Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 24.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Найяскравішим символом Харкова є фонтан «Дзеркальний струмінь», що вже більше ніж півстоліття прикрашає сквер Перемоги. Ця чудова альтанка, яка зведена над фонтаном, є місцем побачень не одного покоління харківчан, а сквер – улюблене місце відпочинку мешканців міста. А ще ця архітектурна пам’ятка цікава своїм неоднозначним походженням з романтичною родзинкою – так це чи ні – перевірте!

  Фото. Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь» Фото. Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь» Фото. Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь» Фото. Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь»

  Особливості місця

  Фонтан «Дзеркальний струмінь» знаходиться на вулиці Сумській у сквері Перемоги. Точніше кажучи, спочатку тут було встановлено цю архітектурну споруду, а вже й потім розрісся однойменний до події сквер. А саме, збудована альтанка та фонтан у 1947-му році на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні. З часом це місце так полюбилося харківчанам, а вони стали тут проводити стільки часу, що у цьому районі з’явився й сквер з промовистою назвою.

  Це, так би мовити, один бік історії виникнення альтанки з чудовим фонтаном, інша історія походження – для любителів романтики. Говорять, що поява цієї пам’ятки обумовлена історією кохання немолодих закоханих, яких розлучила смерть жінки. Чоловік, що був колишнім фронтовиком, був впливовою людиною у місті, а тому зміг організувати владу, щоб поставити ось такий пам’ятник своєму великому коханню. Звичайно, так це чи – ні, можемо лише розмірковувати, але ж більшості так хочеться вірити у такі романтичні історії, вони для древнього міста – як повітря, яким дихають і мешканці, й туристи!

  Перед фонтаном «Дзеркальний струмінь» розташований невеличкий ставок, розбито охайні клумби. Тому харківчани особливо полюбляють проводити свій вільний час у сквері Перемоги.

  Цікаво, що фонтан з його альтанкою, на жаль, не унікальний у своєму роді. Він є копією такого ж фонтану в російському Кисловодську. Однак, це не завадило «Дзеркальному струменю» потрапити до списку «Семи чудес Харкова». Також фонтан занесений в енциклопедію ЮНЕСКО як один з найкращих архітектурних пам’ятників Харкова.


  Поради незнайомцю

  Особливо розкішне це місце для романтичних побачень у вечірню пору – фонтан сяє різними кольорами підсвічування, що робить його неперевершено красивим.

  У сквері є кафе, де можна відпочити від дороги та перекусити.


  Візитка Харкова – фонтан «Дзеркальний струмінь». Як добратися?

  Адреса фонтану «Дзеркальний струмінь» - це м. Харків, вул. Сумська, 40.

  Дістатися можна на маршрутному таксі - № 20е, № 119е, № 78е.


  Література

  1. http://www.safari.kiev.ua/fontan-dzerkalnij-strumin-u-harkovi/

  Фото: http://nika.km.ua/turi-po-ukran/harkv.html

  http://www.2ristic.com/ukraina/xarkov-fontan-zerkalnaya-struya/

  Теги:

  сквер Перемоги пам’ятник коханню сім чудес Харкова

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»