Лисяча бухта – це, як стверджують її відвідувачі, едем. Це дикі пляжі, не забруднені цивілізацією та набридливими людьми, наметове містечко, море та гори. Тут кожен сам для себе і сам за себе. Відпочиваючі на бухті – люди зі всіх усюд. Це справжній вінегрет із людей будь-яких вподобань.
Ця бухта була обжита вже дуже давно, тут знайдено близько двадцяти стоянок наших пращур часів синантропа чи пітекантропа. Є знахідки, які свідчать, що люди тут жили ще 100-150 тис. років тому.
Потім пляж був закинутий, та в другій половині ХХ сторіччя бухта стала своєрідною Меккою чи то літньою столицею Криму для нудистів, неформальної молоді, а згодом і звичних туристів.
Назва бухти за легендами походить чи то від морської лисиці, чи то від того що бухту називали лисою, через те що берегові уступи оголені.
А взагалі Лисяча бухта – це затока Чорного моря між Меганом та Кара-Дагом (гірські масиви). А неподалік з різних сторін є міста Феодосія та Судаком, і поміж селищами Курортне та Прибережне.
Тут не треба кимось прикидатися чи чогось соромитись, ви можете бути тут ким хочете, багато туристів приїжджають із дітьми. Особливо люблять це місце люди з великих міст, які втомились від шуму мегаполісів. На Лисячій бухті можна зустріти: хіпі, панків, растаманів, нудистів, йоги, кришнаїти і звичайні собі відпочивальники-туристи та інші. Як не дивно, але тут все мирно та спокійно, немає ніяких колотнеч, а лише добросусідство.
Лисяча бухта – то лише намети, тут немає готелів чи ще щось на кшталт того. Хіба що наметові магазинчики на початку бухти.
Дуже гарним є гірський хребет Ечки-Даг, який майже сягає 700 метрів над рівнем моря. З нього надзвичайно красиві краєвиди на Сонячну долину, море, Кара-Даг та мис Меганом.
До речі, якщо хочете заощадити гроші на воду, то по неї прийдеться підніматися на хребет до джерела, ну або ж запастися завчасно. Із дровами так само.
Із бухти легко можна перейти вузьким проходом у Сонячну долину – гарну місцину, де можна погуляти та зірвати ягід у винограднику чи піднятися в гори та насолодитися краєвидами.
Пляж Лисячої бухти умовно поділяють на «райончики» - Шакалка, Пікаділлі, Зеленка, Нюшка, Куба, Ямайка.
До того ж, місцина багата на морепродукти, яких можна наловити на Крабову мисі – мідії, скорпена, морський йорж, барабулька, морський карась, ставрида та інші.
На додачу, у бухті є чимало сірої вулканічної глини, яка широко використовується для прийняття грязьових ван.
У районі Лисячої бухти – красивий Карадазький заповідник.
А ще, у районі Куби, відбувається круте фаєр-шоу.
Не забувайте про намет! А то прийдеться заночувати просто неба.
Дістатися бухти можна з Феодосії - автобусом до селища Курортне, який за Коктебелем, далі пішки уздовж скель на захід по глиняній доріжці; або ж через Судак - потрібно автобусом у Сонячну Долину, на схід по узбережжю біля скель (цей шлях довший, проте гарніший). А от автівкою можна дістатися самої бухти.
http://www.crimeantourism.net/lysyacha-buhta/
http://mandrivnitsa.livejournal.com/12574.html