Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Харківський «Каскад»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Оригінальний і красивий фонтан «Каскад» - це одне з явищ, яке прагнуть побачити у Харкові туристи. Дійсно, краса «Каскаду» заворожує! Фонтан у відповідний формі спускається по крутому схилу із саду ім. Т. Шевченка убік вулиці Клочковської. Складається враження річки або водоспаду, що прижилися серед урбанізованого міста. «Каскад» - одна з цікавих візитівок Харкова!

  Фото. Харківський «Каскад» Фото. Харківський «Каскад» Фото. Харківський «Каскад» Фото. Харківський «Каскад»

  Особливості місця

  Фонтан «Каскад» збудовано більше ніж півстоліття тому на місці зруйнованих довоєнних паркових сходів. Відкриття фонтану було приурочено до 300-ліття Харкова. Це архітектурне творіння належить А. Маяку, інженерні роботи виконано Ф. Савускан. Також відомо, що подію відкриття «Каскаду» приурочено й до трьохсотліття з’єднання України з Росією.

  Робота над створенням фонтану «Каскад» була нелегкою. Працівникам це творіння коштувала великих витрат, адже потрібно було майже з нуля відтворити колишні радянські сходи між парком та вулицею. Сходи було зведено аж до революції, а тому вони потребували капітального ремонту. Це була вельми складна справа з точки зору технічних робіт. Саме тому було прийнято рішення створити абсолютно нові сходи та зробити їх у вигляді водоспаду.

  У 2004-му році було проведено чергову реконструкцію «Каскаду», а тому нині він у чудовому стані. З верхнього майданчика видно велику частину саду імені Т. Шевченка та прилеглу до території вулицю. Біля фонтану розбиті клумби та встановлені лавочки для відпочинку. Особливо ефектно виглядає Харків з верхнього майданчика у вечірній та нічний час.

  «Каскад» - це не лише візитівка Харкова, але й один із найкращих фонтанів України, а також окраса саду імені Т. Шевченка! Влітку – це чудове місце, яке рятує туристів від спеки.


  Поради незнайомцю

  Біля фонтану «Каскад» у саду ім. Шевченка знаходяться кавярні, де можна відпочити та перекусити. Біля фонтану, з його боків, насаджено чудові зручні газони, де можна влаштувати пікнік. На території саду є готель «Немо», де можна зупинитися на нічліг.

  Харківський «Каскад». Як добратися?

  Адреса фонтану «Каскад» - це м. Харків, вулиця Сумська, 35 (територія саду ім. Т. Шевченка).

  Дістатися найкраще на метро – це станції «Університет», «Історичний музей» та «Радянська». Тролейбусом – це № 18. Також у цьому напрямку йде автобус – це № 278е.


  Література

  1. http://www.doroga.ua/Pages/POIDetails.aspx?CatalogPOIID=1352

  2. http://ua-travelling.com/ru/article/cascade-kharkov

  Фото: http://my.mail.ru/mail/ellasha/photo?album_id=92#page=/mail/ellasha/photo?album_id=92

  Теги:

  сад ім. Шевченка Ф. Савускан 300-ліття Харкова

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»