Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Саржин Яр

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 22.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Красивим природним куточком Харкова є місцевість Саржин Яр – балка, яка розділяє Павлове Поле від Нагірного району. Ця територія, дійсно, варт того, щоб її відвідати, адже сьогодні це один із найкращих комплексів для відпочинку у Харкові. Це мальовнича природа неподалік річки Лопань, чиста вода ручаїв, спортивні майданчики, затишні кафе. А головне за чим їдуть до Саржиного Яру – це мінеральна вода!

  Фото. Саржин Яр Фото. Саржин Яр Фото. Саржин Яр Фото. Саржин Яр

  Особливості місця

  У Саржиному Яру завжди людно, адже територія сприяє повноцінному спокійному відпочинку. Повітря у Яру завжди чисте, а природа доглянута.

  Балка Саржиного Яру простягається приблизно на 12 км, починаючи від Лісопосадки та йде з північного сходу на південний захід до річки Лопань. Назва території походить від ручаю, що тут протікає. Саржин ручай колись був правою притокою річки Саржинки. Сьогодні ручай зберігся лише частково.

  Головною родзинкою Саржиного Яру, звичайно, ж є мінеральне джерело. Багато харківчан та туристів поспішає сюди за водою. За добу джерело може видати близько 345 літрів мінеральної води. Оригінальним навісом над джерелом є купол у вигляді чи то капелюха чи гриба, який тримається на трьох «ніжках». Цю унікальну футуристичну форму вигадав архітектор В. Васильєв. Це й до нині візитна картка мінерального джерела в Саржиному Яру.

  На території Яру є й спеціальна купальня: влітку температура води складає близько +7-9°С , взимку +3-5 °С. купель є цілющою, у 2010 році її офіційно освятили.

  У 2011 році на території Яру, біля мінерального джерела, було відкрито дерев’яну церкву на честь ікони Божої матері «Утіха». Стиль храму доволі гармонійно вписується у загальний пейзаж території.

  Цікавинками Саржиного Яру є й канатна підвісна дорога, яка постійно працює в теплу пору року. Дорога з’єднує парк Горького з Павловим Полем. Також цікавим є лівий схил Саржиного Яру, де розміщена Фінська гірка – найвища в Харкові гірка для лижного спорту.

  Саржин Яр – чудове місце для прогулянок на природі, тихих роздумів та душевних медитацій. Цікаво, що в територію Яру вливається частина Ботанічного саду, який тягнеться аж від парку Горького. Тому природа для відпочинку сприятлива. Також у Саржиному Яру ви можете побачити багато місцевих білок, для яких ця територія вже стала справжнім домом.


  Поради незнайомцю

  Якщо ви влаштовуєте веломандівку – то Саржин Яр якраз для вас. Тут багато туристів, які приїздять сюди велосипедами. Також по алеях Яру можна кататися на роликах.

  У Саржиному Яру є кав’ярні, де можна перекусити.

  Є на території природної пам’ятки й готель «Світ» (14-ти поверховий), тут можна зупинитися на нічліг.


  Саржин Яр. Як добратися?

  Близько до Яру, по Саржиному мосту, ходять тролейбуси № 12 та №14 – так буде найкраще дістатися до цього пункту.

  Також зазначимо, що Саржин Яр пересікає вулиця Клочковська – можна їхати на транспорті, що йде у цьому напрямку.


  Література

  1. http://infa.kharkov.ua/dostoprimechatelnosti-xarkova-sarzhin-yar/

  Фото: http://www.photoext.com/parki/sarzhin-yar

  http://infa.kharkov.ua/dostoprimechatelnosti-xarkova-sarzhin-yar/

  Теги:

  Саржин ручай річка Саржинка

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»