Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Харківський зоопарк

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Харківський зоопарк відомий в Україні не лише колекцією рідкісних тварин, але й титулом одного із найстаріших зоопарків країни. Цей заповідник знаходиться у самому центрі міста, по сусідству із парком імені Т. Шевченка. На початок 2013-го року колекція тварин у зоопарку досягла майже 8 тисяч видів, з них рідкісних тварин – 236 видів. Отож, для любителів фауни така екскурсія – це просто мрія!

  Фото. Харківський зоопарк Фото. Харківський зоопарк Фото. Харківський зоопарк Фото. Харківський зоопарк

  Особливості місця

  Харківський зоопарк своєю появою завдячую відомому громадському діячеві В. Каразіну. Саме він почав відновлення території, на якій сьогодні знаходиться зоопарк, за його ініціативи й почалося колекціонування та охорона тварин. За історію життя до розвитку зоопарку приклало рук немало відомих людей Харкова. Саме усім їм ми завдячуємо розвиткові цього заповідникові й сьогодні. Вагомий внесок у розвиток зоопарку у 90-х роках 19 століття зробив і Олександр Брандт, за його ініціативи у місті було створено «акварій». Так і почався відлік життя Харківського зоопарку.

  Нині у зоопарку є такі відділи й експозиції: відділ іхтіології, відділ амфібій та рептилій, тераріум, відділ птахів, фазанарій, експозиція «Рожеві фламінго», вольєр з пеліканами тощо. Окремою є експозиція сов, яка відома в усій Україні. Також виділяють експозицію «Південна Америка» з притаманними для цих країв тваринами.

  У Харківському зоопарку є вольєр гривистих баранів та диких кабанів, ряд оленів, вольєр верблюдів та коней Пржевальського, вольєр ланей та гаялів. Виокремлюють також експозицію ланей – гірський вольєр. У зоопарку є відділ шимпанзе та відділ хижих тварин, зокрема сюди відносять павільйон ведмедів. Також у зоопарку варто побачити вольєр з дикобразами, комплекс «Мангусти», комплекс з рисями, вольєр з вовками, койотами, а також експозицію «Єнотовидні собаки».

  З екзотичних тварин у Харківському зоопарку є цілі відділи слонів та бегемотів. Також є відділ приручених тварин та окремий дім юннатів.

  Звичайно, що описати все – неможливо та й непотрібно, адже все це треба бачити! А дивитися у Харківському зоопарку є на що, отож, не гайте часу, а поспішайте відвідати цей унікальний заповідник не лише міста, але й усієї України!


  Поради незнайомцю

  Харківський зоопарк постійно проводить екскурсії та виїзні лекції. Заявки на проведення групових екскурсій приймаються за телефоном: 705-44-89. Замовляти такі екскурсії треба не пізніше, ніж за 5 днів до певної дати.

  Зоопарк знаходиться на території саду ім. Т. Шевченка, а тому тут є де відпочити та перекусити – на території є кав’ярні.


  Харківський зоопарк. Як добратися?

  Адреса зоопарку: м. Харків, вул. Сумська, 35.

  Дістатися найкраще на метро – це станція «Університет». Тролейбусом – це № 18. Також у цьому напрямку йде автобус – це № 278е.


  Література

  1. http://www.zoo.kharkov.ua/

  Фото: http://www.zoo.kharkov.ua/

  Теги:

  сад ім. Т. Шевченка експозиція «Рожеві фламінго» експозиція «Південна Америка» «акварій»

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»