Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Площа Рози Люксембург у Харкові

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 24.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Площа Рози Люксембург у Харкові – серце стародавнього міста. Вона є однією із найстаріших та найкрасивіших у Харкові. Саме тут знаходиться відома 16-ти метрова бронзова колона – символ незалежної України, яка зроблена з великим архітектурним смаком. Площа Рози Люксембург має свою цікаву історію та сьогодення, адже тут багато великих торгових центрів Харкова, цікавих будівель, затишних кав’ярень!

  Фото. Площа Рози Люксембург у Харкові Фото. Площа Рози Люксембург у Харкові Фото. Площа Рози Люксембург у Харкові Фото. Площа Рози Люксембург у Харкові

  Особливості місця

  Площа Рози Люксембург є межовою для Дзержинського Червонозаводського районів Харкова. Від площі, яка межує з майданом Конституції, беруть початок найважливіші вулиці міста – Сумська, Клочковська, Полтавський шлях, а також Московський проспект. Отож, площа Рози Люксембург є серцем великого, пульсуючого життям, міста Харків!

  Окрасою площі є 16-ти метрова бронзова колона – символ незалежної України. Увінчує колону фігура сокола, а біля підніжжя знаходиться скульптура 10-річної дівчинки, яка є першою дитиною, що народилася у Харкові після проголошення незалежності України. Цей оригінальний символ було встановлено у 2001 році з нагоди Дня незалежності.

  Площа виникла ще у 17 столітті, а тому є однією з найстаріших у Харкові, що збереглася й до наших днів! Площа утворилася на місці, де колись проходила східна межа Харківської фортеці. Раніше площа Рози Люксембург носила імена Лобної, Народної, Торгової, Павловської – відповідно до подій кожного історичного періоду міста. Цікаво, що назви Народна та Торгова йменували площу у періоди, коли тут проводилися відомі та популярні тогочасні Покровський та Успенський ярмарки. Згодом цю територію названо на честь впливової жінки-політика, революціонерки 20 століття, Рози Люксембург.

  Сьогодні на площі знаходяться архітектурні перлини міста, його важливі суспільні центри: Будинок Праці, Торговий Дім «Павловський», ЦУМ тощо. Не менш цікавими за своєю архітектурою є житлові будинки, що виходять на площу, зокрема Гіпрококсу (№ 5), що був зведений після війни на місці двох зруйнованих будівель. Також варто звернути увагу й на колишній Селянський дім земства (№ 4), що зведений у стилі українського модерну майже століття тому – нині це адміністративна будівля.


  Поради незнайомцю

  Для покупок на площі Р. Люксембург можна відвідати універмаг «Центральний», тут також можна перекусити і випити кави.

  Площа Рози Люксембург у Харкові. Як добратися?

  Добратися найкраще на метро – це станція «Радянська». Далі спуститься вниз по площі Конституції або з Університетської гірки.

  Також площею Рози Люксембург проходять трамваї і тролейбуси – дивитися потрібний напрямок.


  Література

  1. http://mapia.ua/ua/kharkiv/pamyatki/ploscha-rozi-lyuksemburg--471794

  2. http://photo-kharkov.com/streetsandareas/squares/luxemburgsquare.htm

  Фото: http://floracentr.ru/harkov-rozy-lyuksemburg.html

  http://www.streets-kharkiv.info/ploshchad-rozy-lyuksemburg

  Теги:

  Будинок Праці Торговий Дім «Павловський» ЦУМ

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»