Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 22.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Пам’ятники прекрасному почуттю кохання та закоханим є у багатьох містах Європи та СНД. Це вічне почуття, що змінює нас, закарбоване не лише в поезії та піснях, поемах і романах, але й в скульптурі. Оригінальним пам’ятником-фонтаном закоханим є й харківська скульптура, яка встановлена на площі Бекетова. Хлопець і дівчина тягнуться один до одного для поцілунку – така романтична картина зображена молодим скульптором Д. Іванченком.

  Фото. Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання Фото. Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання Фото. Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання Фото. Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання

  Особливості місця

  Сьогодні харківчани призначають зустрічі та романтичні побачення біля відомого пам’ятника закоханим, адже це місце знають всі. Встановлено ж цю скульптуру у вересні 2002-го року. Символічно, що відкрили цей пам’ятник молодята 20-річні Катерина Удовиченко і Сергій Северенчук, які цього дня уклали шлюб.

  Пам’ятник представляє собою двох закоханих, які тягнуться один до одного, утворюючи таким чином арку, та зливаються вустами в поцілунку. Скульптура оточена фонтанними струменями, коли вони працюють, то картина дійсно набуває якоїсь незвичайної магічності.

  Цікаво, що така скульптурна робота належить молодому скульптору, випускникові одного з харківських університетів, Дмитрові Іванченку. Саме його творча праця перемогла в оголошеному конкурсі на кращий пам’ятник закоханим. Ідея такого конкурсу належала колишньому губернатору Харківської області Євгенію Кушнарьову.

  Однак, творчість є творчість, а її оцінки не завжди об’єктивні. Пам’ятник на своєму віку пережив кілька прецедентів збоку харківчан. Декому не подобалися аж надто стрункі тіла закоханих, а тому ходили в народі ще й інші назви пам’ятника, а саме «закохані із Бухенвальду» і щось такого типу. Але, сказати чесно, такі нарікання аж ніяк не виправдані, адже пам’ятник є абсолютно нормальним – тут зображені юні закохані, які символізують уразливість самого кохання, його вічну молодість, яку воно дарує парі. Ідея, насправді, цікава – адже кохання дарує відчуття легкості, у якій пара тягнеться до поцілунку, та юність для душі. Скульптура – прекрасна! Побільше б таких позитивних пам’яток!


  Поради незнайомцю

  Пам’ятник закоханих уже обріс своїми традиціями – кажуть, що закохана пара, яка поцілується біля пам’ятника назавжди скріпить свою любов, що здолає усі життєві перепони. Для молодят же пам’ятник став обов’язковим місцем відвідин весільного кортежу. Отож, приїздіть до Харкова зі своєю другою половинкою, та обов’язково відвідайте цю оригінальну скульптуру, присвячену цьому чарівному почуттю!

  Пам’ятник закоханим – харківський талісман кохання . Як добратися?

  Адреса пам’ятника закоханим: м. Харків, площа Бекетова.

  Дістатися найкраще на метро – це станція «Архітектора Бекетова». Від станції до пам’ятника пройти приблизно 20 метрів.


  Література

  1. http://www.shukach.com/uk/node/1142

  2. http://lifekharkov.com/pamyatnik_vlyublennym_v_xarkove/

  Фото: http://mapia.ua/ua/kharkiv/pamyatki/pam-yatnik-zakohanim--488745

  Теги:

  Євгеній Кушнарьов кохання скульптура

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»