Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Площа Конституції

    vote data
    Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.07.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Центральна площа Харкова – це площа Конституції, вона утворилася одночасно із спорудою Харківського острогу. Прославилася площа своїми Успенськими ярмарками, що збирали любителів поярмаркувати майже з усієї України. Нині тут розташовано багато важливих будівель Харкова. Зокрема тут знаходиться Університет мистецтв ім. І. Котляревського, Палац праці, пам’ятник Незалежності України – «Україна, що летить» та багато інших визначних пам’яток, які варто побачити на власні очі!

    Фото. Площа Конституції Фото. Площа Конституції Фото. Площа Конституції Фото. Площа Конституції

    Особливості місця

    Площа Конституції за своє життя носила різні назви, зокрема її називали площею Радянської України, площею Тевельова, Миколаївською площею, Ярмарковою. Виникла площа у 1659 році одночасно зі спорудою Харківського острогу. Сучасну назву площа Конституції отримала у 1996-му році.

    Від площі Конституції починається головна вулиця Харкова – Сумська, також поряд з нею простягається вулиця Клочковська та починається найдовша вулиця міста під назвою Московський проспект. На півдні площа Конституції примикає до площі Рози Люксембург, Вірменського, Плетнівського та Костюринського провулків.

    На площі збудовано Покровський монастир – відому духовну та архітектурну перлину Харкова, дорога до якої не забута паломниками з усієї України. Також на площі Конституції розташована будівля Консерваторії, корпус Педагогічного університету, ляльковий театр.

    Цікаво, що на місці сучасного Університету мистецтв ім. І. Котляревського (будинок №13) знаходилася колишня сторожова вежа – тоді площа носила назву Микільської. Архітектурний стиль Університету мистецтв – синтез бароко та ренесансу. На першому поверсі знаходиться магазин «Ведмедик». Раніше тут була кондитерська, у якій готували торти «Деліз», які були відомі в усій Російській імперії. Приміщення збереглося у стилі 19 століття.

    У західній частині площі Конституції знаходиться розкішна будівля у стилі неокласицизму – Палац праці. Будівля створена архітектором І. Претро. Раніше це був прибутковий будинок страхового товариства «Росія». Перший поверх будинку – різноманітні магазини, верхні поверхи – офісні приміщення.

    У будинку №7 на площі Конституції знаходиться Харківська міська рада. Вона оформлена у стилі постконструктивізму.

    На площі Конституції до 2012-го року знаходився монумент героям громадянської війни в Україні. Висота пам’ятки близько 18 метрів, виконаний монумент із рожевого граніту. Його встановлено у 70-х роках минулого століття на місці колишньої будівлі Дворянських зборів. Цікаво, що у народі харківчани кумедно називали монумент «п'ятеро з ломбарду несуть холодильник», адже недалеко знаходиться будівля ломбарду – нині в ньому розташовано й історичний музей. У 2012 році пам’ятник було демонтовано, а на його місці відкрито новий пам’ятник Незалежності України – «Україна, що летить». Висота монументу приблизно 17 метрів. Монумент представляє собою фігуру жінки на бронзовій кулі. Пам’ятник відкрито В. Януковичем.

    Цікавим біля площі Конституції є провулок, що з’єднує площу з вулицею Квітки-Основяненка. Це невеличка вуличка між будинками №3 та №7. Раніше провулок називали Капелюшним, адже тут знаходилися магазини та майстерні з виготовлення головних уборів.

    Ну площі варта уваги й будівля Торгового банку – це номер 26, вона побудована архітектором О. Бекетовим у стилі західноєвропейського модерну. Нині це Будинок науки та техніки. Ще однією працею Бекетова є сучасний Театру ляльок ім. В. Афанасьєва, раніше це був Волзько-Камський банк.

    На розі площі та Московського проспекту знаходиться Будинок зі шпилем, як прозвали його у народі. Це будівля Харківського заводу транспортного машинобудування ім. В. Малишева. Цікавим цей будинок є тим, що у 2008 році він посів сьоме місце в міському конкурсі «Сім чудес Харкова». Його архітектура приваблює мандрівників України.

    Отже, як бачимо, на площі Конституції є що подивися. Звичайно, що все не опишеш, а тому треба приїздити до Харкова і переконатися в його архітектурній довершеності самотужки!


    Поради незнайомцю

    На площі Конституції знаходиться великий магазин «Дитячий світ». Також на площі є відомий готель «Красная».

    Площа Конституції. Як добратися?

    Біля площі розташовані дві станції метрополітену: «Історичний музей» Салтовської лінії та «Радянська» Холодногірсько-Заводської лінії, пов’язані між собою підземним переходом.

    Література

    1. http://www.travelua.com.ua/kharkivshhina/kharkiv/ploshha-konstituci%D1%97.html

    2. http://kharkov.nezabarom.ua/ua/Dostoprimechatelnosti/ploshad_konstitucii/

    Фото: http://kharkov.nezabarom.ua/ua/

    Теги:

    конкурс «Сім чудес Харкова» архітектор О. Бекетов пам’ятник Незалежності України «Україна що летить» Харківська міська рад

    Радимо відвідати

    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»