Харкова. Поруч проходить траса на Богодухів.

  На авто треба їхати трасою Харків-Київ – це найпростіший шлях. Їдучи від Харкова, за Люботином повернути направо у бік Старого Мерчика, далі побачите дороговказ на Шарівку. Навпроти повороту до садиби стоїть знак «Санаторій».

  Також із Харкова від центрального ринку відправляються маршрутні таксі на Шарівку.


  Література

  1. http://www.nice-places.com/articles/ukraine/kharkov/466.htm

  2. http://www.returist.com/article/sharovka-zamok-usadba-arkhitekturnyi-kompleks

  Фото: http://lifekharkov.com

  http://consultation

  Теги:

  «Камінь кохання» брати Геберштейни Леопольд Кенінг середньовічний замок


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Шарівка – загадкова садиба Харківщини «Натальївка» - оригінальний палацо-парковий комплекс Харківщини