Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Харківський Будинок учених – оригінальна пам’ятка архітектури

    vote data
    Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.07.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Яскравим прикладом грецького неоромантизму є Будинок учених у Харкові – цитадель творчих та наукових пошуків. Будинок має велику історію та асоціюється з архітектором А. Бекетовим – відомою людиною Харкова. Нині Будинок учених – улюблене місце зустрічей творчої еліти міста, а для мандрівників – це унікальна знахідка, що вражає своєю архітектурою та інтер’єром.

    Фото. Харківський Будинок учених  – оригінальна пам’ятка архітектури Фото. Харківський Будинок учених  – оригінальна пам’ятка архітектури Фото. Харківський Будинок учених  – оригінальна пам’ятка архітектури Фото. Харківський Будинок учених  – оригінальна пам’ятка архітектури

    Особливості місця

    Харківський Будинок учених сьогодні – центр спілкування наукової та творчої інтелігенції, яка має можливість задовольняти свої естетичні потреби в спілкуванні на вечорах-зустрічах, виставках, концертах, які проходять у цьому приміщенні.

    Будинок учених має більш, ніж столітню історію. Він збудований за проектом відомого архітектора Харкова А. Бекетова (кінець 19-початок 20 століття) та був його приватним особняком. Офіційно Будинок вчених відкрито у 1925 році за ініціативою Всеукраїнського комітету допомоги вченим. Також у цьому будинку для дітей були створені музична та балетна школи.

    У 60-х роках минулого століття Будинок учених отримав нове обличчя. Тут були проведені капітальні ремонтні роботи. Зокрема був реставрований унікальний художній розпис в головному залі та трапезній, віконні вітражі, було оновлено меблі та дизайн приміщення. Таким чином було створено чудові умови для творчого спілкування вчених, організації їхнього дозвілля.

    Будинок учених увійшов в історію Харкова та України як перший заклад, що надавав можливість для розвитку наукової молоді. Тут було створено секцію молодих учених, яка надавала можливість проводити різні цікаві наукові дискусії серед молоді. Це був великий крок у майбутнє молоді. Наукові секції започаткували, так звані, «Дні науки», проводилися традиційні «вересневі зустрічі» вчених з учителями школи.

    Сьогодні роботу Будинку вчених очолює та координує Рада вчених, яку очолює академік НАН України В. Семиноженко. За ініціативи вчених будинок було перетворено на оригінальну пам’ятку архітектури 19 століття. Було оновлено фасад будівлі, змінено відповідний дизайн приміщення та прилеглого двору. Зокрема фасад будівлі, який виходить на головну вулицю, оформлено в неогрецькому стилі з деталями епохи еллінізму, ренесансу та бароко.

    Головний зал Будинку вчених – це також особливо розкішне явище. Особливо увагу привертає стеля будівлі – вона розписана художником М. Уваровим. Тут знаходиться розкішний камін з ліпниною. Трапезна кімната розписана у стилі давньоруських теремів. Робочий кабінет архітектора А. Бекетова від декорований різним дубом. Об’єднуючою ланкою приміщення є великі дерев’яні сходи.

    Особливу атмосферу будинку створює вогонь камінів та живописні портрети А. Бекетова та його батька Н. Бекетова - професора Харківського університету.

    Навколо Будинку вчених знаходиться чудовий і затишний сад – об’єкт природно-заповідного фонду м. Харкова. Затишні ландшафти тішать очі кожного з відвідувачів цієї території, адже нині сад біля Будинку вчених – це красива місцевість із фонтаном та альпійськими гірками. Головною родзинкою території є віковічний черешчатий дуб, віком понад 200 років. Сад біля Будинку вчених взято під охорону з метою збереження території – частини, на якій знаходиться залишок корінних дубових лісів. Для туристів ця територія – чудове місце для перепочинку.

    Будинок вчених – це оригінальна пам’ятка 19 століття, яка свідчить про велике творче та наукове минуле Харкова, імена якого зробили вагомий внесок у сьогодення!


    Поради незнайомцю

    Вхід до Будинку вчених – вільний. Детальну інформацію про роботу об’єкта можна дізнатися за телефоном: 8 (057) 7063838.

    Харківський Будинок учених – оригінальна пам’ятка архітектури . Як добратися?

    Адреса Будинку вчених: м. Харків, вул. Совнаркомівська, 10.

    Дістатися краще на метро – це станція «Архітектора Бекетова». Будинок недалеко від станції метро, можна пройти пішки.


    Література

    1. http://www.khdu.org/house.php#link3

    2. http://mapia.ua/ru/kharkov/teatr/dom-uchenyih--38361

    Фото: http://www.khdu.org/album.php?id=1

    Теги:

    архітектор А. Бекетов творча інтелігенція наукова молодь неогрецький стиль

    Радимо відвідати

    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»