Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Сад імені Т. Шевченка у Харкові

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 22.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Сад Шевченка – це вигідне для туриста місце, щоб оглянути багато визначних та цікавих місць Харкова. У самому саду, що є головним міським парком, є багато фонтанів та пам’ятників, про які ви вже точно чули. Зокрема тут знаходиться відомий фонтан «Каскад» та пам’ятник футбольному м’ячу. Також до самого саду примикають Ботанічний сад, Харківський академічний театр опери і балету, Харківський зоопарк та інші.

  Фото. Сад імені Т. Шевченка у Харкові Фото. Сад імені Т. Шевченка у Харкові Фото. Сад імені Т. Шевченка у Харкові Фото. Сад імені Т. Шевченка у Харкові

  Особливості місця

  Сад імені Т. Шевченка – міський парк Харкова, створений на основі природного дубового гаю. Закладено сад Шевченка було ще на початку 19 століття В. Каразіним, засновником Харківського університету. На верхній терасі саду знаходився ландшафтний парк, на нижній – ботанічний сад.

  Ще в часи заснування саду тут було створено зоопарк, який діє й до сьогодні, він є найстарішим в Україні. У саду Шевченка знаходяться пам’ятники В. Каразіну, звісно ж Т. Шевченку, Архангелу Михаїлу, скульптура «Аксакал», а також відомий пам’ятник футбольному м’ячу.

  У післявоєнні роки сад було значно реконструйовано, зокрема саме в ті часи тут з’явилися відомі каскадні сходи та кіноконцертний зал «Україна». Також приблизно в той же час на території саду було створено будівлю Харківського державного українського академічного театру опери і балету імені М. Лисенка.

  Цікавою пам’яткою саду Шевченка є пам’ятник 50-й паралелі – унікальний пам’ятник України, оскільки він приурочений найбільшому місту планети на 50-й паралелі – Харкову.

  Для туристів, як уже говорилося, сад Шевченка – вигідне місце для мандрівки. Поруч з парком знаходиться знаменитий виш країни – Харківський національний університет імені В. Каразіна.

  Особливої уваги у саду Шевченка заслуговують фонтани – це справжні архітектурні витвори Харкова, який і славиться в Україні своїми «водними дивами». Нещодавно головний фонтан у парку було відреставровано, тепер він сяє різними кольорами у вечірню пору. Це місце ніби створене для романтичних побачень. У глибині саду знаходиться улюбленець харківчан та й усіх українців величний фонтан «Каскад» - сьогодні він став ще й музикальним, а тому байдужим до своєї краси вас точно не залишить.

  Отож, сад Шевченка – це унікальне місце Харкова, де можна поєднати відпочинок на природі та культурні пам’ятки міста!


  Поради незнайомцю

  Біля фонтану «Каскад», з його боків, насаджено чудові зручні газони, де можна влаштувати пікнік. Також перекусити можна й у кафе, що є на території саду Шевченка.

  Сад імені Т. Шевченка у Харкові. Як добратися?

  Адреса саду Шевченка: м. Харків, вулиця Сумська, 35.

  Доїхати можна на метро – це станція «Університет». Тролейбусом – це № 18. Також у цьому напрямку йде автобус – це № 278е.


  Література

  1. http://ua-travelling.com/ua/article/shevchenko-garden-in-kharkov

  2. http://www.kharkov.ua/about/sadshev.htm

  Фото: http://photospilka.com/index.php?option=com_magic_gal&id=112865&task=img

  http://62-fakel-62.io.ua/album576873

  http://my.mail.ru/mail/ellasha/photo?album_id=92#page=/mail/ellasha/photo?album_id=92

  Теги:

  фонтан «Каскад» Харківський національний університет імені В. Каразіна кіноконцертний зал «Україна» скульптура «Аксакал»

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»