Богуслав - невеличке містечко, що розташоване на теренах Київської області. Окрім чарівної назви воно приваблює туристів інтригуючою історією та видатними культурно-розважальними місцями. Дивовижні архітектурні пам'ятки, круті береги річки Рось та неймовірна привітність місцевих жителів не залишать байдужим нікого.
Дата заснування: 1032 рік
Населення: 16864 осіб
Загальна площа: 71 км?
Мандруючи загадковими місцями України неодмінно варто завітати то славного містечка Богуслава, де кожен має змогу знайти для себе цікаве та пізнавалье місце. Потрапивши до цього чаруючого куточка Київщини, перед вами постануть різноманітні музеї, старовинні кам'яниці, монастирі та церкви - кожна з цих споруд має власну захоплюючу історію. Але й саме місто має не менш цікаве минуле.
Історія Богуслава розпочалася ще в далекому 1032 році. Місто було засноване Київським князем Ярославом Мудрим. Варіантів походження міста існує декілька: географічний та історичний. У першому ствурджується, що місто назване від річки Богуславки, що впадає в річку Рось, а за іншою версією назву вигадав сам князь Ярослав після набігу кочовиків, нарікши його, як "Богу слава!". З того часу і до наших днів місто пережило ще немало подій, руйнувань та відбудов. Жителям Богуслава чим гордитися, так як у свій час богуславці брали участь у повстаннях під проводома Криштофа Косинського, а також Северина Наливайка.
Окрім багатої історії місто Богуслав також має багату виробничу інфраструктуру, що налічує чималу кількість підприємств, грандкар'єрів, фабрик та заводів різнопрофільних спеціалізацій.
Не минають повз увагу культурно-відпочинкові місця міста. У Богуславі ви зможете відвідати такі дива, як: Богуславська кам'яниця (де на сьогодні розташований музей сучасного ужитково-декоративного мистецтва), Троїцька православна церква, Свято-Миколаївський монастир, музей історії Богуславщини, де зможете детальніше ознайомитися з захоплюючою історією минулого цього краю. Безумовно вартими уваги є такі місця, як музей Марко Вовчок та музей Івана Сошенко. Видатним місцем Богуслава став пам'ятник землячці богуславців - легендарній українській героїні Марусі Богуславці.
Ні в якому разі не можна допустити помилки - побувавши в Богуславі не відвідати геологічну пам'ятку природи - Богуславський гранітний кар'єр. В долині річки Рось по її схилам ефектно розкидані гранітні брили, що вросли в землю. Їх вік складає вже не менше 2 млрд. років. І в тому місці, де Рось двома рукавами омиває гранітний острів, утворюються живописні пороги. Одне з таких місць жителі називають "Яма". Це видатне місце має неповторні краєвиди, що не залишать байдужим будь-кого.
Богуслав - місто історії, духовенства, церков та видатних осіб. Ще сам Тарас Григорович Шевченко писав про Богуслав: "То була перша моя зустріч з великим містом з церквами і різним-різним людом, що зібрався на величезну торговицю. А ще дивувався я баржі, на якій ми, сидячи з батьком на возі, переправлялись на другу сторону Росі". Знайомство з містом Богуславом не залишить байдужим нікого.
Подорожуючи цим чарівним місцем гості мають декілька варіантів зупинки на нічліг: зупинитися в одному з готелів Богуслава, або ж у місцевих жителів, відчувши на собі їхню привітність та доброзичливість. Неодмінно варто відвідати Богуславський граністний кар'єр, а особливо так звану "Яму", бо таке геологічне диво - явище унікальне.
Добратися з будь-якої точки України можна за допомогою маршруток, потягу або ж власного автомобіля. Відстань від Києва до Богуслава становить 126 км.
http://www.doroga.ua/pois/Kievskaya/Boguslav/1674
http://imsu-kyiv.com/msta-sela-kivsko-oblast/boguslavskij-rajon/boguslav.html