Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Карпівський сад

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Згідно опитувань харківчан, Карпівський сад – одне з найромантичніших місць Харкова. Він знаходиться між районами Карпівкою та Новоселівкою. Здавна відомий своїм Карпівським джерелом води, яке свого часу обслуговувало майже половину Харкова. Нині тут встановлено відомий пам’ятник залізниці – міні-потяг, а також це чудове тихе місце для відпочинку з сім’єю.

  Фото. Карпівський сад Фото. Карпівський сад Фото. Карпівський сад Фото. Карпівський сад

  Особливості місця

  Карпівський сад знаходиться між вулицями Великою Гончарівською та Володарською. Колись на вулиці Володарській, що тоді іменувалася Семінарською, знаходився великий сад, який належав харківському купцеві Карпову. Наприкінці 19 століття Карпов продав сад міській владі разом із двома джерелами цієї території – вони відігравали значну роль у водопостачанні Харкова. Поруч із джерелами був побудований Харківський водопровід, зараз КП «Вода».

  Нині від того славнозвісного Карпового саду мало залишилося фруктових дерев, зате розрісся міський парк, що є улюбленою зоною відпочинку для харківчан. За радянських часів парк був передано для організації відпочинку медичних працівників. У ті часи було збудовано стадіон «Буревісник» - нині це стадіон заводу «Світло шахтаря».

  Карпівський сад – це візитка для тих, хто їде до Харкова залізницею південно-західного напрямку (з Криму, Одеси, Києва). З цього боку видно міні-потяг – паротяг. Їдучи повз нього, потяги зменшують швидкість, адже недалеко вже Південний вокзал.

  Цікаво, що побутує думка, ніби співачка Клавдія Шульженко у своєму романсі «Снился мне сад» оспівує саме Карпівський сад. Романс, до речі, був дуже популярним серед харківчан у 20-ті роки минулого століття.

  З Карповим садом пов’язана й одна з міських легенд. Буцімто тут була літня семінарія, а від неї вів підземний хід, який починався у підвалі приміщення та проходив аж через увесь сад! Вихід з цього тунелю був аж біля річки Лопань, по той бік залізниці. Правда це чи – ні – невідомо, адже знайти той тунель так нікому й не вдалося. Історія замовчує й причину появи такого тунелю. Але, як кажуть, місто без легенд – то не місто, і Харків тут не виняток! Хочете – приходьте й самі пошукаєте той загадковий тунель…

  А Карпівський сад сьогодні – це доволі затишне місце для відпочинку. Тут прокладено охайні алейки, зроблено лавки, є дитячі каруселі та гойдалки. Все сприяє повноцінному комфортному відпочинку.


  Поради незнайомцю

  У Карповому саду можна стати табором біля річки Лопань. Харчі треба брати з собою – кав’ярень поруч немає.

  Карпівський сад. Як добратися?

  Дістатися до саду можна тролейбусом №11, або автобусом №200е. треба їхати вбік Новоселівки до зупинки «Вулиця Володарського».

  Література

  1. http://wikimapia.org

  Фото: http://www.2ristic.com/sng/ukraina-sng/kharkiv/xarkov-park-gorkogo-foto-otkrytiya-posle-rekonstrukcii/

  Теги:

  річка Лопань Клавдія Шульженко стадіон «Буревісник» КП «Вода»

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»