Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 20.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Коштовною перлиною Харкова є Успенський собор, що знаходиться на вулиці Університетській. Золоті куполи храму, здається, дістають до самого неба, а тому величність будівлі заворожує не лише туристів, але й постійних жителів міста. Виконаний у стилі бароко з елементами українських архітектурних традицій, Успенський собор залишається видатною духовною і мистецькою пам’яткою нашої держави.

  Фото. Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення Фото. Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення Фото. Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення Фото. Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Успенський собор було збудовано наприкінці 18 століття (за 6 років) на місці зруйнованого старого однойменного храму, що був зведений у 1688 році.

  Храм, завдяки оригінальному розташуванню вікон, має вигляд палацу. У 70-х роках минулого століття тут проводилися реставраційні роботи, що дали змогу відновити унікальний у своєму роді вигляд собору. Так було зміцнено стіни, фундамент, прикрашено арки та заново позолочено купол собору. Також було прикладено рук до оформлення внутрішньої частини храму, яка теж має пишнобарвність барокового стилю. У минулому тут знаходився різьблений та позолочений іконостас за проектом Растреллі, який, на жаль, не уцілів до наших днів.

  Варто відзначити, що сьогоднішній вигляд Успенського храму – це оригінальне поєднання російського бароко та класицизму.

  Поряд із собором вартує уваги і його розкішна дзвіниця – вона найвища у Харкові – висота близько 90 метрів. Будівництво нової дзвіниці (19 століття) було пов’язане із перемогою над Наполеоном у війні 1812 року. Названа дзвіниця на честь Олександра Першого.

  Олександрівська дзвіниця споруджена у стилі класицизму відомими архітекторами А. Тоном та Е. Васильєвим. На дзвіниці встановлено 12 мелодійних дзвонів, які створюють ауру величності самого собору та ближньої території. Вага дзвонів від 16 тон до 8 кілограмів. Реставраційні роботи дзвіниці проводилися у 70-х роках минулого століття. Прикрашає дзвіницю великий годинник діаметром близько 4-ох метрів, його було виготовлено на замовлення у Парижі – фірма «Борель».

  З історії будівлі цікавим є факт про те, що у 80-х роках 20 століття тут було відкрито Будинок органної та камерної музики. Завдяки чудовій акустиці приміщення Успенського собору чудово виконувало цю роль. Віднедавна у приміщенні собору проходять вечори органної та камерної музики.

  У 2004-му році до 350-річчя Харкова було виготовлено поштову марку, на якій зображена дзвіниця Успенського собору.


  Поради незнайомцю

  Телефон для довідок: (057) 731-21-79, 705-08-47.

  Успенський собор у Харкові – пам’ятка національного значення . Як добратися?

  Адреса Успенського собору – це м. Харків, вул. Університетська, 11.

  Дістатися можна на метро – це станції «Радянська» - далі на маршрутному таксі, або станція «Історичний музей» (майже поруч із вулицею Університетською).


  Література

  1. http://www.stejka.com/ukr/xarkovskaja/xarkov/cathedral/uspenskiy_sobor1/

  2. http://exploreua.com/ua/kharkiv-uspensky-cathedral

  Фото: http://serg-klymenko.narod.ru/Other_World/Ukraine.Kharkiv.htm

  http://www.photoclub.com.ua/photo/67531/

  Теги:

  Олександрівська дзвіниця Растреллі

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»